Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam
Proszę o pomoc. Mam zamontowany nowy prysznic podtynkowy. W zestawie deszczownica oraz słuchawka i mieszacz wody tak mi się wydaje że się nazywa ten element do regulacji ciepła i zimna woda. Problem polega na tym że z deszczownicy leci letnia woda zamiast gorącej oraz po przekręceniu mieszacza zimna normalnie. Słuchawkach działa prawidłowo czyli i zimna woda i gorąca. Czy wiecie jaka może być przyczyna letniej wody zamiast gorącej w deszczownicy? Jeśli to istotne to wcześniej miałem wanne i działał kran w niej dobrze oraz słuchawka. Dodatkowo woda jest grzana piecem gazowym Vaillant. Piec grzeje tak samo mocno zarówno przy puszczaniu wody ze słuchawki oraz deszczownicy. Bardzo proszę o poradę.
Pozdrawiam

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może ciepła woda jest gdzieś zdławiona na dopływie do deszczownicy. Ale trudno coś wyrokować na odległość. Po trosze może to być też efekt większego ochłodzenia dopływającej wody w deszczownicy. Jednak ten powinien być tylko minimalny. Czy zwiększenie temperatury wody na mieszaczu coś daje?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woda na mieszaczu jest ustawiona na max gorąca i jest tylko letnia. Rurka do deszczownicy jest 1 takze jak leci zimna to ciepła powinna tak samo bo grzeje tą samą wode piec gazowy, ktory działa poprawnie i grzeje na max. Zmniejszajac na zimna leci zimna. Kafle już są położone i nie mam jak tam zajrzeć jednak mam pytanie czy może fachowiec podlaczyl na odwrót ciepła i zimna wodę? Czy to może mieć jakiś wpływ? Bo wydaje mi się ze nie po prostu mieszacz działałby na odwrót ale by działał.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że rurka zasilająca deszczownicę nie jest zaizolowana. Bo jeżeli ze słuchawki leci gorąca woda, a obie zasilane są jednym mieszaczem to innej przyczyny raczej nie ma. Mam taki sam zestaw i wszystko jest ok. Tylko rurka do deszczownicy jest na zewnątrz, czyli nad płytkami.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że rurka z wodą ciepłą wychodząca z pieca 2 funkcyjnego Vaillant 24kWh jest letnia, tak jak woda pod deszczownicą. Natomiast wrząca jak puszczam wodę na kranie i minimalnie mniej wrzaca na słuchawce od prysznica. Czy problem może być ze strony pieca? Chociaż dziwne że w kuchni w kranie oraz w kranie w łazience rurka z wodą gorącą jest wrząca (ta ktora wychodzi z pieca) a już na deszczownicy nie oraz wybija deszczownice na słuchawkę czyli mocno zmienia się cisnienie. Jak przykręciłem zawór na piecu od wody zimnej to w deszczownicy pojawiła się woda cieplejsza ale cisnienie jest na tyle slabe ze ręką muszę trzymać dzyndzel na mieszacza żeby nie wybijało na słuchawkę. Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam. Myślałem że będę się cieszył po zalaniu stropu ale wyszła bolesna prawda. Mam sporo nadciągów i belek narożnych z którymi majster chyba sobie nie poradził. Beton zamówiony B30 (drobnoziarnisty) za poradą kierownika, ale przyszedł tak gęsty i szybko wiążący że nie wypełnił góry nadciągów dobrze. Oczywiście majster mógł sobie go rozcieńczyć przed całą operacja ale wolał to zrobić później gdy zalewał górę nadciągów żeby ich nie wibrować bo wypływało dołem. Poprzedni strop na garażu też był z B30 w dodatku gruboziarnisty, robiła to inna ekipa i jakos poradziła sobie z dwoma nadciągami. Tutaj coś poszło nie tak. Tam gdzie góra narzucana była z rzadszego jest w miarę ok, ale gdzie poszło gęste jest baranina, dziury i po rozszalowaniu wykruszyło się. Polecenie kierownika "skuć co luźne, zagruntować i wypełnić CX20". Mam cos innego co prawda, Sika Repair 10F i 13F ale chyba musiało by na to iść kilka worków bo to nie są raki ale wielkie ubytki. Wyglada to tak:           Najgorzej jest chyba w metrowym wsporniku gdzie widać wyraźną granicę wibrowanego i narzuconego ręcznie:       Jest tu wielka jama, przez którą leci woda do środka. Widać też wyraźną nieszczelność tej "czapy". Nalałem na balkonik wody i wyciekła sobie dziurkami aż do wnętrza domu:             Ponadto zobaczyłem w nadciągu niewielką dziurkę, ładnie zamaskowaną przez cienką gładką warstwę betonu wyrównanego szalunkami. Po rozkuciu okazało się że tam też woda:       Moim zdaniem przez brak wibracji beton nie otulił spodu prętów i powstały kanały przez co leci woda. Aż strach pomysleć gdzie tam jeszcze mogą być jamy. Nie wiem czy przejmować się tym, czy z tym żyć? Jak sądzicie: 1.  Czy teraz skuwać to co zostało narzucone, czy zalać czymś rzadszym żeby wypełnić kanały.  2. Jaka gruba musiała by być warstwa gdybym chciał skuć górę nadciągów i zalać ją ponownie? 3. Jak sprawdzić pozostałe nadciągi? Ja opukuje młotkiem i sprawdzam czy gdzieś się nie rusza, czy dzwoni metal. Nie wiem czy tak jest ok. Myślę że jakbym skuł to co zostało ręcznie narzucone to ładnie by się oddzieliło od zawibrowanego. Wiem że nadciągi można zalewać na dwa razy po dniu czy dwóch. Ja chciałem zalać to w jednym etapie żeby było mocniejsze ale teraz chyba lepiej było by to zrobić na dwa razy? Przecież takie rowy i baranina chyba tylko osłabiają? Kierownik uważa że dół wspornika balkonu jest dobrze zawibrowany a on działa na ściskanie wiec jest ok, a rozciągana góra musi mieć tylko otuline. Tylko czy aby na pewno ją ma. Wspornik wspornikiem ale przecież w nadciągach stropu jest odwrotnie, to góra jest ściskana?
  • Tylko gdzie w tym interes jest, przed zmianą prąd był o połowę tańszy przez 20 lat, potem jeżeli instalacja nie generowała kosztów remontu to prąd był prawie za darmo, teraz można zainwestować pieniądze w coś innego, starczy na prąd i jeszcze zostanie.      
  • Gość bubu
   przecież wnet palić nie będzie można
  • Gość Gość
   Stronę DC mam zabezpieczoną ds60vgpv-1000 typ 1+2
  • Gość Gość
   Potrzebuje pomocy. Chcę zakopać basen w pobliżu mikroinstalacji fotowoltaicznej na gruncie. Odległość od uziomu pionowego i metalowych filarów wynosi ok 3,5m. Czy odległość tak jest wystarczająca. Martwi mnie jeżeli napięcie z DC pójdzie na ramę i do gruntu. Stronę AC mam zabezpieczoną różnicówką i ogranicznik przepięć. Strona DC ma ogranicznik przepięć specjalny do paneli ds60vgpv-1000 typ 1+2
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...