Skocz do zawartości

Wymiana pokrycia dachowego i orynnowania


Recommended Posts

Napisano

Remont dachu to zwykle wymiana jego wierzchniej warstwy, czyli pokrycia. Pod nią układa się podkład, zwiększający szczelność całości. Przebudowa znajdującej się najgłębiej więźby to większe wyzwanie, umożliwiające jednak zmianę kształtu dachu i uzyskanie dodatkowej powierzchni mieszkalnej.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/14807-wymiana-pokrycia-dachowego-i-orynnowania

Gość Romanon
Napisano

Kładłem kilka miesięcy temu na swoim, bardzo już starym i nieszczelnym dachu, nowe pokrycie. Padło na blachodachówki 2-modułowe. I rzeczywiście, tak, jak jest to tu napisane w tekście - nie potrzebne było wcześniejsze zdejmowanie starej warstwy pokrywającej dach. Po prostu blachodachówka została przymocowana na już istniejącą warstwę. Dach zyskał zupełnie nowego charakteru, a dom szczelności. Bo jednak co dwie warstwy (pokrycia dachowego;), to nie jedna ;)

Napisano

Idealnym produktem do zastosowania przy wymianie pokrycia dachowego na nowe, nie zmiejąc jego konstrukcji mogą być blachodachówki panelowe produkowane przez Blachy Pruszyński. Przed zastosowaniem ich, należy ocenic stan konstukcji dachu, gdyż może okazać się, że więźba jest w stanie, który wymaga najpierw naprawy bądź wymiany.

 

Do zalet blachodachówek panelowych Blachy Pruszyński należy zaliczyć:

- prosty i szybki montaż

- ograniczenie odpadów do minimum (nawet przy najbardziej skomplikowanych połaciach)

- dostępność od ręki

- łatwy i bezpieczny transport (pokrycia są starannie opakowane na paletach)

- oryginalne wzornictwo

- doskonałe powłoki zabezpieczające: PURMAX®, PURLAK®, PURMAT®

 

_______________________________________

Blachodachówki panelowe Blachy Pruszyński

 

blachodachowki_panelowe.jpg.ef0c76e945aac546e0519ce5f9545afe.jpg

  • 3 tygodnie temu...
Gość Drzewiecki
Napisano
Remontując dom mych dziadków również zastanawialiśmy się nad pokryciem go blacho dachówką. Niestety nie spotkało się to zbytnio z dobrą opinią fachowców. Odradzano nam ze względu na zbyt lekkie pokrycie dachowe i głośne. Z tego też powodu zaczęliśmy rozglądać za czymś bardziej wytrzymałym o lepszych parametrach. Padło na dachówkę cementową od Creaton, która będzie trwalsza, cięższa i będzie stanowiła stabilne i szczelne pokrycie dachowe, na które zyskaliśmy 30 letnia gwarancję.
Napisano
10 minut temu, Gość Drzewiecki napisał:

  Padło na dachówkę cementową od Creaton, która będzie trwalsza, cięższa i będzie stanowiła stabilne i szczelne pokrycie dachowe,  

 

Ma zabezpieczyć dom przed nadchodzącymi wiatrami? Innego sensu tej radości, że jest ciężka, to nie widzę.

A z tą szczelnością to różnie bywa.

Napisano
1 godzinę temu, Gość Drzewiecki napisał:

Padło na dachówkę cementową od Creaton, która będzie trwalsza, cięższa i będzie stanowiła stabilne i szczelne pokrycie dachowe, na które zyskaliśmy 30 letnia gwarancję.

Żadna dachówka zakładkowa nie jest szczelna w 100%. Jeżeli chodzi Tobie o szczelność to jedyna dachówka która to gwarantuje jest to dachówka karpiówka ułożona w koronkę lub w łuskę.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Też mi się tak wydaje, że nie niżej. A to jest źle, bo wilgoć jest w ścianach. I żadne wietrzenie nie pomoże. Szwagrowi przeciekał taras i mimo ze wymienił całą nawierzchnię tarasu i uszczelnił wszystko, mury poniżej nie wyschły przez dwa lata mimo otwartych drzwi i okien w lecie. To było też tak do połowy w gruncie. Dopiero jak kupił osuszacz powietrza i zaczął wodę z niego wylewać wiadrami, to sie okazało ile jej siedziało w ścianach.  Tutaj też chyba spróbowałbym najpierw osuszaczem. Kosztuje parę stówek, ale to i tak taniej niż remont. A później, przy prawidłowej wentylacji z zapewnieniem nawiewu i wywiewu, wilgoci nie będzie. Mogę się założyć.   To  jeszcze zależy przy jakiej pogodzie. Ja mam teraz 54% przy biurku, ale ma się na deszcz..
    • Edit: mierzyłem wilgotność scian, użyłem wilgotnościomierza  inwazyjnego YATO i wyszło 5%. Higrometr wskazywał 60%. Mierzyłem przed gruntowaniem. 
    • Tylko to wygląda jakby ten tynk właśnie na wysokości do tych 90cm po prostu się odparzył od wilgoci. W tego typu pomieszczeniach problemem jest izolacja pozioma i pionowa. Ja mam podobnie, izoloacja pionowa jest ok, ściany są suche, wylewka, pod którą pewnie nie ma żadnej izolacji też wyschła po zrobieniu izolacji pionowej na zewnątrz. Jest wentylacja na przestrzał, okna w zimie są rozszczelnione, latem zwykle otwarte na oścież, a wilgotność utrzymuje się cały rok 60-75%, a na sypialnie to jest za dużo, można spokojnie nabawić się reumatyzmu i innych chorób związanych ze zbyt wysoką wilgotnością czy po prostu grzybem. Bo jak ktoś tam zacznie spać, tak sytuacja jeszcze się pogorszy. U Ciebie dopóki grunt nie wyschnie nie ma co mierzyć wilgotności, ale na moje oko tam będzie w okolicach 70% na codzień. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Tak, zakleiłem żeby pyłu nie wciągło. Z tym nawiewem to nabiłeś mi ćwieka, jest tylko wywietrznik.  W budynku budynku nie ma piwnicy, ale pomieszczenie jest częściowo poniżej poziomu gruntu. Na zdjęciach widać fundamenty. Kończą sie 90 cm od obecnej podłogi i właśnie je chcę zaizolować. Wilgotność mierzyłem i wyszło 5% ale jakoś średnio w wierzę.  Najlepiej byłoby zaizolować z zewnątrz, jak rozumiem ale w tym wypadku nie mam takiej możliwości. Zakładam, że izolacja od wewnątrz jest lepsza niż nic. Tak sobie analizuje, że jeśli założę płyty na ścianę to stracę możliwość kontrolowania czy się nie zbiera wilgoć.     Gruntowałem więc ściany mogą wydawać się mokre. Sama opcja ciekawa, dzięki 
    • Z tego co widzę to tam jest raczej spora wilgoć w ścianach. Jedyne co mogę polecić, to tą firmę, która zajmuje się profesjonalnie między innymi zawilgoconymi piwnicami. Mają zaprawy NCT, które wyciągają wilgoć ze ścian i krystalizują powierzchnię. https://youtube.com/@dachyfasadypiwnice?si=qwJSP6i21jZuDAq- Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...