Skocz do zawartości

Jakie wymogi powinny spełniać drzwi zewnętrze, by służyły przez lata?


Recommended Posts

Są intensywnie eksploatowane, a do tego narażone na trudne warunki pogodowe, wiele się od nich wymaga – muszą być wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, gwarantować ochronę przed zimnem, hałasem i włamywaczami. Co więcej, drzwi prowadzące do naszego domu, bo o nich mowa, powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też dobrze się prezentować. Podpowiadamy, jak dokonać optymalnego wyboru.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/okna-i-drzwi/baza-wiedzy/drzwi/12593-drzwi-wewnetrzne-i-zewnetrzne

Link do komentarza

Mam drzwi stalowe. Drzwi porządnie wykonane, grube i dobrze trzymają ciepło. Spełniają warunki programu czyste powietrze więc można się starać o dofinansowanie przy zakupie. Sporo modeli do wyboru

Link do komentarza

Wymiana drzwi wejściowych to przedsięwzięcie termomodernizacyjne i można do niej dostać dopłatę z programu Czyste Powietrze. Pod warunkiem wymiany źródła ciepła, albo użytkowania takiego, które jest zgodne z wymogami programu. Jeśli inwestor nie załapuje się na dofinansowanie z Czystego Powietrza, może skorzystać z podatkowej ulgi termomodernizacyjnej. Polecam lekturę najświeższego numeru BD:

https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/10685-czyste-powietrze-doplaty-do-kotlow-i-termomodernizacji

Link do komentarza

Cytat z programu Czyste Powietrze:

"9.2.2. Rodzaje przedsięwzięć oraz maksymalna kwota dotacji:

(...)

3. Przedsięwzięcie nieobejmujące wymiany źródła ciepła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła, a obejmujące (dopuszcza się wybór więcej niż jednego elementu z zakresu):
- zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
- zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych (zawiera również demontaż), (...)"

 

Czyli jeden element też może być, choć w praktyce, jeśli miałyby nim być drzwi, to się raczej nie zdarza, choćby z tego względu:

"Nie udziela się dofinansowania na przedsięwzięcia, dla których wnioskowana kwota dotacji jest niższa niż 3 tysiące złotych. Warunek nie dotyczy przedsięwzięć, w zakresie których jest zakup i montaż źródła ciepła."

No i żeby móc skorzystać z tej opcji, budynek ma być:

"wyposażony w inne źródła ciepła niż na paliwo stałe lub w źródła ciepła na paliwo stałe spełniające wymagania minimum 5 klasy według normy przenoszącej normę europejską EN 303-5".

 


 

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Gość Kasia

Oprócz tego, że wizulanie powinny pasowac do domu i tworzyć całość z resztą to powinny byc bezpieczne i solidne, bo to przeciez inwestycja na wiele lat i nikt nie wymienia drzwi co rok. Ja mam drzwi stalowe - mocne i porządnie wykonane, posiadają dobre zabezpieczenie antywłamaniowe oraz są energooszczędne. Doskonale izolują ciepło. Spełniają warunki programu czyste powietrze, więc gdy je kupowałam to składałam wniosek o dofinansowanie w programu czyste powietrze

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Nie widać żeby siadał. Przynajmniej patrzę po chudziaku że jest na tym samym poziomie
    • Duży błąd. Moja zona przez lata prowadziła tematy remontów w spółdzielni i mówi, że w takiej sytuacji winniście wszyscy iść na zebranie najpierw osiedlowe, a później Walne i wyrzucić zarząd na zbity pysk. U nas w mieście miałbyś o zrobione za darmo.   Przede wszystkim balkon najczęściej traktowany jest jako element elewacji, a więc część wspólna, dlatego niezależnie od własności mieszkania, zarządza nim ten, kto zajmuje się elementami wspólnymi. A to o czym Ty piszesz, to są bardzo rzadkie przypadki i raczej nie w spółdzielniach a w wyjątkowych wspólnotach. Dlatego pytałem o zarządzającego budynkiem. W spółdzielni to niemożliwe.
    • Przyjrzyj się jak mają zrobione to zabezpieczenie, porozmawiaj z właścicielami balkonu...   Rozmawiaj w spółdzielni... może planują jakieś remonty i może to uwzględnią w swoich planach...   Balkon - o ile nie jest to inaczej w akcie notarialnym sformułowane - jest własnością spółdzielni i ona powinna wadę usunąć...   Nie bardzo wiem dlaczego nie ma na tych balkonach okapników blaszanych zamontowanych pod wylewką na balkonie... A na Twoim balkonie, za balustradą widać obróbkę blaszaną?   Wszystkie  balkony, które remontowałem u nas, mają obróbkę blaszaną i co najwyżej była potrzeba wymiany blachy, co wiązało się z ingerencją w płytę balkonową, dodatkowym doszczelnianiem, nową - albo fragmentem nowej wylewki i ponownym układaniem płytek na podłodze balkonu... Tym powinna zająć się firma, zatrudniona przez spółdzielnię, albo inny wykonawca, który wystawi fakturę, a spółdzielnia rozliczy tę fakturę... W moim przypadku spółdzielnia miała jakieś ryczałty, zwracane mieszkańcom...   O ile Spółdzielnia nie będzie chciała z jakichś tam powodów zadziałać, i jak będziesz już tam na własną rękę coś kombinował - po zakomunikowaniu tego zarządcy budynku - możesz zamontować (lub to zlecić) kapinos - pas blachy wzdłuż krawędzi "sufitu" balkonu, wystający na zewnątrz balkonu, z małym spadkiem i doszczelniony od zewnątrz silikonem dekarskim...  Do tego potrzebna będzie dość długa drabina, z której dostaniesz się na wysokość balkonu na drugim piętrze... albo zwyżka - tak byłoby najbezpieczniej...  
    • Spółdzielnia mieszkaniowa, podejrzewam że będą mieli gdzieś, u mnie w bloku większość balkonów tak wygląda że są łuszczenia na sufitach , to samo na osiedlu, raczej mieszkańcy sami ogarniają we własnym zakresie 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...