Skocz do zawartości

Ocieplenie elewacji styropianem - jak zrobić to dobrze?


Recommended Posts

Gość Jaba55
Napisano
Dlaczego nie ma slowa o kleju piankowym, ja mam płyty tym klejem zamocowane....
  • 1 rok temu...
Gość Armagedon
Napisano
Klej cementowy jest lepszy. Przy prawidłowym przygotowaniu ściany i poprawnej aplikacji kleju na płytę styropianową można na nim kleić bez kołkowania nawet do 12 m.
Napisano
1 godzinę temu, Gość Armagedon napisał:

Klej cementowy jest lepszy. Przy prawidłowym przygotowaniu ściany i poprawnej aplikacji kleju na płytę styropianową można na nim kleić bez kołkowania nawet do 12 m.

 

Może i można, ale i tak nie radzę.

Napisano (edytowany)

Ja tam kołków nakupiłem... z 800szt chyba.

Ale za to listwy startowej nie. Mój mentor kazał mi to na razie od spodu zbroić siatką a resztę on już sam wykończy jak przyjdzie na niego pora :)

Na pytanie w składzie budowalnym czy kupują ludzie te listwy Pan powiedział, że tak... 1 na 100 kupuje.

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Napisano
6 minut temu, usiek napisał:

 Na pytanie w składzie budowalnym czy kupują ludzie te listwy Pan powiedział, że tak... 1 na 100 kupuje.

Więc ja bym kupił. Bo nagły owczy pęd zawsze jest jakiś podejrzany. 

Napisano
1 minutę temu, retrofood napisał:

Więc ja bym kupił. Bo nagły owczy pęd zawsze jest jakiś podejrzany. 

1 na 100 domów jest też z basenem.... hmmm :scratching:

 

Raz, że kosztuje to ok tysiaka a dwa ponoć strasznie ta listwa jest wk..jąca. Jakby kupic 3 razy droższą to może by ułatwiła robotę.

Napisano
2 godziny temu, usiek napisał:

Już za późno. Ale jakbyś takie listwy do okien mi wystrugał to bardzo chętnie :P

 

Też za późno. Wylazłem dzisiaj z chaty, ale tak gwiździ... Jutro zakładam zimówki. Koniec dobrego. Kaflaka się rozpali i do wiosny fajrant.

Gość janek kos
Napisano

Fajny poradnik, ja ze swojej strony dodam że warto ocieplać markowymi styropianami najlepiej w kompletnym systemie ociepleń. 

  • 1 rok temu...
Napisano
Komentarz dodany przez analityk:
Artykuł teoretycznie ciekawy ale niekompletny. Elementy krytyczne i kłopotliwe to obróbka przy dachu i oknach. A o tym w artykule mało i ogólnie. Przydałoby się więcej informacji i zdjęć. Spotkałem się z poglądem fachowca, że ocieplenie należy zaczynać od dachu. I nie wiem czy mnie robił w trąbę, czy miał rację. Jest w tym coś na rzeczy, bo obróbka dachu przy robocie od dołu jest upierdliwa, a zaczynając obróbkę od góry mamy łatwiej manipulować elementem przestrzennym styropianu i zrobić to dokładniej. Listwa startowa od dołu powoduje, że każdy amator jest w stanie zrobić w miarę bezbłędnie oklejenie. Ja robiłem na pianę poliuretanową i polecam. Koszt może wyższy ale nie ma problemu z odstępami między płytami.
  • 1 rok temu...
Napisano
Komentarz dodany przez Przemek:
Warto wspomnieć o pianokleju do styropianu - doskonale się nim pracuje i jest solidniejszy od kleju z worka.
Otóż to, ja polecam Tytan, mam wrażenie że wydajność tego kleju vs piana z tej samej wielkości puszki, to Tytana jest dużo więcej. Trzyma też bardzo dobrze, nie ma opcji odkleić kawałka styropianu, a co dopiero całej płyty. Także warto przeliczyć, czy płacenie czlowiekowi, który 2-3 osobowej ekipie będzie tylko mieszał klej czy się jeszcze opłaca.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej?   2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam    
    • No widze ze z plaszczem wodnym bardziej problemowy montaz itd. A jakie rodzaje kominkow z dgp co warto wziąść pod uwage ?
    • Choroba - drobna dziurkowatość liści drzew pestkowych albo drobna plamistość.  Wiśnie są bardzo podatne i w zasadzie nie da się prowadzić sadu bez ochrony chemicznej. Drzewka należy pryskać przeciwko tej chorobie wczesną wiosną - dwukrotnie. Teraz tylko wygarbić liście i spalić lub wyrzucić (nie kompostować).
    • Wie ktoś dlaczego w tym roku wiśnie zrzucają już liście? Nie jest to susza, bo po sąsiedzku są śliwy i jabłoń, które nawet nie myślą się zażółcić. A wiśnia jakby miała już październik. Przecież zielone, soczyste, wiśniowe liście dodawałem do soku z aronii, a to bywało w sierpniu. W dodatku wiśnia nie miała owoców, bo wszystko wymarzło na etapie tuż po kwitnieniu. I raczej nie są to szkodniki, bo liście nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, są takie jesienne. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...