Skocz do zawartości

Wątpliwości dotyczące zakupu działki- MPZP


Kamiq

Recommended Posts

Witajcie, rozważam zakup działki budowlanej. Zajrzałam do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i niestety nabrałam wątpliwości. Dwa zapisy mam wrażenie, że się wykluczają (?) i zastanawiam się czy warto w to inwestować. Czy mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć? A oto te zapisy:

 

- nie ustala się granic i sposobów zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie przepisów odrębnych, w tym terenów górniczych, a także obszarów szczególnego zagrożenia powodzią oraz obszarów osuwania się mas ziemnych

 

- ze względu na położenie na obszarze zagrożonym potencjalnymi ruchami masowymi, w przypadku posadowienia obiektów budowlanych ustala się nakaz uwzględnienia przepisów odrębnych z zakresu prawa budowlanego oraz prawa geologicznego i górniczego

Link do komentarza

To wygląda jak jakiś ptk z a aktu prawnego i z ostrożności zostało umieszczone. I niekoniecznie musi oznaczać coś złego czy też kosztownego. Ale 1 pkt oznacza ze twoja działka nie leży na terenie szkód górniczych, terenach zalewowych (żadna jej część nie jest wyłączona z użytkowania jako zlewisko) oraz zagrożonych osuwiskami. 

 

Natomiast w 2 punkcie jest zagrożenie zagrożenie ruchami masowymi, wymagać będzie badania geotechnicznego gruntu i dobrania fundamentu  , nawiasem mówiąc warto czasem takie badanie przeprowadzić aby nie zaliczyć potem wpadki przy wykopach jak sie nam zacznie fundament zawalać. http://geoportal.pgi.gov.pl/css/powiaty/ekspert/ekspert_osuwiska.pdf

 

Mam nadzieje ze koledzy inżynierowie szybko rozwieją twoje wątpliwości.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...