Skocz do zawartości

Wodociąg prywatny


Recommended Posts

Hejka mam pytanie. Wybudowaliśmy prywatny wodociąg z umową że odpłatnie go wodociągi przejmą. Inwestycja z projektami i innymi kosztami wyjdzie nam 50tys. Z racji tego że musieliśmy gminie zapłacić za pozwolenie umiejscowienia w pasie ruchu drogowego tego wodociągu jeszcze nie chcemy go przekazać. A dzisiaj Pan z wodociągów stwierdził że nie wyda nam pozwolenia na przyłącza do działek i domów dopóki nie przekażemy tej sieci wodociągowej. Ma takie prawo czy nie???

Link do komentarza

temat zbyt zawiły, żeby odpowiedzieć 0/1

co masz w umowie?

 

generalnie budowa przyłącza jest na zgłoszenie - jakie dokumenty są wymagane do zgłoszenia? komu się zgłasza?

czyje uzgodnienia, zgody należy mieć? to trzeba zdiagnozować i sprawdzić jak można wyrugować z tego "Pana z wodociągów"

można po bandzie lub grzeczniej, nie wiem na co Was(?) stać (sądząc po wpisie to robiła grupa zainteresowanych inwestorów?)

Link do komentarza

IMG_20200819_210230.thumb.jpg.a4cfaf551b822b5b85dccf886cc7b728.jpgJest nas 5 wlaścicieli wodociągów. Warunki wykonania przyłączy już mamy wystawione od grudnia 2019. Dostaliśmy mapki od geodety i poszliśmy do zastępcy kierownika wodociągów że chce zrobić przyłącza a on do nas że musimy przekazać sieć inaczej brak zgody na wykonanie przyłączy. imageproxy.php?img=&key=b39437adb5321c44niby właśnie w umowie napisane że musimy przekazać żeby podłączyć nasze działki do sieci. Tylko ja nic tam takiego nie widzę. A my żeby zrobić sieć musieliśmy też komuś zapłacić za możliwość przyłączenia się do sieci i myśleliśmy że też tak będziemy mogli zrobić. Umowa w załączeniu. 

 

 

 

 

 

IMG_20200820_215204.jpg

IMG_20200820_215252.jpg

IMG_20200819_210153.jpg

IMG_20200819_210212.jpg

Edytowano przez Kinga Woźniak (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

U mnie się te załączniki nie otwierają.

Sprawę widzę tak. Zakład wodociągowy chce uregulować kwestię własności zanim nastąpi przyłączenie nieruchomości do sieci. I wcale się nie dziwię. Nie traktowałbym tego jako nadużycia dominującej pozycji, skoro przekazanie wybudowanego odcinka wodociągu ma nastąpić odpłatnie.

Jak w umowie określono termin przekazania wodociągu? Po prostu "po wykonaniu"?

Link do komentarza

ale coś nie zasprzęgliło, czyli za wodociąg płacą, ale za opłatę na rzecz miasta nie chcą, tak?

nawet logiczne - nie po to łupią, żeby potem miasto płaciło za spółkę miejską, czy tam odwrotnie :)

 

niemniej to nie wodociągi wydają "pozwolenie" na wykonanie przyłączy, czyż nie?

kwestia czy dokumentacja przyłączy jest uzgodniona z wodociągami, co w zasadzie dla prywatnego wodociągu nie ma racji bytu?

 treści zapisów umownych jest nieznana więc nie wiadomo co tam zostało ustalone :bezradny:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...