Skocz do zawartości

Rozejdzie się po kościach jak zawsze, od trzydziestu z górą lat!


Recommended Posts

  Cytat

- Przygotowujemy dokumentację fotograficzną w terenie, a następnie nanosimy te obiekty na mapy, tak aby zorientować się, kto jest właścicielem nieruchomości. Tych informacji nie jesteśmy w stanie uzyskać od pracujących tam osób, gdyż są tylko najemcami lub pracownikami. Kontrola potrwa do końca lutego i wtedy będziemy wiedzieli, ile faktycznie jest takich obiektów. Już z pierwszych kontroli wynika, że największy problem z samowolką budowlaną małych obiektów jest przy stacji narciarskiej w Białce Tatrzańskiej. Część takich budynków została już zinwentaryzowana. Ten sam problem z nielegalnymi obiektami występuje przy innych stacjach narciarskich, ale już nie w takiej skali jak w Białce Tatrzańskiej. Mówimy tu o kilkudziesięciu takich obiektach - informuje Jan Kęsek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Zakopanem.

Rozwiń  

Złóżcie się, że na tym si e skończy jak sprawa śmierci trzech osób nieco oddali się w czasie. Zawsze tak w Zakopanem i okolicach było.

 

Kilkadziesiąt samowoli w Białce Tatrzańskiej

  Cytat

 

Sprawa samowoli budowlanych na Podhalu dotyczy nie tylko małych obiektów, ale także dużych budynków, w których prowadzona jest działalność gospodarcza.

Od wielu lat w Zakopanem przy Krupówkach funkcjonuje restauracja z nielegalnie dostawioną przybudówką. Mimo że PINB w Zakopanem wydał nakaz rozbiórki tej części lokalu, w której codziennie przebywają setki osób, obiekt nie został rozebrany z uwagi na ciągnące się latami odwołanie, a także zmianę właścicieli.

Z kolei na ul. Nowotarskiej inwestor wybudował wyższy budynek mieszkalny, niż miał na to zgodę. Samowolką jest też sześciopiętrowy pensjonat na Pardałówce, w którym właściciel od wielu lat prowadzi wynajem pokoi. Dla tego budynku, jak i nielegalnie postawionego budynku gospodarczego, znajdującego się w jego sąsiedztwie i należącego do tego samego właściciela, PINB wydał nakaz rozbiórki.

 

Rozwiń  

PINB od lat wydaje nakazy, ale jeszcze ani jeden w III Rzeczpospolitej nie został wykonany. 

Link do komentarza
  Dnia 18.02.2020 o 11:31, retrofood napisał:

Zawsze tak w Zakopanem i okolicach było.

 

Rozwiń  

Zawsze nie - raz jakiś urzędnik wziął spychacz i zgarnął część osiedla. Głośna sprawa za PRL. Okrzyknięto go komuchem i bandytą.

  Dnia 18.02.2020 o 11:31, retrofood napisał:

PINB od lat wydaje nakazy, ale jeszcze ani jeden w III Rzeczpospolitej nie został wykonany. 

Rozwiń  

W Zakopanem - nie wiem, ale  w Warszawie jednak rozbierają hotel. I ileś tam tych rozbiórek jest w Polsce rocznie Co prawda głównie dotyka to niestety biedaków. Najłatwiejszy cel - jak zwykle. Przy całej słuszności przymusu rozbiórki w skrajnych przypadkach.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

 

Nowelizacja prawa budowlanego. Legalizacja samowoli budowlanych będzie prostsza

  Cytat

 

"Prawo budowlane wprowadza uproszczone postępowanie legalizacyjne odnoszące się do starych samowoli budowlanych - budowy zakończone przynajmniej 20 lat temu - w szczególności zrealizowane przed wejściem w życie obowiązującej ustawy" - czytamy. Pozwoli to na włączenie ich do systemu kontroli okresowych zapewniających bezpieczne użytkowanie budynków.

- Krótko mówiąc, przyjmujemy, że taki budynek nikomu nie przeszkadzał i wystarczy, że ktoś oświadczy, iż powstał on ponad 20 lat temu, przedstawi inwentaryzację geodezyjną oraz ekspertyzę budowlaną, że ten budynek nie zagraża bezpieczeństwu i będzie mógł zalegalizować ten budynek bez żadnych opłat, raz na zawsze - wyjaśniał przed rokiem ówczesny wiceminister inwestycji i rozwoju, Artur Soboń.

 

Rozwiń  

 I, jak zawsze, wszystkie obiekty w Zakopanem i okolicach, przetrwają. Tym razem już na dobre. Bo oświadczać można wszystko, papier jest cierpliwy i pokorny. Wszystko przyjmie.

