Skocz do zawartości

Instalacja CO czy to możliwe


Recommended Posts

Witam,
Jestem zmuszony do usunięcia starej instalacji CO i zrobienia nowej, chce do tego użyć rurek pex. kocioł jest na ekogroszek. Poniżej załączam obraz jak bym chciał aby to wygladało. W ten sposób gdyby było możliwe rozprowadzić najmniej zdemolowałbym dom. Oczywiście w instalacji była by pompa ale nie jestem pewien czy ten powrót do góry będzie działał jak trzeba i nie sprawiał problemów.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Dominik.

CO.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl

Źle są rozprowadzone rurki. Nie ma sensu dawać rurek góra jak narysowałeś pod sufitem i grzejniki na dole masz też źle połączone szczególnie ostatni.  i zapomniałeś o naczyniu wyrównawczym.

Nie jest to skomplikowana instalacja ale lepiej zatrudnij wyspecjalizowanego hydraulika bo część rurek zasilających od pieca musisz zrobić w miedzi.

Link do komentarza
Gość mhtyl
3 minuty temu, DominikCK napisał:

A co jest nie tak z ostatnim grzejnikiem?

Jak sobie wyobrażasz aby powrót wody szedł do góry? Zasilanie jeszcze jest do przyjęcia.

Link do komentarza
2 godziny temu, mhtyl napisał:

Jak sobie wyobrażasz aby powrót wody szedł do góry?

nie znam się na tym... ale myślę, że grawitacyjnie na pewno nie pójdzie, ale pompka nie przegoni?

3 godziny temu, DominikCK napisał:

Oczywiście w instalacji była by pompa

 

Link do komentarza

Instalację lepiej wykonać w układzie dwu-obwodowym  z obiegiem kotłowym i grzejnikowym. Mały obieg kotłowy z naczyniem wzbiorczym i ewentualnie zbiornikiem buforowym umieszcza się w kotłowni, a z zamkniętym, ciśnieniowym   obiegiem grzejnikowym łączy się poprze wymiennik płytowy.  W porównaniu z wersja tradycyjną rozwiązanie to wymaga dodatkowych elementów w postaci wymiennika, drugiej pompy i naczynia ciśnieniowego (łącznie ok. 1500 zł) ale znacznie upraszcza rozprowadzenie instalacji, poprawia efektywność funkcjonowania i regulacji.

Link do komentarza
28 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

znacznie upraszcza rozprowadzenie instalacji,

 

14 godzin temu, DominikCK napisał:

W ten sposób gdyby było możliwe rozprowadzić najmniej zdemolowałbym dom

To są dwa różne podejścia do problemu...

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
14 godzin temu, uroboros napisał:

nie znam się na tym... ale myślę, że grawitacyjnie na pewno nie pójdzie, ale pompka nie przegoni?

 

Pompka przegoni jak to nazwałeś ale jakie będzie miała opory aby wodę pchnąć dwie kondygnacje do góry.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Na razie obstawiałbym wilgoć. Bardzo prawdopodobne, że obecną tam w wyniku jakiegoś przecieku i zalania stropu. Na pierwszym zdjęciu wygląda to jak plama/zaciek sięgająca dalej od krawędzi ściany, w głąb pomieszczenia.  Żeby coś podpowiedzieć z sensem trzeba mieć informację o tym co jest po drugiej stronie tego stropu i ściany. Płaski dach, strych, to ściana zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy jest tam izolacja cieplna i gdzie? Co do rozróżnienia wilgoć czy grzyb, to akurat szczególnie łatwo o zagrzybienie w miejscach zawilgoconych. 
    • Dzień dobry, Wybór między blachodachówką a panelami na rąbek stojący typu „click” często sprowadza się do kompromisu między czasem realizacji a efektem końcowym. Blachodachówka, szczególnie w wersji modułowej, daje się szybko zamontować, co wynika z jej wymiarów, łatwości transportu oraz prostoty w docinaniu i dopasowaniu do połaci. To rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przy inwestycjach, gdzie liczy się tempo prac i ograniczenie kosztów związanych z robocizną. Panele na rąbek wymagają więcej precyzji – zarówno w przygotowaniu podkonstrukcji, jak i w samym montażu. Montaż tych paneli zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia ze strony wykonawcy, ale efekt wizualny oraz szczelność połączeń przewyższają rozwiązania klasyczne. To rozwiązanie często stosowane przy projektach nowoczesnych lub tam, gdzie dach jest mocno wyeksponowany. W praktyce o wyborze powinien decydować nie tylko wygląd, ale też stopień skomplikowania dachu, dostępność ekipy z doświadczeniem w danym systemie oraz oczekiwania inwestora co do trwałości i estetyki. Przy prostych połaciach obie opcje są funkcjonalne, ale przy bardziej wymagających geometrach panele na rąbek mogą wymagać więcej pracy na detalu. ___________________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510 https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Dzień dobry, chętnie wykonam badania gruntu pod domy jednorodzinne. Mogę też zweryfikować badania geologiczne przedstawione przez sprzedającego. Pomogę w decyzji o zakupie działki. Doradzę co zrobić jak na działce nawiercimy wodę lub co począć jak jej nie ma. Działam w województwach małopolskim, świętokrzyskim i na podkarpaciu. Zapraszam do kontaktu na priv.
    • Dzień dobry, sprawdzę i napiszę odpowiedź na PW. Marcin
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...