Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Naprawa kranu - instrukcja dla blondynki

Recommended Posts

No cieknie.. i chciałabym sama ale nie umiem.. domyślam się ze powinnam zakręcić wodę i zdjąć hmm (wybaczcie drodzy Panowie zupełnie niefachowe słownictwo) tą część która odkręca się wodę. I tam w środku jest coś z czym powinnam jechać do sklepu hydraulicznego ale za cholerę nie wiem jak to wyciągnąć 🤷‍♀️ Dorzucam zdjęcie - tez widać jak cieknie 

FBDB7073-6F56-47B3-8BC8-2E580DE0B2CA.jpeg

Dobra , mojemu nadwornemu hakerowi udało się sciągnąć te filmiki ....i moja konkluzja jest taka że ta bateria jest do wymiany ....a conajmniej same simeringi w niej ....wstaw zdjęcie z ciut dalszej odległości żeby rozkminić co to za typ baterii bo na filmikach nie widać

7 minut temu, PaolkaG napisał:

No cieknie.. i chciałabym sama ale nie umiem.. domyślam się ze powinnam zakręcić wodę i zdjąć hmm (wybaczcie drodzy Panowie zupełnie niefachowe słownictwo) tą część która odkręca się wodę. I tam w środku jest coś z czym powinnam jechać do sklepu hydraulicznego ale za cholerę nie wiem jak to wyciągnąć 🤷‍♀️ Dorzucam zdjęcie - tez widać jak cieknie 

FBDB7073-6F56-47B3-8BC8-2E580DE0B2CA.jpeg

Jeszcze ciut dalej aby było widoczne całe te ustrojstwo

Na razie zakręć zawory na wodomierzach bo nabije Ci liczniki i będziesz niepotrzebnie płacić ...

Przed chwilą, PaolkaG napisał:

Ee nie.. to cieknie tylko przy odkręconej wodzie na szczęście

Uffffff:icon_biggrin:

Sama tego nie zrobisz ..

Tak jak pisałem , całość do wymiany , hydraulikowi zajmie to 3,5 min .....będziesz tylko musiała kupić nową baterię ....ale trzeźwego i dyspozycyjnego hydraulika teraz znaleźć to............szybciej szóstkę w totka trafisz....:bezradny:

14 minut temu, PaolkaG napisał:

cieknie tylko przy odkręconej wodzie na szczęście

jeśli tylko przy odkręconej wodzie, to może poluzowała się wylewka, znaczy to, do czego jest podłączony ten wąż. Albo poluzowała, albo padła uszczelka w tym miejscu. Tylko nie wiem, czy przy tym typie obudowy jest szansa do tego dotrzeć.

Albo rzeczywiście baterię zżarła rdza.

Może znajdziesz jaiegoś sąsiada do wymiany baterii -  w sumie wymiana baterii to dość prosta czynność.

Albo w sklepie z baterią dostaniesz namiar na takiego fachowca :)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie ma kratki. Mam okap i para z gotowania powinna się wydostać przez okap na dwór, mam także otwarte okno i też nic nie daje. Z tym że jak wspomniałam nigdzie indziej nie ma tych plam, nigdzie w kuchni tylko w salonie na tej jednej ścianie gdzie są regipsy na klej położone. Miesiąc temu malowałam ściany, wcześniej miałam żółte i były tylko delikatnie widocznie, takie odcienie mokrego ale nie aż tak jak jest teraz. Teraz je widać bardzo. Wyszły jakieś 2 tygodnie po malowaniu.  Dodam jeszcze że szwagierka też ma przerobione na mieszkanie z połowy wspólnego budynku, nie ma kratki wentylacyjnej i jej nie wychodzą takie plamy a mieszkają dłużej niż my.
    • Jeśli masz projekt z wentylacja mechaniczną z reku, to bym już nie kombinowała, tylko robiła jak jest. Zwłaszcza, że z tymi kominkami wentylacyjnymi to będzie jeszcze sporo roboty. Poza tym: 1. Kominki wentylacyjne, to kolejne dziury w dachu, czyli potencjalne miejsca przecieków. 2. Mieszkałam kiedyś w domu piętrowym, gdzie zimą, gdy spadało ciśnienie, to przez kanały wentylacyjne napływało z zewnątrz zimne powietrze, a do tego pełne wyziewów kominowych z osiedla. 3. Moi rodzice dorabiali komin wentylacyjny w łazience - puszczony w bok też ok. 4 m rurą spiro do nowego głównego komina w kalenicy (z wolnymi kanałami went.). Wszystko fajnie, tyle tylko, że ta wentylacja... NIE DZIAŁAŁA! Założyli zatem wspomagacz w postaci wiatraczka wywiewnego. Poza sezonem grzewczym jest ok, ale zimą trzeba otwierać okno w łazience, aby wspomagana wentylacja miała skąd czerpać powietrze. No i albo wyziębi się łazienkę, albo wyhodujemy grzyba
    • Możliwe, że taka jest cyrkulacja powietrza i tam się wykrapla na suficie. Ciekawostka. W kuchni jest prawidłowa wentylacja? Czy jest kratka wentylacyjna?
    • Tak miało być regipsy. Plamy są w salonie, nie w kuchni. Odległość plam od kuchenki jakieś 7 m. Nie mogę załadować zdjec, wyskakuje błąd. Okrągłe plamy, które robią się mokre tylko podczas dluzszego gotowania czyli tak jakby była za duża wilgotność w mieszkaniu. I niestety się powiekszaja Udało się, dodaje zdjecia. Dzisiaj właśnie gotowałam zupę i zrobiłam zdjęcie po gotowaniu
    • Czy powietrze z tego okapu (pochłaniacza) jest kierowane na tą ścianę z plamami? Tak zgaduję, bo nie wiem, czy masz okap czy pochłaniacz. Słowo regiony to miały byc regipsy? Sposób mocowania płyt g-k nie powinien mieć znaczenia, o ile ściana jest sucha i się nic na niej nie wykrapla pod płytami. Masz zdjęcia tych plam? Tak będzie łatwiej "zgadywać".
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...