Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jakie wymogi powinny spełniać drzwi zewnętrze, by służyły przez lata?


Recommended Posts

Są intensywnie eksploatowane, a do tego narażone na trudne warunki pogodowe, wiele się od nich wymaga – muszą być wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, gwarantować ochronę przed zimnem, hałasem i włamywaczami. Co więcej, drzwi prowadzące do naszego domu, bo o nich mowa, powinny być nie tylko funkcjonalne, ale też dobrze się prezentować. Podpowiadamy, jak dokonać optymalnego wyboru.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/okna-i-drzwi/baza-wiedzy/drzwi/12593-drzwi-wewnetrzne-i-zewnetrzne

Link to postu

Mam drzwi stalowe. Drzwi porządnie wykonane, grube i dobrze trzymają ciepło. Spełniają warunki programu czyste powietrze więc można się starać o dofinansowanie przy zakupie. Sporo modeli do wyboru

Link to postu

Wymiana drzwi wejściowych to przedsięwzięcie termomodernizacyjne i można do niej dostać dopłatę z programu Czyste Powietrze. Pod warunkiem wymiany źródła ciepła, albo użytkowania takiego, które jest zgodne z wymogami programu. Jeśli inwestor nie załapuje się na dofinansowanie z Czystego Powietrza, może skorzystać z podatkowej ulgi termomodernizacyjnej. Polecam lekturę najświeższego numeru BD:

https://budujemydom.pl/stan-surowy/termoizolacja/a/10685-czyste-powietrze-doplaty-do-kotlow-i-termomodernizacji

Link to postu

Cytat z programu Czyste Powietrze:

"9.2.2. Rodzaje przedsięwzięć oraz maksymalna kwota dotacji:

(...)

3. Przedsięwzięcie nieobejmujące wymiany źródła ciepła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła, a obejmujące (dopuszcza się wybór więcej niż jednego elementu z zakresu):
- zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
- zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych (zawiera również demontaż), (...)"

 

Czyli jeden element też może być, choć w praktyce, jeśli miałyby nim być drzwi, to się raczej nie zdarza, choćby z tego względu:

"Nie udziela się dofinansowania na przedsięwzięcia, dla których wnioskowana kwota dotacji jest niższa niż 3 tysiące złotych. Warunek nie dotyczy przedsięwzięć, w zakresie których jest zakup i montaż źródła ciepła."

No i żeby móc skorzystać z tej opcji, budynek ma być:

"wyposażony w inne źródła ciepła niż na paliwo stałe lub w źródła ciepła na paliwo stałe spełniające wymagania minimum 5 klasy według normy przenoszącej normę europejską EN 303-5".

 


 

Link to postu
  • 7 miesiące temu...
Gość Kasia

Oprócz tego, że wizulanie powinny pasowac do domu i tworzyć całość z resztą to powinny byc bezpieczne i solidne, bo to przeciez inwestycja na wiele lat i nikt nie wymienia drzwi co rok. Ja mam drzwi stalowe - mocne i porządnie wykonane, posiadają dobre zabezpieczenie antywłamaniowe oraz są energooszczędne. Doskonale izolują ciepło. Spełniają warunki programu czyste powietrze, więc gdy je kupowałam to składałam wniosek o dofinansowanie w programu czyste powietrze

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...