Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe a wieniec


Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem na etapie zamykania stanu surowego i zaczynają się problemy. We wnętrzu domu za poziomie parteru (z uwagi na występujące warunki) mam usytuowanych kilka wieńców pomiędzy różnymi pomieszczeniami, ich wysokość od chudziaka do górnej ich części to 15 cm czyli tyle ile mam do zastosowania styropianu, na to rurki ogrzewania podłogowego i wylewka. Tutaj nasuwa sie pytanie, jak przejść przez wieniec z rurkami od ogrzewania podłogowego? Stryopian na wieniec odpada, bo podniesie mi "stan zero". Czy ktoś miał już taki problem ale posiada wiedzę jak go rozwiązać? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

zgodnie ze zdjęciem.

 

Czyli masz wysokie progi. Więc, szanowny panie, skoro nie zostawiło się w nich przepustów na rurki wraz z warstwą izolacji, to teraz duża szlifierka kątowa i tarcza do betonu. Wyciąć szczeliny przepustowe, a resztę gruzu usunąć młotkiem i majzlem, Młot może być elektryczny. I myśleć przed robotą, a nie po jej wykonaniu.

Link do komentarza
35 minut temu, podczytywacz napisał:

 Wtedy należało by wiercić pod górnymi drutami zbrojenia... tak jak radzi joks...

 

I przeciągać rułki przez dziurkę? Może i tak.

Jak zawsze, ludzie chcą porady nie udzielając nawet minimum informacji o sytuacji zastanej. Wszystkim się wydaje, że Wróż Maciej to tutaj jest zatrudniony.

Chociaż prawdę mówiąc, jeśli to nie jest teren szkód górniczych, albo na uskoku tektonicznym, to ja bym rżnął w tym miejscu nawet zbrojenie. Bo ono w tym miejscu jest prawdopodobnie całkowicie zbędne. 

Link do komentarza

Dzięki za informację i podpowiedzi. Wycieczki o myśleniu, nie na miejscu, bo projekt tego nie przewidywał, ale fakt można było to przewidzieć, jednak jak buduje sie dom jako pierwszy i pewnie ostatni to ciężko wszystko przewidzieć. Progi to to nie są, tylko wieniec - pret fi16 x 4, plus strzemiona z 6 żebrowanej. A rozwiązanie z rurkami w otulinie wchodzi w grę, czy to zbyt słabe pod wylewkę?

Link do komentarza
2 minuty temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

 Wycieczki o myśleniu, nie na miejscu, bo projekt tego nie przewidywał, ale fakt można było to przewidzieć,  

 

Kochany, te zarzuty nie są do Ciebie, jako inwestora, lecz do Twojego kierownika budowy! Wprawdzie wiem z doświadczenia, że większość z nich "jedzie" w pracy na schematach, ale jednak mogliby czasem włączyć myślenie. Ale to wołanie na puszczy. 

6 minut temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

 Progi to to nie są, tylko wieniec - pret fi16 x 4, plus strzemiona z 6 żebrowanej.  

 

Ale zbrojenie musi być otulone przez beton. A więc jakaś jego (betonu) warstwa jest z wierzchu bez stali. Pytanie jak gruba - powinna mieć minimum 5 - 10 cm. I to jest do wykorzystania.

Link do komentarza

No to masz alternatywę. Możesz próbować trafić wiertarką pomiędzy pręty, tam zrobić otwór i wciągać rurki ogrzewania, albo wyciąć bruzdę. Skonsultuj rozwiązanie z kierownikiem budowy, bo przy naruszeniu zbrojenia to oni się wkurw...ją. Ale takiej sytuacji wykluczyć nie można.

Chociaż przeważnie to pic na wodę fotomontaż. Taka poza, aby podkreślić swoją ważność na budowie. 

Chodzi mi teraz o kierbuda. 

Link do komentarza
17 godzin temu, Imaginacja Imaginacja napisał:

poziomie parteru (z uwagi na występujące warunki) mam usytuowanych kilka wieńców pomiędzy różnymi pomieszczeniami, ich

Zupełnie nie rozumiem tej konstrukcji... Co to są - te występujące warunki...

 

54 minuty temu, joks napisał:

To jest podłoga na gruncie .

Faktycznie na to wygląda, jak uważnie wczytać się w pierwszy post...

