Skocz do zawartości

Podział fizyczny poziomy. Wspólna kotłownia.


Recommended Posts

Witam. 

Mam zamiar dokonać podziału fizycznego poziomego i wyodrebnic 2 osobne lokale w domu. 1 współwłaściciel zrzeknie się piwnicy a 2 strychu. Zastanawia mnie jednak jak rozwiązać sprawę kotlowni(lokal jest ogrzewany z ciepłowni). Jako właściciel chciałbym mieć dostęp do kotłowni (ograniczony). Pytanie jest następujące. Czy możemy w planie inwentaryzacji ustalić że kotlownia jest częścią wspolna mimo tego że nie mam do niej dostępu dla 1 właściciela ( do mnie będzie należał strych a wejścia do kotłowni nie ma bezpośrednio z podwórka). Wiem że u notariusza można usatlic pewne rzeczy w akcie notarialnym z współwłaścicielem ale co jeżeli kiedyś pojawi się ktoś inny w jego miejsce . 

Link do komentarza
14 godzin temu, Elfir napisał:

powstanie wspólnota mieszkaniowa z częścią wspólną w formie kotłowni.
A w prywatnej umowie wspólnota może bezpłatnie udostępnić piwnicę jednemu z właścicieli.

Dziękuję. 

13 godzin temu, podczytywacz napisał:

 

Zaraz będzie dwulecie planowania podziału domu... Widzę, że niewiele ugrałeś w sporze z drugim współlokatorem... a on nadal żyje...

 

 

Już końcówka. Jednak schody zamiast klatki schodowej (za duże koszta). 

Link do komentarza
19 godzin temu, Elfir napisał:

powstanie wspólnota mieszkaniowa z częścią wspólną w formie kotłowni.
A w prywatnej umowie wspólnota może bezpłatnie udostępnić piwnicę jednemu z właścicieli.

Elfira a czy wyodrębnieniu 2 osobnych lokali wspólnota powstaje automatycznie w świetle prawa? Dzisiaj byłem u architekta i sam nie był pewny jak rozwiązać sprawę ktolownie(tak naprawdę pomieszczenie z licznikami, dom jest ogrzewany z ciepłowni miejskiej) 

Link do komentarza
22 godziny temu, hunterrr napisał:

Witam. 

????????????????????????????????????????????????

Wiem że u notariusza można usatlic pewne rzeczy w akcie notarialnym z współwłaścicielem ale co jeżeli kiedyś pojawi się ktoś inny w jego miejsce . 

piszesz tak, że nic z tego nie można zrozumieć, szanuj innych

 

a co do tego ostatniego, to jak ustalisz coś w akcie to trzeba zawrzeć klauzulę, że zapis ten dotyczy każdoczesnego właściciela lokalu

i chwatit

a nie tam jakieś wspólnoty na kotłownię:takaemotka:

Link do komentarza
Dnia 23.09.2021 o 17:55, hunterrr napisał:

Elfira a czy wyodrębnieniu 2 osobnych lokali wspólnota powstaje automatycznie w świetle prawa? Dzisiaj byłem u architekta i sam nie był pewny jak rozwiązać sprawę ktolownie(tak naprawdę pomieszczenie z licznikami, dom jest ogrzewany z ciepłowni miejskiej) 

tak, powstaje z automatu z chwilą wyodrębnienia pierwszego mieszkania.

A ponieważ kotłownia służy obydwóm mieszkaniom jest częścią wspólną.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...