Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

podział mieszkania na dwa mniejsze BEZ ustanowienia samodzielności


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum, 

 

proszę o pomoc bardziej ode mnie doświadczone osoby w temacie.

Mam w planach podział mieszkania w kamienicy na dwa mniejsze, jednak ponieważ w jednym chcę mieszkać ja, a drugie mam w planach wynajmować na krótki termin, nie mam potrzeby wyodrębnienia samodzielnych lokali i cały ten proces wydaje mi się żmudny jak i zbędny w moim przypadku, czy się mylę?

Od strony technicznej: nie będzie wymagana ingerencja w części wspólne na klatce schodowej, przebudowa ograniczyłaby się do postawienia kilku ścianek działowych (ściana oddzielająca dwa mieszkania byłaby ścianą nośną), z kanalizacją też wszystko powinno być ok, są możliwości.

Co do mediów - nie mam potrzeby rozdzielania rachunków na dwa osobne mieszkania, więc to też nie jest problemem, tak samo jak i numeracja mieszkań czy skrzynka pocztowa. 

 

Czy oprócz uzyskania zgody od wspólnoty na wybudowanie drugiej kuchni i łazienki w drugiej połowie mieszkania (ilość pokoi, jak i stara kuchnia i łazienka nie ulegną zmianie) potrzebuję zgłaszać gdzieś te zmiany do urzędów i czy w ogóle jest to możliwe, aby formalnie mieszkanie pozostało całością jednak z dwiema kuchniami i łazienkami?

 

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Link to postu
5 minut temu, MariannaAnna napisał:

 Czy oprócz uzyskania zgody od wspólnoty na wybudowanie drugiej kuchni i łazienki w drugiej połowie mieszkania (ilość pokoi, jak i stara kuchnia i łazienka nie ulegną zmianie) potrzebuję zgłaszać gdzieś te zmiany do urzędów i czy w ogóle jest to możliwe, aby formalnie mieszkanie pozostało całością jednak z dwiema kuchniami i łazienkami? 

 

Sorry, ale nie rozumiem. Kogo obchodzi ile Ty masz kuchni w lokalu i, za przeproszeniem, misek ustępowych? To Twój i tylko Twój cyrk! Nic urzędom do tego. Oczywiście, pod warunkiem, że nie naruszasz części wspólnych. Czyli spróbuj zanalizować, czy "podział" mieszkania, który planujesz, nie wpłynie na wentylację, czy inne instalacje, użytkowane przez innych mieszkańców. W innych lokalach domu. 

 

Link to postu
3 godziny temu, MariannaAnna napisał:

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.

To może podaj więcej informacji... co to za budynek, pokaż rozkład pomieszczeń, umiejscowienie pionów kanalizacji, kanałów wentylacyjnych...

 

Jeśli w "nowej"  kuchni nie będzie gazu, to będzie mniejszy problem z wentylacją...

Tym bardziej, że nie będzie tam gotowania dla plutonu wojska...

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość joe mama
  • Obecnie na rynku mamy do wyboru różne rodzaje grzejników: członowe żeliwne, członowe aluminiowe, stalowe, konwektorowe, kanałowe. Bez trudu kupimy modele, które po instalacji są praktycznie niezauważalne, jak też i takie, które wręcz należy umieszczać w miejscu jak najlepiej widocznym, bo oprócz grzania, mają także zdobić mieszkanie. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/urzadzenia-i-akcesoria-grzewcze/6863-rodzaje-grzejnikow-i-ich-charakterystyka
  • TYLKO NIE NA KOCU! Chyba że na takim z włókna szklanego... Na którymś filmiku na YT gość, oceniający działanie tego składanego panela, zauważył, że grzeje się on i od słońca, i od "pracy"... Nie wiadomo jaka ma wytrzymałość na temperaturę - kiedy się zapali panel, czy coś w jego okolicy... Musi być jakieś chłodzenie, wentylacja... Słyszałaś o pożarach dachów pod instalacjami solarnymi... dmuchał bym na zimne...    
  • Firma BBR Polska Sp. z o.o. poszukuje pracowników ogólnobudowlanych. Osoba na tym stanowisku będzie zajmować się specjalistycznymi robotami budowlanymi związanymi głównie ze sprężaniem konstrukcji i technologiami budowy. Z uwagi na specyfikę kontraktów BBR Polska praca związana jest z wyjazdami delegacyjnymi na terenie całego kraju. Dla osób zainteresowanych możliwość udziału w projektach międzynarodowych. Pracownik ogólnobudowlany Miejsce pracy: woj. mazowieckie Obowiązki wykonywanie prac związanych głównie ze sprężaniem konstrukcji mostów kablami sprężającymi ich podwieszaniem oraz montażem urządzeń dylatacyjnych, obsługa sprzętu budowlanego w tym elektronarzędzi i sprzętu hydraulicznego, organizacja pracy w zakresie prowadzonych robót, terminowa realizacja zleconych zadań, Wymagania wykształcenie minimum zawodowe, doświadczenie w pracy na budowie, umiejętność obsługi podstawowego sprzętu stosowanego przy robotach budowlanych, gotowość do pracy w delegacji, samodzielność w realizacji powierzonych zadań, pracowitość i umiejętność pracy w małych zespołach monterskich, prawo jazdy kat. B. Oferujemy ciekawą pracę przy realizacji specjalistycznych robót budowlanych (sprężanie konstrukcji, technologie budowy, konstrukcje cięgnowe, itp.), stabilne warunki zatrudnienia i przejrzysty system rozwoju, umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin, pakiet benefitów i świadczeń socjalnych (ubezpieczenie grupowe z możliwością rozszerzenia o członków rodziny, dofinansowanie do obozów i kolonii dla dzieci, wczasy pod gruszą). https://www.praca.pl/pracownik-ogolnobudowlany_6909456.html#88c98154014c1d5bfe1de4d68d001e50
  • To już porządny osprzęt Ja potrzebuję tylko do naładowania smartfona     Tak - mam powerbank, tego już nie muszę kupować Ten mały składany panel - nie powinien się aż tak grzać.  Mogę położyć go jakimś kocu, a powerbank przykryć druga częścią koca .... chyba nie powinno nic wybuchnąć?   Takie coś mniej więcej to jest.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...