Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Na jakich zasadach będzie można budować domy do 70 m2?

Recommended Posts

Na jakich zasadach będzie można budować domy do 70 m2, o których jest mowa w rządowym programie Polski Ład? Czy różnią się one od tych, według których teraz stawia się domy do 35 m2?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/domy-pod-klucz/porady/96584-na-jakich-zasadach-bedzie-mozna-budowac-domy-do-70-m2

Gość zdegustowany
Wielokrotnie w mediach słyszałem, że te siedemdziesięciometrowe domki będzie można stawiać jedynie na działkach objętych MPZP a nie w oparciu o WZ. Ponadto ja mam ważną WZ na dach dwuspadowy, czyli mógłbym teoretycznie postawić domek z dachem płaskim, gdyby jednak media myliły się w kwestii ww. planów. Właściwie to w mojej sytuacji nie widzę jakichś specjalnych korzyści w stosunku do obecnego stanu prawnego. Obecnie można budować domy na zgłoszenie ale wadą tego rozwiązania jest brak możliwości zastosowania projektu zamiennego w granicach dozwolonych zmian w projekcie. To może czasem skutecznie pokrzyżować plany inwestora. Wielki szum wokół i niczego to nie usprawni. Gdyby rząd chciał wspomóc biednych bogaczy to powinien dać za darmochę działkę i powiedzieć im - macie, budujcie i rozmnażajcie się ku chwale ojczyzny. Kto nie wybuduje w ciągu dajmy na to 5 lat - oddaje grunt innemu biedakowi i tak dalej.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...