Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jak działa rekuperacja zimą?


Recommended Posts

Montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła ze względu na wprowadzone w styczniu Warunki Techniczne 2021 staje się coraz bardziej popularny. Dzieje się tak ze względu na wysoki poziom odzysku ciepła, który sprawia, że budynek z rekuperacją zmniejsza swoje zapotrzebowanie na energię cieplną, przez co łatwiej jest spełnić unijne wymogi. Budynek staje się bardziej energooszczędny, a co się z tym nierozerwalnie wiąże, bardziej ekonomiczny. Pomimo stale rosnącej popularności instalacji wciąż można przeczytać, że rekuperacja nie sprawdza się w warunkach zimowych. Sprawdźmy czy to prawda?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/98532-jak-dziala-rekuperacja-zima

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy tak to dokłądnie działa jak opisuje ten artykuł. Nie wiem czy takie rozwiązania wogóle przyjmą się w naszym kraju gdzi eciągle ktoś kładzie kłody pod nogi. Osobiście nie znam nikogo kto ma taki system w domu. Ciekawe jak to działa w praktyce.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam taka osobę i po kilku godzinach przebywania w takich pomieszczeniach czułem się komfortowo. System zauważyłem całkiem przypadkiem, zauważyłem anemostaty w suficie. W myśl WT2021 nie ma sensu jeszcze bardziej ocieplać, natomiast można odzyskiwać ciepło z powietrza. Na rynku jest obecnie kilka rozwiązań. Nie mówię o samym wymienniku, ale o sposobie montażu - decentralne systemy rekuperacji zdobywają popularność wśród inwestorów indywidualnych. Wystarczy przysłowiowa "dziura w ścianie" w wielkim uproszczeniu.

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

decentralne systemy rekuperacji zdobywają popularność wśród inwestorów indywidualnych. Wystarczy przysłowiowa "dziura w ścianie" w wielkim uproszczeniu.

Kolega ma to na myśli?

1497.webp

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie temu...
Gość JoasiaN
Ja sama zaczynam remont i właśnie m.in. planuję rekuperację - zbieram dopiero informacje, ale co do zasady mocno przekonuje mnie to rozwiązanie - czyste powietrze, filtrowane (dla mnie jako alergika to bardzo ważne), brak wilgoci, do tego nie wychładzam pomieszczenia przez ciągłe wietrzenie - to na razie teoria, ale znajomi kupili dom z rekuperacją (chyba nawet nie do końca wiedzieli wtedy co to hahaha) i teraz nie wyobrażają sobie domu bez tego.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...