Skocz do zawartości

Czy można zaciągnąć kredyt hipoteczny przez Internet?


Recommended Posts

Klienci często pytają, czy istnieje możliwość poznania oferty kredytowej banku i złożenia wniosku o przyznanie kredytu hipotecznego przez Internet? Owszem tak - jest taka możliwość. Na stronie internetowej www.Credit-Agricole.pl opublikowane są szczegółowe informacje na temat naszej oferty kredytów hipotecznych, jest tam również dostępny kalkulator kredytowy. Pozwala on na wyliczenie wysokości rat kredytowych w różnych ofertach kredytowych oraz określenie podstawowych parametrów kredytu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/finanse/porady/95029-czy-mozna-zaciagnac-kredyt-hipoteczny-przez-internet

Link do komentarza
"Tych dokumentów nie można przesłać online i muszą zostać złożone osobiście w placówce bankowej" tak więc dużo się mówi o ułatwieniach. Załatwianiu spraw Online. Ale tylko mówi. A nadal wielu spraw nie załatwi się online posiadając nawet podpis kwalifikowany czy epuap. Czyli cyfryzacja tak jednak tylko w mediach i w ustach polityków. Oj bardzo zacofanym jesteśmy krajem.
Link do komentarza

Moim skromnym zdaniem, online można wziąć kredyt konsumpcyjny do w  miarę niskiej kwoty, kredyty hipoteczne to bardziej skomplikowana papierologia. Finalnie trzeba spotkać się z przedstawicielem banku lub pośrednikiem. Jeżeli jakimś cudem istnieje taka możliwość, jest ona ograniczona do oczywistych i prostych dla banku przypadków. Chętnie dowiem się, komu się udało tak uzyskać kredyt.

Link do komentarza

wstępną ofertę jak najbardziej można poznać przez internet - natomiast zawsze i wszędzie ostateczna decyzja zapadnie po złożeniu kompletu dokumentów. A tak jak pisze w artykule, części z nich nie da się przesłać elektronicznie. A nawet jak się da, to bank z pewnością będzie chciał oryginały w wersji papierowej....i tyle

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...