PS. Prezydent podpisał nowelizację prawa budowlanego. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W konstrukcji ze szkłem widać sporo okien uchylnych więc trudno powiedzieć czy mają WM z rekuperacją, czy raczej jest ona oparta wyłącznie na grawitacji.  Ale podoba mi się taka koncepcja domu, chciałbym to zobaczyć na miejscu. Może trochę inne pomysły bym tam ożenił, ale ogólnie  fajny pomysł.
    • Rozeznałeś juz jak z wentylacją? Czy zostawiają wydychany CO2 dla roślin?
    • Dokładnie tak. Mój tekst miał być inspiracją do przystanięcia i zastanowienia się. Po co zawsze iść wpatrzonym komuś w plecy? Czemu nie uruchomić własnego kierunku myśli? Odkrywajmy świat, nie małpujmy tylko po innych! Nie ma żadnych przeszkód formalno - prawnych, żeby pralkę w końcu wyrzucić z łazienki. Bo jest tylko jeden dobry argument ZA, że... na pralce jest łatwo i szybko, jeśli dzieci są w domu i nie ma jak w sypialni... Innych argumentów nie widzę.
    • Nie pytam gdzie jest ten pion - to widać z rozmieszczenia sanitariatów i prostokąta, wyznaczającego szacht instalacyjny ze wszystkimi rurami - tylko jak wygląda sam PION KANALIZACYJNY, czyli ta pionowa rura fi 110 mm, która zbiera ścieki... Chodzi o trójnik, czy trójniki, czy czwórnik na tej rurze, i czy są zamocowane na takiej wysokości, że grawitacyjnie może odebrać zużytą wodę z syfonu w odpływie liniowym...   Jeśli w projekcie od początku brana pod uwagę była wanna, to wystarczy odbiór ścieku z wanny na wysokości mniej więcej posadzki, czyli o ok 15 cm za wysoko jak na odpływ liniowy... Do tej rury od wanny mogą być w projekcie - i już w realu - dołączone odpływy z umywalki i dalej - z pralki... I chodzi mi właśnie o to, jak te rury są w ścianie podłączone do pionu...   Co do wymyślonego przez Ciebie odpływu z pralki poprzez rurę umieszczoną w wykutym "kanale" w posadzce w Twojej wersji A - tutaj znowu wchodzi w grę odpływ z tej rury do pionu... chodzi o te trójniki NA PIONIE... muszą być niżej - i to sporo -  od powierzchni posadzki... wszak woda pod górkę nie popłynie... chyba... Dlatego najprawdopodobniej rurę odpływową trzeba będzie wkuć w ścianę za brodzikiem, za umywalką i w tym samym kanale w ścianie umieścić rurkę, zasilającą pralkę... Tu znowu ważny jest materiał, z którego wykonane są ściany w łazience i grubości tych ścian... i co - ze względów akustycznych - jest ZA TYMI ŚCIANAMI... czy nie jakiś upierdliwy sąsiad...     Jeśli podłączenia w pionie kanalizacyjnym nie będziesz mógł ewentualnie obniżyć, to zapomnij o kabinie im-walk i o odpływie liniowym... Pozostanie brodzik ponad poziomem podłogi w łazience... Będziesz musiał przebudowę pionu uzgadniać z obecnym zarządcą budynku... i jeśli budynek jest już zamieszkany - możesz takiej zgody nie otrzymać   To wszystko powinien zobaczyć i ocenić ktoś, kto będzie NAPRAWDĘ  wiedział o co chodzi i jak to zrobić......       W grę wchodzi również rozbudowa instalacji elektrycznej, bo pralka powinna być zasilana osobnym obwodem, poprowadzonym z domowej rozdzielnicy i zabezpieczonym osobnym zabezpieczeniem 16A       Innymi słowy - "wynieś" z łazienki A gdzie - to zależy od układu pomieszczeń w mieszkaniu   To nie jest wcale taki głupi pomysł   I sprawdzony!!! Mój syn ma w przedpokoju dużą szafę, a w niej pralkę z suszarką... Przez ścianę szafa sąsiaduje z łazienką i tam jest podłączony odpływ i zasilanie w wodę... U córki również jest podobna sytuacja, tylko ona ma pralko-suszarkę... U sąsiadki instalowałem pralkę w kuchni, a suszarka - mniejsza, SLIM - jest w niedużej łazience...   Jakby co - służę zdjęciami...
    • Chyba to za mała powierzchnia uprawy na takie eksperymenty.   Ale to szklarnia więc cieplej niż na zewnątrz można siać warzywa na okrągło.  To mogą być też rośliny sprowadzane spoza kraju.        
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...