12 godzin temu, retrofood napisał:

Jak zawsze, ludzie chcą porady nie udzielając nawet minimum informacji o sytuacji zastanej

 

Niestety, masz rację...:zalamka:

Link do komentarza

Że sformuowałem wiadomość, tzn. jest to jeden wieniec muru fundamentowego, którego pewne odcinki przechodzą przez różne pomieszczenia domu. 

45 minut temu, podczytywacz napisał:

Zupełnie nie rozumiem tej konstrukcji... Co to są - te występujące warunki...

 

Faktycznie na to wygląda, jak uważnie wczytać się w pierwszy post...

 

Niestety, masz rację...:zalamka:

Jeżeli dodałem foto, to nie wiem jakich jeszcze inf. potrzebujesz, średnicy rurek jakie będą umieszczone w podłogówce?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jeśli te roboty są równie dokładne, jak Twoje posługiwanie się językiem polskim, to żadna reklama nie pomoże...           Te same balkony??? Czyżby zmienił się właściciel firmy?      
    • Po pierwsze zastanów się skąd się ta para bierze i którędy przechodzi. Uważasz, że przechodzi przez strop? Pewnie jak czajnik włączysz na herbatę. Pytałem z czego ten strop, ale olałeś pytanie i odpowiedzi nie dajesz.  Sorry, ale skoro wiesz lepiej to działaj jak chcesz.
    • Zawsze myślałem, że ideą ocieplenia stropu jest PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ, czyli membrana pierwsza, warstwa wełny (w nowych rozwiązaniach aż dwie warstwy wełny: jedna między krokwiami, druga pod krokwiami na specjalnych wieszakach), obowiązkowa szczelina wentylacyjna 2,5 - 3 cm, membrana druga, blachodachówka. Czy pełne deskowanie nie zakłóca tej paroprzepuszczalności? Piszę o tym, bo mieszkam domu szeregowym i na I piętrze w przedpokoju mamy strasznie zimno, mimo sporego grzejnika żeliwnego, toteż docieplenie strychu to dla mnie priorytet. Kolega Redaktor wspomniał o przypadkach uszkodzenia więźby po zastosowaniu wełny między krokwiami. Czy ktoś z sz. Kolegów ma jakieś podobne doświadczenia? Czy to przypadkiem nie wynika w 100 % z podstawowego błędu jakim jest pominięcie szczeliny wentylacyjnej?   I druga sprawa: co jest tańsze: ocieplenie dachu wełną, czy stropu? Zaznaczam, że obie ww. czynności chcę wykonać sam na podstawie filmów instruktażowych i poradników producentów.   Maciek Linki: www.isover.pl/porady/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze infodeweloper.pl/jak-prawidlowo-ocieplic-poddasze-welna-mineralna-kompletny-poradnik-krok-po-kroku
    • Cześć, Mam problem z plamami po malowaniu na płytach karton gips. Pojawiły się na suficie i ściance coś jakby plamy. Tak właściwie wyskoczyły one po "podmalowaniu" farbą uzupełnień pęknięć akrylem. Przed samym malowaniem ściany były gruntowane i nałożone 3 warstwy farby, głównie wałkiem. Nie było plam, wyskoczyły one po ponownym malowaniu tam gdzie poprawiałem pęknięcia gk. Próbowałem już pojawiające się plamy zakryć przy wykorzystaniu szlifowania papierem ściernym, ponownym gruntowaniem miejscowym i na nowo malowaniu tych miejsc. Niestety za każdym razem pojawiają się widoczne plamy.    Zastanawiam się czy jeśli zagruntuje całość powierzchni ściany i pomaluje na nowo to uda się to poprawić? Ewentualnie jakie rozwiązanie spróbować 
    • Witam wszystkich te balkony od początku  do konca to moja robota  w razie pytań doradze 698 028 376  pracuje tylko na terenie  Małopolski. Okucia w łuku wyginam na wymiar na warsztacie i wysyłam kurierem lub odbiór osobisty. Podłorze  wykonuje z mębramy Protan którą zgrzewam do blachy hps 200. 20241031_114903.heic 20240606_123312.heic 20240229_162709.heic 20230727_182717.heic 20230215_150931.heic 20230331_172215.heic 20240327_160716.heic 20231010_122920.heic
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...