Skocz do zawartości

Z czego podmurowka pod okna typu harmonia


Recommended Posts

Witam. Potrzebuje porady badz potwierdzenia dla moich sugestii.

Klient wykonal sobie sam podmurowke z pustaka komorkowego o grubosci 7 cm pod okna typu harmonia o wymiarach 290x 230.

waga calego zestawu wraz ze specjanym szkleniem to ponad 300 kg.

Nie jestem wstanie wyregulowac elementu bo nie mam jak przymocowac dolnej listwy prowadzacej do podmurowki , bo podmurowka sie kruszy i peka , w zaleznosci od sposobu mocowania ( sruby badz kolki).

Dodam ze dolna listwa pewnie ze wzgledu na koszty nie ma systemowego poszerzenia w celu ustabilizowania listwy po ktorej jezdza 3 elementy okienne.

Osobiscie uwazam pustak komorkowy za zbyt slabym material pod taki ststem , a o szerokosci  7 cm przy profilu okiennym 7 cm juz wogole.

Moje rozwiazanie to przynajmniej od srodka nalanie 4-5 cm betonowej ławy ktora wzmocni pustak i pozwoli sie do niego wkrecic nie rozrywajac go przez kolek.

jeszcze lepsym i pewniejszym wykonanie takiej lawy rowniez z zewnatrz.

Dla pewnosci uzylbym systemowych poszerzen.

Prosze o pomoc, jak przekonac klienta ze popelnil blad. Ze nalezy inaczej wykonac podmurowke, jestem pod pelna presja i naciskiem od klienta, poprosze o pomoc eksperta.

Link do komentarza
44 minuty temu, Maciej Pecak napisał:

jak przekonac klienta ze popelnil blad

To chcesz, żeby TUTAJ ekspert powiedział, że klient popełnił błąd, a Ty pokażesz mu zdalną odpowiedź eksperta?  I myślisz, że klient to kupi?

 

Jesteś jakimś autoryzowanym monterem okien? Czy wykonawcą budynku? Jak się tam znalazłeś?

Link do komentarza

Nie nie potrzebuje potwierdzenia czy kluent popelnil blad, tylko pomysly na rozwiazanie tego problemu. Czy moj pomysl jest dobrym rozwiazaniem? Czy macie inne rozwuazania jako EKSPERCI? A najwazniejsze, czy uzycie pustaka komorkowego o grubisci takiej jak profil okna jest do przyjecia technicznie.

To czy wasza wypowiedz kupi klient ? niemam pojecia i jest dla mnie drugorzedne.

 

Tak samo jak informacje o ktore pan tu wypytuje,

w skrocie powiem tak- 23 lata w branzy budowlanej w polsce i zagranica, na wlasnej dzialalnosci. Ale czasen trafia sie taki zonk jak ten klient, i w Polsce coraz wiecej ludzi wten sposob przygotowuje podmurowki.

Wystarczy mi jezeli ktos jest w stanie podac link do norm budowlanych gdzie moze jest to zapisane jak powinna wygladac podmurowke( tak jak to jest w Holandii, Niemczech czy Hiszpanii)

 

Bede wdzieczny za konkrety a nie bicie piany.

 

Link do komentarza

Z pewnością beton komórkowy nie jest odpowiednim materiałem do osadzenia ciężkich okien przesuwnych, zwłaszcza, ze podczas użytkowania zamocowanie podlega obciążeniom dynamicznym. Inwestorowi pewnie chodziło o ochronę cieplną -(mostek termiczny pod progiem). Bazowe podłoże musi być stabilne np. z betonu, a montaż szyn może opierać się np. na systemowych ciepłochronnych  profilach montażowych lub wielopunktowym podparciu z wypełnieniem materiałem termoizolacyjnym - zgodnie z zaleceniami producenta okien.

Link do komentarza
22 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

zgodnie z zaleceniami producenta okien.

O to mi chodziło! Nie o bicie piany!

 

Pytałem o doświadczenie budowlane, bo zdziwiło mnie, że nie możesz przekonać klienta, że:

22 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Z pewnością beton komórkowy nie jest odpowiednim materiałem do osadzenia ciężkich okien przesuwnych, zwłaszcza, ze podczas użytkowania zamocowanie podlega obciążeniom dynamicznym.

nawet jeśli klientowi, czy majstrowi budującemu jego budynek chodziło o ochronę cieplną...

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dziekuje za porade.

jestem rowniez po konsultacji z producentem elementow ktore montowalem, tez zalecali do tak ciezkich elementow systemowe poszerzenia ktore nie tylko poprawilyby termike co ustabilizowaly szyne ulatwiajac regulacje i montaz.
Kolego uroboros, raz dwa razy w roku trafia sie taka tępa strzala douczona przez wujka googla, tescia Stefana, po szkoleniach na youtubie i majstra Jasia od wszystkiego , ktory prowadzi cala budowe..... no i wez tu teraz sie przebij prze taka sciane betonowej wiedzy. ;)

 Zastosowalem wszelkie srodki zeby po dobroci zalatwic sprawe, bo jest to max 3-4 godziny roboty gdy bede mial stabilna podmurowke.

Ale klient upiera sie przy odbijaniu pileczki i pisania do siebie slodkich maili.

Jestem wstanie zasiegnac opini bieglego... ale moze wkoncu klient siegnie po rozum do glowy i pan Jasiu wzmocni swoj pustakowy wymysl.

pozdrawiam

Maciej

ps. Jak traficie na jakies informacje badz normy w formie linku, podsylajcie

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To nie do końca tak. Po pierwsze T-CAP nie są jedynymi pompami na rynku, które utrzymują nominalną moc grzewczą w skrajnie niskich temperaturach (-20°C lub mniej). Ale inne o takiej charakterystyce są od nich wyraźnie droższe.  Po drugie, zdolność do utrzymywania mocy nominalnej w trudnych warunkach nie oznacza większej skłonności do taktowania. W praktyce jest wręcz odwrotnie. Taka pompa jest w stanie utrzymać moc nominalną w całym przewidywanym zakresie pracy (mniej więcej od -20 do +15°C). Ale równocześnie to i tak są pompy inwerterowe, czyli z możliwością automatycznego dostosowywania mocy do chwilowych potrzeb. Dla większości pomp powietrze/woda minimum to 30%. Czyli pompa nominalnie np. 9 KW jest w stanie działać w sposób ciągły już z mocą ok. 3 kW.  Natomiast w typowych pompach, których moc spada wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, też mamy nominalnie np. 9 kW. Ale osiągane dopiero np. przy +7°C na zewnątrz. Natomiast przy -10°C taka pompa będzie miała np. 5-6 kW mocy. Właśnie wtedy będzie potrzebne użycie grzałek. Natomiast przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i tak potrzebne będzie wykorzystanie funkcji inwertera. Ale co się stanie, jeżeli wiedząc o spadku mocy wraz z temperaturą zewnętrzną, zdecydujemy się na pompę nominalnie już nie 9 lecz 12 kW? Wtedy powyżej 0°C zakresu regulacji mocy może już zabraknąć.
    • Można też sobie zrobić zakwas z buraków, podobno to najlepszy probiotyk. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Podobno lepiej uzupełniać bakterie jogurtem i kefirem niż tylko kiszonkami
    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...