Skocz do zawartości

Naprawa betonu pod stropem tarasu.


Recommended Posts

Wskutek  zawilgocenia  od  spodu  tarasu  odleciał  tynk  z  częścią  betonu,  tak,  że  widać  pręty  zbrojeniowe.  Taraz  od  góry  został  naprawiony *wykonane  na  nowo  wwzystkie  warstwy.  Pod  spodem  miał  być  naprawiony  beton  specjalnymi  materiałami  do  naprawy betonu np.  Ceresit PCC.  Wykonawca  zamiast  tego  bez  uzgodnienia  ze  mną  położył  zwykłą  zaprawę  tynkarską  niezabezpieczając  prętów  zbrojenia  twierdząc,  ze  to  wystarczy  bo  płyta  tarasu  jest  mocna  bo  z  jednej  strony  opirea  się  na  ścianie  z  z  drugiej  na  słupach.  Co  mam  robić,  kazać  skuwać  czy  tak  zostawić.

100_5556.JPG

100_5275.JPG

100_5280.JPG

Edytowano przez BBB (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wziąść porządnego fachowca, odbić -   i naprawić to odpowiednimi zaprawami do renowacji żelbetu.

Najpierw nalezy sprawdzić pręty zbrojeniowe, czy nie są  całkowicie skorodowane -  i wstępnie je oczyścić z grubszej rdzy - nawet ją odbić  młotkiem i dłutkiem. Potem zakłada się warstwę szczepną (pędzelkiem) dla lepszej przyczepności i zabezpieczenia prętów - i następnie właściwą zaprawę renowacyjną.

Ale jeśli pręty całkiem zjadła rdza, to może być potrzebna bardziej gruntowna wymiana i konsultacja konstruktora.

Link do komentarza

Dziękuję  za  odpowiedź.  Tak  miało  być  zrobione.  Zbreojenie  jest  w  dobrym  stanie,  stal  żebrowana  fi 12.  Wykonawca  kłóci  się  ze  mną,  że  tynk  zamknie  dopływ  tlenu  i  stal  nie  będzie  korodować  a  płyta  jest  podparta  na  słupach  i  będzie  się  trzymać.  Już  nie  mam  sił  a  wykonawca  ogólnie  ma  dobrą  opinię  posiada  certyfikat  jakości,  nie  rozumiem  dlaczego  tak  zrobił.  Przrecież  pręty  muszą  mieć  otulenie  a  zaprawa  tynkowa  tego  nie  zapewni.  Dodam,  że  to  jest  już  druga  firma  bo  pierwsza  robiła  rażące  blędy,  tak  że  po  zwróceniu  uwagi  zostawiła  robotę  i  poszła.  Nie  zabrali  nawet  wszystkich  narzędzi  jak  się  dowiedzieli  że  ma  przyjść  rzeczoznawca  budowlany.

 

Edytowano przez BBB
uzuo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 godziny temu, BBB napisał:

Wykonawca  kłóci  się  ze  mną,  że  tynk  zamknie  dopływ  tlenu

Kwestia w tym, że zwykła zaprawa może odpaść, jest paroprzepuszczalna - natomiast z tgo co pamiętam, to zaprawa naprawcza, warstwa szczepna reaguje z korodowanym prętem chemicznie (więc nawet nie powinno się czyścić prętów na glanc), Powinno się ją szczelnie nałożyć na pręty i otaczający beton. Ona zapewnia zwiększoną przyczepność i jest tą warstwą pośrednią dla zbrojonej włóknami warstwy zaprawczej nr 2.

Zresztą wszystko można zawsze przeczytać w specyfikacji zaprawy. Ważne jest, by ściśle postępować wg opisu. I bywa to pracochłonne i czasochłonne.

Link do komentarza
8 godzin temu, BBB napisał:

 Dodam,  że  to  jest  już  druga  firma  bo  pierwsza  robiła  rażące  blędy,  tak  że  po  zwróceniu  uwagi  zostawiła  robotę  i  poszła.  Nie  zabrali  nawet  wszystkich  narzędzi  jak  się  dowiedzieli  że  ma  przyjść  rzeczoznawca  budowlany.

Czemu mam wrażenie że nie słuchasz nawet swoich mądrych podpowiedzi ????

