Skocz do zawartości

Drzwi wewnetrzne - kieszeniowe, ukryte w zabudowie


DarekB

Recommended Posts

Witam,

jestesmy na etapie wyboru drzwi wewnetrznych.

Pojawily sie nastepujace problemy:
1. Drzwi kieszeniowe i montaz kabiny prysznicowej: do powierzchni, ktora stanowic bedzie kieszen dla drzwi przesuwnych wypada nam zamontowac rowniez scianke szklana kabiny przysznicowej. Mysle nad tym zeby pogrubic scianke (12cm) tak aby przykrecic np 2 plyty osb na "kieszeni" i dopiero do nich scianke i ew. dodatkowo wstawic jakis profil w miejscu mocowania kabiny.

2. Drzwi ukryte w zabudowie: mamy dwie sytuacje gdzie planujemy drzwi w scianach, ktore beda oblozone plytami meblowymi.

Jedna sytuacja to biala zabudowa (bialy mat), przestrzen pod schodami gdzie w czesci bedzie schowek, tam gdzie wyzej wc. Do schowka drzwi "meblowe", do wc "zwykle". Chcemy aby cala sciana byla jednorodna. Wstepnie doszlismy do tego ze trzeba zastosowac drzwi ukryte Leon i polakierowac pod kolor plyty meblowej.

Druga sytuacja to zabudowa z plyty laminowanej Egger Dąb Corbridge naturalny i w niej drzwi. Tutaj rowniez mozna zastosowac drzwi ukryte Leona, podobno maja nawet ten laminat i za doplata moga je nim oblozyc, lecz zeby zachowac ciaglosc uslojenia to juz pewnie bylby problem.

 

Jesli mieliscie Panstwo podobne zagwozdki i z nich wybrneliscie - mile widziane wskazowki.

A moze odradzacie takie rozwiazania - jeszcze mozemy cos zmienic ;)

Link do komentarza

Pytanie brzmi - czy dokonaliście już wyboru. Na rynku jest sporo różnych rozwiązań drzwi przesuwnych wpuszczanych w ścianę (zabudowę) lub też prowadzonych na szynach po ścianie. Ja bym się raczej zastanowił nad efektem podczas domykania drzwi - czy ta ścianka nie będzie cała drgać lub jak to mówią "chodzić".

Takie zdjęcie znalazłem z artykułu na budujemydom.pl. Chyba o tym mówisz?

obraz.png

Link do komentarza
2 godziny temu, DarekB napisał:

Wstepnie wybraliśmy

Drzwi kieszeniowe to naprawdę doskonały wynalazek - wydodny, nie zajmujący miejsca w pomieszczeniu...

Około 12 lat temu zrobiłem takie drzwi własnego pomysłu, używając używanego skrzydła, płyty g/k, czegoś tam jeszcze - w ścianie o grubości 16 cm. Nieczęsto ich używam, ale czasem się przydają.. są dość szczelne akustycznie...

Mają jedną wadę - ciężko jest wysprzątać wnętrze "kieszeni"... Bez demontażu skrzydła jest to niemożliwe :bezradny:Żadna przedłużka rury do odkurzacza nie załatwia sprawy... Po sprzątaniu - montaż i regulacja skrzydła...

Na dzisiaj zrobiłbym skrzydło na prowadnicy zewnętrznej...

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...