Skocz do zawartości

Na co należy zwrócić uwagę wybierając płyty betonowe na nawierzchnię tarasu? Jakie wzory są obecnie najmodniejsze?


Recommended Posts

Taras już dawno stał się integralną częścią budynku, dlatego znakomicie harmonizuje z designem części mieszkalnej, często stanowiąc jej przedłużenie i tworząc z nią aranżacyjną całość. Dzięki szerokiemu wzornictwu i całemu spektrum rozmiarów betonowych płyt tarasowych klienci mogą wybierać warianty, które są w stanie sprostać estetycznym oczekiwaniom każdego.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/porady/95494-na-co-nalezy-zwrocic-uwage-wybierajac-plyty-betonowe-na-nawierzchnie-tarasu-jakie-wzory-sa-obecnie-najmodniejsze

Link do komentarza
Gość Oyo90

Ja zwracałam uwagę na opinie znajomych. Sporo osób nam doradzało płyty betonowe. Została nam kostka z podjazdu i mieliśmy ją wykorzystać, ale jednak płyty tarasowe wyglądają bardziej elegancko. 

Link do komentarza

Wybierając płyty kamienne, warto je obejrzeć zarówno gdy są suche, jak i mokre (ich wygląd wtedy może się znacznie zmienić). W ogrodach pięknie prezentuje się piaskowiec, z uwagi na ciepłą jasną barwę, ale nie jest on tak wytrzymały jak np. granit.

Betonowe płyty, tak jak kostkę, poddaje się je procesom uszlachetniania. Wyroby płukane, z naturalnym, np. granitowym kruszywem na wierzchu, wykazują bardzo dobre właściwości antypoślizgowe, jednak trudniej utrzymać je w czystości.

 

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Cytat z artykułu: "Jest to metoda tania ... " w porównaniu do czego ?  Przy dzisiejszych cenach '2021 koszt tarasu z płyt 80x80 wychodzi na poziomie ok. 550-600 zł brutto za m2 z robocizną ( cena na bazie kilku ofert otrzymanych od firm brukarskich) Sądzę, że przy tej cenie można wykonać taras z kompozytu. Może niech się wypowiedzą inwestorzy z tarasami kompozytowymi czy to rzeczywiście tanio. 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
    • ocieplenie dachu pur? odrazu na deski? tylko ze dach to deski membrana papa i blacha bez łąt nie beda sie parzyc deski? ale musze jakas wentylacje zrobic tym bardziej przy ociepleniu?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...