Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu drewnianego i skosów na nieużytkowym poddaszu


Recommended Posts

Cześć,

po pierwsze czy ma sens ocieplenie wełna stropu drewnianego oraz jednocześnie skosów od wewnątrz na poddaszu nieużytkowym?

jezeli tak prośba o podpowiedz jak powinny iść warstwy zarówno na stropie jak i na słowach wszystkich składowych ocieplenia (folie, pustki powietrzne, wełna, podłoga).

pozdrawiam

Pawel K

Link do komentarza

Ma sens odcięcie kubatury na poddaszu nieuzytkowym bo po co ją ogrzewać. A skoro z dołu będzie ciepło szło do góry i nie napotka bariery w postaci izolacji termicznej to siłą rzeczy pójdzie wyżej na poddasze i wiadomo gdzie - w niebo.

Dlatego warto ocieplić strop na górze i ułożyć wełnę na folii paroszczelnej i a na niej ułożyć np płyty OSB czy nawet deski żeby można bylo tam chodzić i ewentualnie coś składować lub pranie rozwiesić. Jeżeli planujesz kiedyś zrobić na poddaszu pomieszczenia mieszkalne to trzeba zrobić to najmniejszym kosztem lub tak przemyślec temat, żeby nie robić czegoś 2 razy i ewentualnie wykorzystać materiał izolacyjny do późniejszego ocieplenia połaci od środka. Styk podłogi i skosów też bym ocieplił z wywinięciem np. na wysokość 0.5 m.

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Ma sens odcięcie kubatury na poddaszu nieuzytkowym bo po co ją ogrzewać.

 

Zależy, co mamy na poddaszu.

Jeżeli zakładamy sezonowe wykorzystanie, np pokój gościnny, może jakies hobby, suszarnia, warsztat .... - no nie wiem, co tam kto wymyśli - to można ocieplić i strop i poddasze - trzeba tylko starannie wyczuć ile dać tej warstwy na strop, bo to jednak ta warstwa bedzie moim zdaniem dodatkowa, a główna to dach.

Mniej wtedy izolacji na stropie daje też więcej przestrzeni (wysokości) i oszczędność w ociepleniu.

 

Co to daje? - np. możliwość nieopalania strychu - ale bariera dla zimna jest (stąd mniejsze straty ciepła mimo słabszego ocieplenia stropu pod strychem). 

Oczywiście jest to opłacalne tylko w wypadku jakiejś sensownej powierzchni uzytkowej pod dachem i sensownego jej wykorzystania.

 

Ale w wypadku założenia tylko strychu lamusa czy nieużytku - tylko odcięcie dachu izolacją 30 - 40cm ma sens.

 

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedzi.

powierzchnia tego strychu jest duża 100m2 i wysoka (w szczycie 2.5 m) wiec    coś tam powstanie. Dopytam jeszcze o szczegoly.

Jak powinny wyglądać warstwy ocieplenia aby nie było grzyba, wilgoci:

zaczynajac od płyty gk w pokoju pod stropem:

plyta gk

Przerwa z 3cm powetrzna

folia paroizolacyjna

welna z 15cm (tyle może wejść)

przerwa?

folia wiatroizolacyjna?

podloga osb

 

i skosy (jednocześnie ocieplane razem ze stropem) 

plyta osb na listwach aluminiowych grubości 2/3cm

folianparoizolacyjna ? Nie wiem czy dawać?

welna 20cm

folia wiatrowscselna

pustka z 2/3cm

 

a później jest deskowanie

papa

dachowka.

 

dach pod katem 45stopni. Grubość krokwi 20cm, grubość belki stropu 15cm.

 

czy tak może być?

 

zastanawiam się czy wełna na stropie będzie miała szanse odparowywać skoro na skosie będzie druga folia paroszczelnej?

 

pozdrawiam

Pawel K

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...