Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wiata sąsiada w granicy działki a budowa domu... pomocy


Recommended Posts

Witam, bardzo proszę o pomoc... Przymierzamy się do budowy domu (etapy projektowe) i urodził się problem. Sąsiad ma postawioną wiatę (zdjęcie w załączeniu - postawiona z betonowych paneli jak na płoty) w granicy działki od której ja planowałem się oddalić o 3m (bez okien).

Czy ja mogę mimo wszystko być oddalony o 3m ? Bo ta wiata jest naniesiona na mapach i w biurze projektowym usłyszałem o możliwej konieczności budowy ściany ogniowej/pożarowej albo odsunięciu o 8m...

Jak to wygląda od strony przepisów ? Bo sam szperam i raczej jest mowa o odległościach od budynków a taka wiata raczej nie jest budynkiem a budowlą... Ale lepiej poradzić się obeznanych w temacie ...

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

wiata.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czym formalnie jest ten obiekt? To oficjalnie wiata, budynek gospodarczy, miejsce postoju samochodów? Bo od formalnego statusu zależą wymagane odległości. 

Wiata jako taka jest jedynie obiektem budowlanym, nie jest zaś budynkiem. W związku z tym może stać nawet przy samej granicy działki. Ale jeśli służy jako miejsce postoju samochodów to wchodzą w grę inne przepisy.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Na pierwszym obrazku jak widać wszystko jest stare, a na drugim piękny przykład eklektyzmu. Ale nie widac tam dziadostwa i prowizorki, a niektórym się wydaje że pierdykną płytę OSB i będzie gites. No nie będzie, owszem można i z nią coś aranżować ale to trudne zadanie i raczej dla specjalistów.   
  • Rozmawiamy o surowych murach - cegła surowa jest taka sama teraz jak i 500 lat temu. Owszem - strop żelbetowy płaski jest diameralnie inny, niż sklepiony - ale to strop  Na tym tle różne meble czy wystrój wnętrza jest chyba  możliwy. Eklektyzm - jedni go lubią, inni nie. A na końcu i tak jest smak i gust - nie podlegające dyskusji    Np:      
  • Witam, zastanawiamy się z mężem nad kupnem działki która jest poniżej poziomu drogi publicznej - ile dokładnie nie wiem, myśle ze z metr. Powierzchnia działki to 900m2. Dodatkowo z tego co wiem są to tereny podmokłe, jednak naokoło jest mnóstwo nowych domków, z dwoch stron działki są domy i z dwóch droga publiczna z kanalizacją. I teraz moje pytanie: - ile może wynosić koszt podniesienia poziomu tej działki? JEdni mówią że nic jeśli ktoś za darmo będzie miał do oddania ziemie czy gruz po rozbiórce domu, inni  ze to straszne koszty - czy budowa działki na podmokłym terenie ma sens finansowy? Wiem ze takie domy sa budowane ale czy to są kwoty rzędu kilku tysięcy więcej czy kilkudziesięciu. - czy to że obaj sąsiedzi spuszczają na tą działkę deszczówke ( nie mają jeszcze rynien z tego co widziałam) powoduje że działka może byc jeszcze bardziej mokra czy to raczej kwestia wód gruntowych a nie "zewnetrznego" nawadniania przez sąsiadów. W odległości ok 150m jest rów melioracyjny.  
  • Odleciał - jak zwykle - na skrzydłach swojej wyobraźni 
  • Zenek, no jakie zamki???. To o średniowieczu i wcześniej rozmawiamy?.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...