Skocz do zawartości

Ogrodzenie, fundament pod klinkier - pytanie


Recommended Posts

Napisano

Drodzy użytkownicy,

chciałem wzdłuż ogrodzenia posadzić sobie rośliny itd., ale narodziło się pytanie ,bo jeśli nawiozę ziemi pod ten fundament to możne być chyba nieciekawie, może na niego źle pływać? Płot już stoi 6 lat, fundament był kopany na 80-90cm i zazbrojony.

Zerknijcie czy coś groźnego się dzieje itd?, nie znam się na tym zupełnie. Dodaje zdjęcia w załączeniu posta.

IMG20210528170433.jpg

IMG20210528170456.jpg

IMG20210528170504.jpg

Napisano

Jak nawieziesz ziemi to napewno będzie lepiej niż jest teraz, bo część muru jest w powietrzu. Tylko nie rozumiem z czym masz wątpliwości. Sam mur jest szerszy niż fundament? Przynajmniej tak na zdjęciu to wygląda.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Napisano (edytowany)

@vlad1431 jak nawioze ziemi tym bardziej tej czarnej aby cos posadzić to będzie chyba to źle wpływać na fundament i bedzie sie kruczył bo będzie dostawał wilgoci chyba? Nie znma się zupelnie na tym dlatego takie moje hipotezy.

Kur** nie zaszalował mi od strony podwórka tego i teraz muszę się z tym męczyć i jakos to rozwiązać.

Edytowano przez Nightsha (zobacz historię edycji)
Napisano

Nic mu nie będzie. Właśnie najlepiej będzie to bele jak zaszalować, zalać betonem i będzie git. Odkop trochę, tak z pół metra, zaszaluj byle jak i przyłóż folię bobęlkową i nic mu grozić nie będzie. Bo jak zostawisz tą dziurę to zawsze tam będzie woda i w końcu podniesie cały mór mróz. Albo po prostu obrzucić to zwykłym tynkiem, tylko musiałbyś wtedy w miarę to wyczyścić.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Napisano

@vlad1431 a moze po prostu zrobić tak: podsypac piasku wymieszanego z cementem na wysokość tego pierwszego rzędu cegieł od doł€ i ułożyć jeden rząd kostki zakrywając jeden rząd cegieł tych od dołu do tego dołożyć obrzeże i byłoby może ok?

Napisano

Ok, może tak być, tylko na suchym to 1:4-1:3 cement z piaskiem, tylko w miarę ubij to zanim kostkę położysz, potem krawężnik i to będzie najlepsze, bo na zdjęciu widać że raczej tam masz sucho.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Napisano

Zjebane po całości. Nie muszisz nawet zakreślać. Tak wygląda jakby jeden robił fundament, a drugi murek, murek wygląda że jest ok. Dlatego ja nigdy żadnej ekipy nie zostawiam sam i mogą się żalić, ale to co robili u jednego czy drugiego sąsiada to była masakra. Co innego niedopatrzenie, a co innego spartaczona robota po całości. Z przodu niewiele lepiej.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Napisano

@vlad1431 no mowie, z przodu przynajmniej ten fundament był deskami przylozony i nie ma takich "otoczaków" jak od strony podwórka, ale po calosci krzywo zalany fundament i chu*. Trudno jakos musze z tym zyc :(, przeciez teraz tego nie rozbiore

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...