Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

22 godziny temu, retrofood napisał:

 

Ktoś się opierdala?

 

Niezupełnie ... Temat montażu paneli KARO jest bardzo złożony i nie jest łatwo w prosty sposób napisać instrukcję montażu.

Montażu paneli KARO podejmują się ekipy dekarskie z dużym doświadczeniem w takich montażach.
W każdym razie, pracujemy nad taką instrukcją.

Link to postu
34 minuty temu, Ekspert Pruszyński napisał:

Montażu paneli KARO podejmują się ekipy dekarskie z dużym doświadczeniem w takich montażach. 

 

Kurna, bez przesadyzmu! Pokrycia dachowe KARO w postaci chociażby płytek azbestowych, były znane (jak mawiał minister P. Czarnek) już przed milionami lat.  I techniczny sposób ich układania (oraz mocowania) jest jasny i oczywisty. Tylko u mnie we wsi znalazłoby się jeszcze kilka ekip, które kiedyś to układały. I dekarzami są takimi z koniecznosci.

Chyba, ze zatrudniacie tylko współczesnych absolwentów politechnik, to rzeczywiście, trudności mogą się pojawić. Szczególnie, jeśli obrazki mogą stanowić najwyżej połowę zawartości tego materiału. Wtedy pozostaje mi tylko trzymać kciuki.

 

PS. Naprzeciwko mojej chałupy, po drugiej stronie drogi, mamy we wsi budynek z częścią dachu pokrytą w KARO płytkami bitumicznymi. Właściciel tej chaty układał je samodzielnie. 

 

 

PS.2. Rzućcie materiały na forum, to Wam tę instrukcję napiszemy.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • To forum - każdy mówi, co wie albo co myśli      A powiedz mi, czy masz bautera jako dodatkową izolację (na styropian na przykład), czy jako jedyną? W jakiej technologii masz wybudowany dom?     Czekałam na opinie osoby, która to ma .... dzięki
  • Cześć  Mam problem z sąsiadem. Moja mama chce przepisać mi fragment działki,  na której chciałam z mężem postawić dom i tu pojawił się problem. Aby uzyskać pozwolenie na budowę konieczne było wytyczenie drogi dojazdowej do reszty działki. A z racji tego, że to działka zagrodowa droga musi wynosić 8 ( nie mogliśmy przenaczyc 8 m z naszej działki, ponieważ niedostali byśmy pozwolenia na budowę). Po ustaleniu z właścicielem sąsiedniej działki postanowiliśmy zrobić ją na pół. I tu zaczyna się największy problem. Po wytyczeniu drogi przez geodetę okazuje się, że ich działka nie ma ksiąg wieczystych. A notariusz powiedział, że w takim wypadku nie można przepisać nam tej działki. Jesteśmy w kropce. Może ktoś wie jak to rozwiązać 
  • I co wybrał pamiętasz?
  • Witam posiadam na sprzedaż ksztaltki viega sanpress dvgw. Ksztaltki nadają się do wody pitnej bądź do ogrzewania   Fi 35   90 stopni jednokielichowe 6x   45 stopni jednokielichowe 5x Fi 28 90 stopni dwukielichowe 24x 45 stopni jednokielichowe 2x 45 stopni dwukielichowe 13x Mufa 5x Trójnik 28/22/28.   3x Fi 22 90 stopni dwukielichowe 15x 90 stopni jednokielichowe 9x Trójnik 22/22/22.  10x  Redukcja miedziana viega 42/35 2x  Przejście 1 1/4 gz / 35 3x   Temponox system tylko i wyłącznie do centralnego ogrzewania  Fi 35 90 stopni dwukielichowe 10x Fi 28 90 stopni dwukielichowe 2x Fi 22 90 stopni jednokielichowe 10x 90 stopni dwukielichowe 6x Zawór zasilający termostatyczny kątowy 7x Zawór powrotny kątowy 8x Zawór powrotny prosty 6x Cena za ksztaltki 35 zł sztuka  Cena za zawór 50zl sztuka   
  • Skoro działka ma 26 m szerokości, a minimalna wymagana szerokość działki to 21,54 m to się zmieści bez kłopotu. O ile nie ma na działce czegoś, co wymuszałoby przesunięcie (słupy, infrastruktura podziemna). Jednak trzeba koniecznie sprawdzić plan zagospodarowania lub decyzje o warunkach zabudowy, czy dom może mieć taką szerokość elewacji, wielkość, typ dachu itd. Ponadto będzie tam wyznaczona nieprzekraczalna linia zabudowy, a to ona określa minimalną odległość frontu domu od granicy działki.  Inna rzecz, że ja bym raczej nie przysuwał tego domu na 4 m od prawej strony. Widok z pokoi (10, 11, 13 na rzucie) będzie od razu na płot.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...