Oszczędzać też trzeba z głową

Link do komentarza

Czy  ja  coś  napisałam  o  oszczędzaniu?  Napisał,am  tylko  że  firma  samowolnie  zrobiła  po  swojemu  a  ja  nie  stałam  obok  i  nie  widziałam  jak  robią.  Jestem  emerytką,  schorowaną  i  nie  mogę  cały  dzień  stać  i  patrzeć  na  ręce  w  dodaku,  że  opiekuję  się  schorowaną  mamą  i  nieraz  przez  cały  dzień  nie  mogę  wyjść  z  domu.  Chcę  poznać  opinię  innych  na  tem  temat,  bo  już  nie  mam  sił  walczyć    "z  wiatrakami".    Już  wiem,  że  na  uczciwość  wykonawców  nie ma  co  liczyć.  Cały  dom  był  budowany  40  lat  temu  i  ekipy  były  zupełnie inne  uczciwe  a  teraz  to  skandal.  I  za  to  jeszcze  obrywam,  że  oszczędzać  trzeba  z  głową , zupełnie  nie  wiem  co  Pan  ma  przez  to  na  myśli..

Link do komentarza
Dnia 1.11.2019 o 19:38, BBB napisał:

Jestem  emerytką,  schorowaną  i  nie  mogę  cały  dzień  stać  i  patrzeć  na  ręce

Jasne - żeby patrzeć na ręce, to jeszcze trzeba się znać, a potem wymusić to na wykonawcy.

Moja rada jest taka, żeby brać sprawdzonego wykonawcę. Tzn. poleconego od znajomych, od innych rzemieslnikow. I jeśli sie sprawdzi, to sie go trzymać. Sam umiem dużo zrobić przy domu, ale nie wszystko, nie wszystko sie da też zrobić samemu. Gdy znalazłem solidnego fachmana np. do gazu (tego się tykam), emeryta z dzialalnością - nie zmieniam go, powiedziałem mu, że mu ufam i szanuję za fachowość. Ucieszył się szczerze. To działa - polecam :14_relaxed: i zaoszczędza czas i pieniądze. 

 

Link do komentarza

Dzień  dobry.  Proponuje Pan sposób  naprawy  betonu  ale  firma  już  nałożyła  zwykły  tynk  mineralny.  Nie  podoba  mi  się  to.  Należałoby  skuć  ale  czy  nie  naruszy  to  szczelnści  wyżej  już  położonych  warstw.  Nie  wiem  co  robić.  Nie  wiem czy  znalazł  by  się  ktoś  kto  wykonałby  prawidłowo  wszystkie  prace.  

Dnia 3.11.2019 o 18:10, zenek napisał:

 

 

Edytowano przez BBB
pomyłka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To moja instalacja wydaje mi się ze to typ zamknięty choć kompletnie na tym się nie znam. Kocioł na węgiel znika chcę przejść na zasilenie lpg z Gaspolu i pytam o kotły bo dostałem 2 opcje -kocioł gazowy firmy Termet: Gold Plus II 20 + Termet SG Plus 120 + regulator Termet ST-292 v3 + czujnik temp. zewn -VIESSMANN Vitodens 100-W B1HF + 100 litrów zasobnik na ciepłą wodę oczywiście mogę wybrać co innego stąd mój post by poznać opinie większej ilości osób. zasobnik wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna to moj pomysł wydaje mi się ze jest całkiem oki ale co do kotłów to brak pomysłu.  
    • A jaka ta "podłoga' jest teraz? Z czego zrobiona?
    • Jak nie planujesz izolacji od ziemi, czyli jak masz ściany piwnicy nieocieplone, to w miarę wyrównywnujesz powierzchnię, kładziesz folie budowlaną, wywijasz ją na wysokość docelowej wylewki, kładziesz rurki takie najlepiej pół cala dzieląc całą powierzchnię np na 3 części lub na 4. Pozimujujesz je za pomocą kupek z betonu. Po zastygnięciu wylewasz beton B20 lub B25, rozprowadzasz łatą i gotowe. Pracę możesz podzielić na te części, które są odgrodzone rurkami, będzie Ci łatwiej zaciągać. Potem w zależności od temperatury i wilgotności, a to trzeba organoleptycznie ocenić, zacierasz pacą sttropianową. Przy niskiej wilgotność w granicach 40-50% można to już zacierać po 4-5 godzinach, przy wyższej odpowiednio dłużej, czyli po 6-7 godzinach. Kałdziesz najlepiej płytę styropianową tak, żeby można było na niej stanąć i dostać się do całej powierzchni. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...