Skocz do zawartości

Mały remont - geberit


Recommended Posts

Napisano

Hej. Nie wiem czy dobrze trafiłam ale mam jedno zasadnicze pytanie. Sprawa wygląda tak :kupujemy mieszkanie niebawem, w mieszkaniu znajduje sie wc kompakt chcielibyśmy zmienić w łazience na razie tylko tyle żeby to w usunąć a zrobić geberit. Nie chcemy generalnego remontu łazienki. A więc czy da się bez uszkodzenia innych kafli założyć stelaż? Domyślam się że tam gdzie ma być zainstalowany geberit trzeba to zrobić ale czy reszta kafli może zostać nienaruszona? Pod wc podwieszone chciałam jeszcze półkę w kolorze drewna także do białych kafli obecnych by pasowało.

Jaki może to być koszt takiego podwieszenia wc plus zrobienia zabudowy z płyt drewnopodobnych? Materiały plus montaż? Pozdrawiam :D 

Napisano
3 godziny temu, Karolina9595 napisał:

czy reszta kafli może zostać nienaruszona?

Bez wizji lokalnej, a przynajmniej paru zdjęć (wylot z obecnego kompaktu, umiejscowienie pionu kanalizacyjnego, zawór doprowadzający wodę do spłuczki, okolice kompaktu) nic kategorycznego nie można  powiedzieć :bezradny:

 

3 godziny temu, Karolina9595 napisał:

Pod wc podwieszone chciałam jeszcze półkę

Tego nie ogarniam :zalamka: - pod sedesem jest kilka cm luzu nad podłogą... jaką półkę???

Napisano

Kafelki, duperelki, woda ciepła i zimna...
Zestaw najlepiej "Koło" w granicach 1000zł, robocizna 1000-1500zł. Nawet jakby się ukruszyła jakaś płytka to kwestia tylko dobrania koloru fugi.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Napisano
Masz ciepłą wodę w swoim kibelku/WC... no, chyba ze z inteligentną funkcją podmywania...
Kabaretu "Starszych Panów" się nie zna..., a konkretnie "Dudek".

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Napisano

Musiałbym w całości, a w oryginale trochę dużo pisania, a zaczyna się od "drobnomieszczaństwo", także autorka mogłaby wziąć doslownie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć wszystkim  Nie dawno kupiliśmy nie duży dom na wsi. Po kapitalnym remoncie.  Wszystko jest super. Na uboczu nie małej wsi.  Mamy nie dużą trochę wąską łazienkę na piętrze. Bardzo duża część jest wyłożona lustrem, przez co wydaje się że jest dużo większa.  Nie ma tam prysznica, jest  tylko wanna, sedes,bidet i umywalka.  Za to na parterze jest jeszcze toaleta.  W łazience co mnie naprawdę urzekło jest durze panoramiczne okno, z  pięknym widokiem na same łąki i las.    Jest tylko jeden problem.  Nasza córka (18 lat) bardzo się wstydzi  korzyść z łazienki po zmroku.  Nie włącza światła. Kąpiel bierze z zapalonymi świeczkami, co działa to bardzo drażniąco na mój nos.  Nie wiem co zrobić z tym oknem?  Nie wchodzą w grę żadne żaluzje, rolety czy zasłony, bo trudno to uczymac w nalezystej higenicznej czystości.  Mój mąż pracuje za granicą, ostatnio ma dużo pracy i nie chce mu głowy tym zawracać.  Coś czytałam na temat jakiejś folli do oklejania.  Nie wiem jaką folię trzeba użyć.  Chodzi mi tylko o to żeby z wnętrza łazienki było wszystko widać co jest na zewnątrz.  A z zewnątrz nie było by widać (lub widoczność była by ograniczona) co jest w środku.    Co można z tym zrobić ???  (czym oblepic szyby)  Z góry dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam.   
    • Witam wszystkich    Nie dawno kupiliśmy nie duży dom na wsi. Po kapitalnym remoncie.  Wszystko jest super. Na uboczu nie małej wsi.  Mamy nie dużą trochę wąską łazienkę na piętrze. Bardzo duża część jest wyłożona lustrem, przez co wydaje się że jest dużo większa.  Nie ma tam prysznica, jest  tylko wanna, sedes,bidet i umywalka.  Za to na parterze jest jeszcze toaleta.  W łazience co mnie naprawdę urzekło jest durze panoramiczne okno, z  pięknym widokiem na same łąki i las.    Jest tylko jeden problem.  Nasza córka (18 lat) bardzo się wstydzi  korzyść z łazienki po zmroku.  Nie włącza światła. Kąpiel bierze z zapalonymi świeczkami, co działa to bardzo drażniąco na mój nos.  Nie wiem co zrobić z tym oknem?  Nie wchodzą w grę żadne żaluzje, rolety czy zasłony, bo trudno to uczymac w nalezystej higenicznej czystości.  Mój mąż pracuje za granicą, ostatnio ma dużo pracy i nie chce mu głowy tym zawracać.  Coś czytałam na temat jakiejś folli do oklejania.  Nie wiem jaką folię trzeba użyć.  Chodzi mi tylko o to żeby z wnętrza łazienki było wszystko widać co jest na zewnątrz.  A z zewnątrz nie było by widać (lub widoczność była by ograniczona) co jest w środku.    Co można z tym zrobić ???  (czym oblepic szyby)  Z góry dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam.       
    • Ciekawe co mu schrzanili.
    • Tak, ułożoną na warstwie kleju matę pokrywamy dodatkowo folią w płynie. Potem przyklejamy na to płytki. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...