Skocz do zawartości

Równoległobok działka a projekt działki


Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Witam, 

 

Mam nietypowy problem. Otóż jesteśmy przy umieszczania oczyszczalni scieków przy naszym domu na naszej działce, wykonuje tą prace nam nasz projektant/kierownik budowy. 
 

Projektant twierdzi że działka ma wymiar równoległoboku i nie można zagospodarować w ten sposób abyśmy mieli oczyszczalnie ścieków z tyłu tak jak na załączonym obrazku, ponieważ cytuje"To nie jest prostokąt tylko równoległobok i granice długości 50m nie są prostopadłe do drogi tylko pod kątem. A to powoduje źe tego miejsca które Pan zagospodarowal nie ma"  (oznaczony "2" zielony kwadracik)
Wymiary dzialki to 25 szerokość i 50m długość. 
Projektant również twierdzi że w tej sytuacji najlepiej jest umiescic szambo z przodu budynku tak jak na załączonym obrazku oznaczone "2"

Moje pytanie brzmi czy naprawde nie da rady?

NASZA WIZJA

 

forum.jpg
PROJEKTANTA WIZJA
4311c540-f344-41aa-8203-4b4b07610f16.thumb.jpg.98f0f0f1e657103503455ca009edee77.jpg

Pozdrawiam,

Edytowano przez zczymtosieje
edycja postu. (zobacz historię edycji)
Napisano

no przecież na mapce widać, że działka wygląda zupełnie inaczej niż na tym rysunku z oczyszczalnią.

Od linii budynku do granicy masz 16 m a na rysunku wpisane jest 19,78 m.

Wrysuj oczyszczalnię na realną mapkę i zobacz czy ci się zmieści zachowując odpowiednie odległości zgodne z prawem.

 

Bierz pod uwagę, że do komory osadnika musi dostać się wóz ascenizacyjny, do wypompowania osadu co jakiś czas.

Napisano
12 godzin temu, zczymtosieje napisał:

 Moje pytanie brzmi czy naprawde nie da rady?

 

Spróbuj mi wytłumaczyć dlaczego Ci na tym zależy. Przecież wersja projektanta jest wygodniejsza. Pokrywa osadnika może być schowana pod trawą i niewidoczna, a dojazd będzie o wiele prostszy.

Napisano
13 godzin temu, zczymtosieje napisał:

NASZA WIZJA

Wizja jest wizją - natomiast trzeba ją wrysować na podkład geodezyjny - wtedy wizja będzie w realu. Podstawa to podkład geodezyjny i stosowanie prawdziwych wymiarów opartych o skalę, w jakiej jest podkład - czyli mapka.

Czyli na tym podkładzie - mapce:

4311c540-f344-41aa-8203-4b4b07610f16.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...