Skocz do zawartości

Mokra wełna od strony membramy


Recommended Posts

Napisano

Witam,w sierpniu  zrobilismy dach dwusapdowy 45*  blachodachówka,w pazdzierniku przyszly tynki i wylewka od razu po tym zaczolem ocieplac dach,wełna 0,32 knauf 14cm  ktokiew 14cm na to 5cm welny poprzek,przez pewien okres byla polozona tylko wela bez paroizolacji,w listopadzie zaczelismy robic plyty gipsowe i folie pod plytami i zaczolem grzac w domku do tego przyszla ekipa ocieplac z zewnatrz.2 tyg temu zauwazylem ze na stryszku gdzie jest tylko welna 14cm wełana jest mokra od strony membramy i po membramie skrapla sie woda widac to bylo zanim zalozyli podbitke.Dodam ze stryszek jest ogrzewany i nie bylo w nim wentylacji,pare dni temu zrobilem wentylacje zakladajac na dachu komin wentylacyjny z rura na stryszek i przeciolem membrame w szycie pod gesiorem nie wiem czy to cos pomoze,czytalem ze cala wilgoc z wylewek i tynkow poszla do gory bo nie bylo paroizolacji postanowilem wypozyczyc pochlaniach wilgoci i na 24 godz wylewalem z nigo okolo 12l wody tak przez 2 tygodnie.co radzicie co mam robic dalej czy czekac na cieplejsze dni i welna sama wyschnie czy problem sie nasili?

Napisano

Może pokaż jakiś rysunek warstw ocieplenia z pokazaniem ich po kolei - od dołu do góry, gdzie jaka memmbrana, gdzie wełna, itd.

Bo z opisu trudno sie zorientować, jakie masz warstwy.

Napisano

napisze bo cięzko mi bedzie wyrysowac to teraz.  od strony poddasza  płyta karton gips,folia paroizolacyjna,stelarz,wełna knauf 0,32 5cm w poziomie,wełna miedzykrokwiami knauf 0,32 15cm,membrama,kontrłata,łata,blachodachówka,na suficie miedzy stryszkiem a poddaszem wełna 14cm,na stryszku wełna tylko miedzy krokwiami 14cm,stryszek nieuzytkowy ale cieply bo na stryszku ida rury z popmy ciepla powietrze powietrze i onne oddaja duzo ciepla choc sa ocieplone.pare dni temu zamontowałem kominek wentylacujny na samym stryszku.

 

Napisano

FWK (membrana) między dachówką a wełną jest wysoko czy nisko paroprzepuszczalna?

Czy przy niskoparoprzepusczalnej jest szczelina.

Czy membrana pod blachodachówką jest szczelna i nigdzie nie jest podziurawiona lub/i czy nie zawiewa gdzieś ?

Pytania na pozór banalne i sam byś je sobie mógł zadać, ale mogą nas naprowadzić na przyczynę mokrej (zawilgoconej).

Napisano

wlanie nie wiem jaka to membrama czy nisko czy wysoko paroprzepuszczalna,szczelina jest tylko na srodku welny  bo welna troche opadla,wełna ma 14cm i krokiew tez 14cm,raczej membrama jest szczelna bez dziur,a jest mozliwe ze poprostu cala wilgos technologiczna poszła do gory bo troche tej wody w budynku bylo,osuszacz powietrza przez 2 tyg pracowal i co 24godz  odlewalem okolo 12l wody

 

AQUA-TEX 170 STRONG    taka membrama jest zalozona

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Cześć, Tło: Kupiłem miesiąc temu mieszkanie z 2008-go roku. To co dziś zauważyłem, to niepokojące czarne/szare kropki w szczelinach w ściankach kamiennych. Te ścianki są dekoracyjne, nie wiem co to za materiał - jakiś kamień. Jedna ze ścian to ściana zewnętrzna budynku (tzn. nie ma sąsiada już od tej strony). Druga ściana to ścianka działowa. Moje obawy dotyczą - czy to nie wilgoć? Co to może być? W mieszkaniu ogólnie nie czuć ani wilgoci ani innego podejrzanego zapachu. Nie widzę też nigdzie śladów wilgoci (na moje oko i mój nos). Natomiast może te kropki to ślady kleju? Nadmienię - te kropki są tylko w pomiędzy niektórymi "kafelkami" kamienia, ale jeśli są to tylko pomiędzy (na brzegach).  
    • 🏡 Twoja wizja. Nasza realizacja.   Masz projekt lub dopiero planujesz budowę domu? Zajmujemy się kompleksową organizacją budowy domów jednorodzinnych – od pierwszego telefonu po stan deweloperski. Jesteśmy generalnym wykonawcą – współpracujemy ze sprawdzonymi podwykonawcami, ale cały proces trzymamy w ryzach i kontakt z Tobą prowadzimy od początku do końca.   Budujemy w standardzie: ✔️ SSO – stan surowy otwarty ✔️ SSZ – stan surowy zamknięty ✔️ stan deweloperski   Technologie, w których pracujemy: 🔹 murowana 🔹 szkieletowa drewniana 🔹 CLT (Cross Laminated Timber)   📍 Działamy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Realizujemy maksymalnie kilka budów rocznie – nie idziemy w masówkę, tylko stawiamy na dopilnowanie każdej inwestycji.   📞 Zadzwoń: 698 200 139 📧 Napisz: sprzedaz@rewelacyjnydom.pl 🌐 www.rewelacyjnydom.pl   ✅ Bezpłatna wycena Twojej budowy – w 48 godzin! Napisz lub zadzwoń – wszystko zaczyna się od rozmowy. Zobaczmy, czy do siebie pasujemy.
    • W sypialni zrobiłem sufit napinany, to teraz chciałbym wyprowadzić sufit w salonie, ale czymś innym.   Wygląda to tak, malowane 5 razy najtańszym Decoralem akrylowym 60zł/5L. Podłoże to tynk, bez gładzi.   Czym można to pomalować aby było ładnie? Farba strukturalna, czy może jakaś premium ultra matowa wystarczy?   Potrzebuję inspiracji. Może ktoś ma jakiś pomysł, np. kasetony, tapeta, fornir kamienny itp. Lubię niestandardowe rozwiązania.
    • Chciałabym serdecznie polecić firmę Hydraulik Jacek na terenie Łodzi, z której usług ostatnio korzystałam. Profesjonalne podejście, szybka realizacja i rozsądne ceny. Jacek zna się na rzeczy, naprawiał u mnie instalację wodną oraz montował nowy zestaw łazienkowy. Wszystko działa bez zarzutu, a prace zostały wykonane czysto i terminowo. Kontakt: 508 669 031 https://g.co/kgs/5T2GKHs
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...