Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Hejka mam pytanie. Wybudowaliśmy prywatny wodociąg z umową że odpłatnie go wodociągi przejmą. Inwestycja z projektami i innymi kosztami wyjdzie nam 50tys. Z racji tego że musieliśmy gminie zapłacić za pozwolenie umiejscowienia w pasie ruchu drogowego tego wodociągu jeszcze nie chcemy go przekazać. A dzisiaj Pan z wodociągów stwierdził że nie wyda nam pozwolenia na przyłącza do działek i domów dopóki nie przekażemy tej sieci wodociągowej. Ma takie prawo czy nie???

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temat zbyt zawiły, żeby odpowiedzieć 0/1

co masz w umowie?

 

generalnie budowa przyłącza jest na zgłoszenie - jakie dokumenty są wymagane do zgłoszenia? komu się zgłasza?

czyje uzgodnienia, zgody należy mieć? to trzeba zdiagnozować i sprawdzić jak można wyrugować z tego "Pana z wodociągów"

można po bandzie lub grzeczniej, nie wiem na co Was(?) stać (sądząc po wpisie to robiła grupa zainteresowanych inwestorów?)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMG_20200819_210230.thumb.jpg.a4cfaf551b822b5b85dccf886cc7b728.jpgJest nas 5 wlaścicieli wodociągów. Warunki wykonania przyłączy już mamy wystawione od grudnia 2019. Dostaliśmy mapki od geodety i poszliśmy do zastępcy kierownika wodociągów że chce zrobić przyłącza a on do nas że musimy przekazać sieć inaczej brak zgody na wykonanie przyłączy. imageproxy.php?img=&key=b39437adb5321c44niby właśnie w umowie napisane że musimy przekazać żeby podłączyć nasze działki do sieci. Tylko ja nic tam takiego nie widzę. A my żeby zrobić sieć musieliśmy też komuś zapłacić za możliwość przyłączenia się do sieci i myśleliśmy że też tak będziemy mogli zrobić. Umowa w załączeniu. 

 

 

 

 

 

IMG_20200820_215204.jpg

IMG_20200820_215252.jpg

IMG_20200819_210153.jpg

IMG_20200819_210212.jpg

Edytowano przez Kinga Woźniak (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie się te załączniki nie otwierają.

Sprawę widzę tak. Zakład wodociągowy chce uregulować kwestię własności zanim nastąpi przyłączenie nieruchomości do sieci. I wcale się nie dziwię. Nie traktowałbym tego jako nadużycia dominującej pozycji, skoro przekazanie wybudowanego odcinka wodociągu ma nastąpić odpłatnie.

Jak w umowie określono termin przekazania wodociągu? Po prostu "po wykonaniu"?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

U mnie się te załączniki nie otwierają.

 

U mnie również.

Poza tym nie zrozumiałem problemu autorki posta.

Skoro w umowie jest zapis o odpłatnym a nie darmowym przekazaniu sieci, to w czym jest problem?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2020 o 22:29, Kinga Woźniak napisał:

Wybudowaliśmy prywatny wodociąg z umową że odpłatnie go wodociągi przejmą.

 

8 minut temu, aru napisał:

ja rozumiem to tak, że o kasie nie ma mowy, a o przekazaniu jak najbardziej

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale coś nie zasprzęgliło, czyli za wodociąg płacą, ale za opłatę na rzecz miasta nie chcą, tak?

nawet logiczne - nie po to łupią, żeby potem miasto płaciło za spółkę miejską, czy tam odwrotnie :)

 

niemniej to nie wodociągi wydają "pozwolenie" na wykonanie przyłączy, czyż nie?

kwestia czy dokumentacja przyłączy jest uzgodniona z wodociągami, co w zasadzie dla prywatnego wodociągu nie ma racji bytu?

 treści zapisów umownych jest nieznana więc nie wiadomo co tam zostało ustalone :bezradny:

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość panter
   No dobrze a pozniej sie tynkuje do sufitu albo nawet z odcieciem tynkarskim a po ugieciu sie stropu tynk i tak peka wiec gdzie tu jaks logika? Aktualnie borykam sie z takim problemem i zstanawiam się jak go rozwiązac
  • Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wykanczanie/sciany-wewnetrzne/a/884-jak-polaczyc-murowana-scianke-dzialowa-ze-stropem
  • Czy mogę prosić o polecenie nazwy środka chemicznego do usuwania pleśni / grzybów?
  • Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w zrozumieniu przepisów ppoż. Planuję budowę domu jednorodzinnego na wąskiej działce, w granicy wybudowany jest sąsiad (budynek mieszkalny, 3 kondygnacje nadziemne) – ściana w granicy jest pełna, bez okien, ale nie jest ścianą ogniową. Wiem, że nie mogę od strony sąsiada postawić ściany z oknami, bo musiałabym odsunąć się o 8m, a na to nie pozwala już szerokość mojej działki.   Wariant 1: Przyklejam się do sąsiada garażem – ta część domu byłaby niska, o wiele niższa niż dom sąsiada – tylko jedna kondygnacja + dach dwuspadowy. Jak miałaby wyglądać w takim przypadku ściana ogniowa? Czy wystarczy wyprowadzić ją 30cm ponad dach (+oczywiście materiały niepalne)? Czy dach też musiałby spełniać jakieś dodatkowe wymagania oprócz pokrycia nierozprzestrzeniającego ognia?   Wariant 2: Nie przyklejam się do ściany sąsiada. Buduję dom w odległości ok. 3-4m. Dom byłby również budynkiem niższym niż dom sąsiada – 2 kondygnacje nadziemne. Spadek dachu byłby w stronę sąsiada. Jak w tym przypadku musi wyglądać ściana ogniowa? Czy obowiązkowe jest wyprowadzenie tych 30cm ponad dach i 30 cm do przodu od lica muru ściany sąsiedniej? Jeśli cały mój dom byłby wysunięty o 30-50 cm do przodu względem domu sąsiada, to czy załatwi to sprawę wysunięcia ściany ogniowej o tych 30cm od lica muru? Jeśli spadek dachu miałby być w tę stronę, to czy wystarczy by ściana spełniała materiałowo warunki ściany ogniowej  (bez wyciągania jej ponad dach) i dodatkowo ta połać dachu spełniałaby jakieś warunki ppoż? Czy można w takiej sytuacji zrobić okap i jakoś go zabezpieczyć?
  • Nie od spodu jest równiutko. Tak jak powiedziałem, niecka była widoczna już następnego dnia przy podlewaniu a przecież pod spodem był szalunek. Nie, ale pokorą przyznaję że mało widziałem dlatego pytam:)
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...