Skocz do zawartości

Z czego podmurowka pod okna typu harmonia


Recommended Posts

Napisano

Witam. Potrzebuje porady badz potwierdzenia dla moich sugestii.

Klient wykonal sobie sam podmurowke z pustaka komorkowego o grubosci 7 cm pod okna typu harmonia o wymiarach 290x 230.

waga calego zestawu wraz ze specjanym szkleniem to ponad 300 kg.

Nie jestem wstanie wyregulowac elementu bo nie mam jak przymocowac dolnej listwy prowadzacej do podmurowki , bo podmurowka sie kruszy i peka , w zaleznosci od sposobu mocowania ( sruby badz kolki).

Dodam ze dolna listwa pewnie ze wzgledu na koszty nie ma systemowego poszerzenia w celu ustabilizowania listwy po ktorej jezdza 3 elementy okienne.

Osobiscie uwazam pustak komorkowy za zbyt slabym material pod taki ststem , a o szerokosci  7 cm przy profilu okiennym 7 cm juz wogole.

Moje rozwiazanie to przynajmniej od srodka nalanie 4-5 cm betonowej ławy ktora wzmocni pustak i pozwoli sie do niego wkrecic nie rozrywajac go przez kolek.

jeszcze lepsym i pewniejszym wykonanie takiej lawy rowniez z zewnatrz.

Dla pewnosci uzylbym systemowych poszerzen.

Prosze o pomoc, jak przekonac klienta ze popelnil blad. Ze nalezy inaczej wykonac podmurowke, jestem pod pelna presja i naciskiem od klienta, poprosze o pomoc eksperta.

Napisano
44 minuty temu, Maciej Pecak napisał:

jak przekonac klienta ze popelnil blad

To chcesz, żeby TUTAJ ekspert powiedział, że klient popełnił błąd, a Ty pokażesz mu zdalną odpowiedź eksperta?  I myślisz, że klient to kupi?

 

Jesteś jakimś autoryzowanym monterem okien? Czy wykonawcą budynku? Jak się tam znalazłeś?

Napisano

Nie nie potrzebuje potwierdzenia czy kluent popelnil blad, tylko pomysly na rozwiazanie tego problemu. Czy moj pomysl jest dobrym rozwiazaniem? Czy macie inne rozwuazania jako EKSPERCI? A najwazniejsze, czy uzycie pustaka komorkowego o grubisci takiej jak profil okna jest do przyjecia technicznie.

To czy wasza wypowiedz kupi klient ? niemam pojecia i jest dla mnie drugorzedne.

 

Tak samo jak informacje o ktore pan tu wypytuje,

w skrocie powiem tak- 23 lata w branzy budowlanej w polsce i zagranica, na wlasnej dzialalnosci. Ale czasen trafia sie taki zonk jak ten klient, i w Polsce coraz wiecej ludzi wten sposob przygotowuje podmurowki.

Wystarczy mi jezeli ktos jest w stanie podac link do norm budowlanych gdzie moze jest to zapisane jak powinna wygladac podmurowke( tak jak to jest w Holandii, Niemczech czy Hiszpanii)

 

Bede wdzieczny za konkrety a nie bicie piany.

 

Napisano

Z pewnością beton komórkowy nie jest odpowiednim materiałem do osadzenia ciężkich okien przesuwnych, zwłaszcza, ze podczas użytkowania zamocowanie podlega obciążeniom dynamicznym. Inwestorowi pewnie chodziło o ochronę cieplną -(mostek termiczny pod progiem). Bazowe podłoże musi być stabilne np. z betonu, a montaż szyn może opierać się np. na systemowych ciepłochronnych  profilach montażowych lub wielopunktowym podparciu z wypełnieniem materiałem termoizolacyjnym - zgodnie z zaleceniami producenta okien.

Napisano (edytowany)
22 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

zgodnie z zaleceniami producenta okien.

O to mi chodziło! Nie o bicie piany!

 

Pytałem o doświadczenie budowlane, bo zdziwiło mnie, że nie możesz przekonać klienta, że:

22 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Z pewnością beton komórkowy nie jest odpowiednim materiałem do osadzenia ciężkich okien przesuwnych, zwłaszcza, ze podczas użytkowania zamocowanie podlega obciążeniom dynamicznym.

nawet jeśli klientowi, czy majstrowi budującemu jego budynek chodziło o ochronę cieplną...

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
Napisano

Dziekuje za porade.

jestem rowniez po konsultacji z producentem elementow ktore montowalem, tez zalecali do tak ciezkich elementow systemowe poszerzenia ktore nie tylko poprawilyby termike co ustabilizowaly szyne ulatwiajac regulacje i montaz.
Kolego uroboros, raz dwa razy w roku trafia sie taka tępa strzala douczona przez wujka googla, tescia Stefana, po szkoleniach na youtubie i majstra Jasia od wszystkiego , ktory prowadzi cala budowe..... no i wez tu teraz sie przebij prze taka sciane betonowej wiedzy. ;)

 Zastosowalem wszelkie srodki zeby po dobroci zalatwic sprawe, bo jest to max 3-4 godziny roboty gdy bede mial stabilna podmurowke.

Ale klient upiera sie przy odbijaniu pileczki i pisania do siebie slodkich maili.

Jestem wstanie zasiegnac opini bieglego... ale moze wkoncu klient siegnie po rozum do glowy i pan Jasiu wzmocni swoj pustakowy wymysl.

pozdrawiam

Maciej

ps. Jak traficie na jakies informacje badz normy w formie linku, podsylajcie

Napisano

Wątpię czy dla tak szczegółowego rozwiązania są jakieś normy...

Raczej muszą wystarczyć zalecenia producenta okien...

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Wstrzyknąć do dużej strzykawki, najlepiej weterynaryjnej, a na strzykawkę zamiast igły założyć wężyk odpowiedniej długości. 
    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...