Skocz do zawartości

Jak uratować nowe drzwi po spieprzonym montażu klamek/rozet


Recommended Posts

Popełniłam błąd i poprosiłam znajomego złotą rączkę o montaż drzwi.

Przy montażu klamek i rozet łazienkowych tak spieprzył, że wywiercił dziury, które nie są pokryte w całości właśnie klamką i rozetą. Na obrazku pokazuję umiejscowienie tych dziur. One są tam gdzie czarne plamy na załączonym obrazku.

Zapłaciłam za te drzwi jednak sporo i chce mi się płakać, bo wygląda to fatalnie - po prostu dwie dziury z obu stron i najchętniej bym je teraz wywaliła. Drzwi są malowane białą farbą akrylową.

Czy mogę coś zrobić, żeby je uratować?

rozety.JPG

Link do komentarza

No, omsknęła się"złota rączka" i wyszło tak, jak wyszło...

 

Odkręcić pokrętełko, zaszpachlować dziurki - ich części, które nie zostaną zasłonięte rozetą, wyszlifować po wyschnięciu, ewentualnie szpachlowanie i szlifowanie - jeśli będą jeszcze nierówności- powtórzyć, równocześnie ustalić kolor "białej" farby (wg RAL, bo biała białej nie równa) u producenta drzwi, zamówić porcyjkę tej farby i zamalować!

Link do komentarza
4 minuty temu, podczytywacz napisał:

 

Odkręcić pokrętełko, zaszpachlować dziurki - ich części, które nie zostaną zasłonięte rozetą, wyszlifować po wyschnięciu,  

 

Dokładnie tak. Naprawa jest w sumie banalna i oczywista, chociaż wymaga nieco staranności. Trzeba zdemontować mechanizm, odsłonić ubytki i je zaszpachlować,. A potem naprawę zeszlifować na równo z powierzchnią skrzydła. I zamalować. Technologicznie proste, ale w wykonaniu nieco złożone.

Link do komentarza

Oczywiście z gwarancji nici po takich naprawach. Dodatkowo przy szpachlowaniu masz wilgotną masę, a wilgoć może spowodować odspojenie okleiny wokół. To tak na marginesie takich napraw.
Może jakaś inna "chińska" klamka z szerszym rozstawem śrub montażowych?

Link do komentarza
49 minut temu, theme napisał:

Może jakaś inna "chińska" klamka z szerszym rozstawem śrub montażowych?

Nie musi być "chińska", nie musi być szerszy rozstaw śrub montażowych (ten rozstaw jest chyba standardem... z naciskiem na "chyba"), może wystarczy znaleźć klamkę z większą rozetą, która zakryje dziury...

 

Można też pod tę rozetę podłożyć krążek o większej średnicy z blachy z podobnego materiału, z którego wykonana jest rozeta (stal polerowana, albo szczotkowana - zależy, jak tam masz u siebie), który zakryje te dziury... i nie pokazywać gościom palcem z komentarzem "patrzcie, jak mi spieprzyli".... Wtedy nie będziesz miał obaw, że odspoi się okleina...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...