Skocz do zawartości

Naprawa betonu pod stropem tarasu.


Recommended Posts

Wskutek  zawilgocenia  od  spodu  tarasu  odleciał  tynk  z  częścią  betonu,  tak,  że  widać  pręty  zbrojeniowe.  Taraz  od  góry  został  naprawiony *wykonane  na  nowo  wwzystkie  warstwy.  Pod  spodem  miał  być  naprawiony  beton  specjalnymi  materiałami  do  naprawy betonu np.  Ceresit PCC.  Wykonawca  zamiast  tego  bez  uzgodnienia  ze  mną  położył  zwykłą  zaprawę  tynkarską  niezabezpieczając  prętów  zbrojenia  twierdząc,  ze  to  wystarczy  bo  płyta  tarasu  jest  mocna  bo  z  jednej  strony  opirea  się  na  ścianie  z  z  drugiej  na  słupach.  Co  mam  robić,  kazać  skuwać  czy  tak  zostawić.

100_5556.JPG

100_5275.JPG

100_5280.JPG

Edytowano przez BBB (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Wziąść porządnego fachowca, odbić -   i naprawić to odpowiednimi zaprawami do renowacji żelbetu.

Najpierw nalezy sprawdzić pręty zbrojeniowe, czy nie są  całkowicie skorodowane -  i wstępnie je oczyścić z grubszej rdzy - nawet ją odbić  młotkiem i dłutkiem. Potem zakłada się warstwę szczepną (pędzelkiem) dla lepszej przyczepności i zabezpieczenia prętów - i następnie właściwą zaprawę renowacyjną.

Ale jeśli pręty całkiem zjadła rdza, to może być potrzebna bardziej gruntowna wymiana i konsultacja konstruktora.

Link do komentarza

Dziękuję  za  odpowiedź.  Tak  miało  być  zrobione.  Zbreojenie  jest  w  dobrym  stanie,  stal  żebrowana  fi 12.  Wykonawca  kłóci  się  ze  mną,  że  tynk  zamknie  dopływ  tlenu  i  stal  nie  będzie  korodować  a  płyta  jest  podparta  na  słupach  i  będzie  się  trzymać.  Już  nie  mam  sił  a  wykonawca  ogólnie  ma  dobrą  opinię  posiada  certyfikat  jakości,  nie  rozumiem  dlaczego  tak  zrobił.  Przrecież  pręty  muszą  mieć  otulenie  a  zaprawa  tynkowa  tego  nie  zapewni.  Dodam,  że  to  jest  już  druga  firma  bo  pierwsza  robiła  rażące  blędy,  tak  że  po  zwróceniu  uwagi  zostawiła  robotę  i  poszła.  Nie  zabrali  nawet  wszystkich  narzędzi  jak  się  dowiedzieli  że  ma  przyjść  rzeczoznawca  budowlany.

 

Edytowano przez BBB
uzuo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  Dnia 1.11.2019 o 10:18, BBB napisał:

Wykonawca  kłóci  się  ze  mną,  że  tynk  zamknie  dopływ  tlenu

Rozwiń  

Kwestia w tym, że zwykła zaprawa może odpaść, jest paroprzepuszczalna - natomiast z tgo co pamiętam, to zaprawa naprawcza, warstwa szczepna reaguje z korodowanym prętem chemicznie (więc nawet nie powinno się czyścić prętów na glanc), Powinno się ją szczelnie nałożyć na pręty i otaczający beton. Ona zapewnia zwiększoną przyczepność i jest tą warstwą pośrednią dla zbrojonej włóknami warstwy zaprawczej nr 2.

Zresztą wszystko można zawsze przeczytać w specyfikacji zaprawy. Ważne jest, by ściśle postępować wg opisu. I bywa to pracochłonne i czasochłonne.

Link do komentarza
  Dnia 1.11.2019 o 10:18, BBB napisał:

 Dodam,  że  to  jest  już  druga  firma  bo  pierwsza  robiła  rażące  blędy,  tak  że  po  zwróceniu  uwagi  zostawiła  robotę  i  poszła.  Nie  zabrali  nawet  wszystkich  narzędzi  jak  się  dowiedzieli  że  ma  przyjść  rzeczoznawca  budowlany.

Rozwiń  

Czemu mam wrażenie że nie słuchasz nawet swoich mądrych podpowiedzi ????

Oszczędzać też trzeba z głową

Link do komentarza

Czy  ja  coś  napisałam  o  oszczędzaniu?  Napisał,am  tylko  że  firma  samowolnie  zrobiła  po  swojemu  a  ja  nie  stałam  obok  i  nie  widziałam  jak  robią.  Jestem  emerytką,  schorowaną  i  nie  mogę  cały  dzień  stać  i  patrzeć  na  ręce  w  dodaku,  że  opiekuję  się  schorowaną  mamą  i  nieraz  przez  cały  dzień  nie  mogę  wyjść  z  domu.  Chcę  poznać  opinię  innych  na  tem  temat,  bo  już  nie  mam  sił  walczyć    "z  wiatrakami".    Już  wiem,  że  na  uczciwość  wykonawców  nie ma  co  liczyć.  Cały  dom  był  budowany  40  lat  temu  i  ekipy  były  zupełnie inne  uczciwe  a  teraz  to  skandal.  I  za  to  jeszcze  obrywam,  że  oszczędzać  trzeba  z  głową , zupełnie  nie  wiem  co  Pan  ma  przez  to  na  myśli..

Link do komentarza
  Dnia 1.11.2019 o 18:38, BBB napisał:

Jestem  emerytką,  schorowaną  i  nie  mogę  cały  dzień  stać  i  patrzeć  na  ręce

Rozwiń  

Jasne - żeby patrzeć na ręce, to jeszcze trzeba się znać, a potem wymusić to na wykonawcy.

Moja rada jest taka, żeby brać sprawdzonego wykonawcę. Tzn. poleconego od znajomych, od innych rzemieslnikow. I jeśli sie sprawdzi, to sie go trzymać. Sam umiem dużo zrobić przy domu, ale nie wszystko, nie wszystko sie da też zrobić samemu. Gdy znalazłem solidnego fachmana np. do gazu (tego się tykam), emeryta z dzialalnością - nie zmieniam go, powiedziałem mu, że mu ufam i szanuję za fachowość. Ucieszył się szczerze. To działa - polecam :14_relaxed: i zaoszczędza czas i pieniądze. 

 

Link do komentarza

Dzień  dobry.  Proponuje Pan sposób  naprawy  betonu  ale  firma  już  nałożyła  zwykły  tynk  mineralny.  Nie  podoba  mi  się  to.  Należałoby  skuć  ale  czy  nie  naruszy  to  szczelnści  wyżej  już  położonych  warstw.  Nie  wiem  co  robić.  Nie  wiem czy  znalazł  by  się  ktoś  kto  wykonałby  prawidłowo  wszystkie  prace.  

  Dnia 3.11.2019 o 17:10, zenek napisał:

 

Rozwiń  

 

Edytowano przez BBB
pomyłka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić? Dodam jeszcze że w piśmie zawiadamiających z PINB o kontroli powołują się na paragrafy które odnoszą się do budowli, placów budowy i zgodności z planami budowy. Kontrola też jest nazwana kontrola budynków (kiedy takich budynków tam nie ma)
    • Dzień dobry,  W urzędzie marszałkowskim złożyliśmy pismo i wniosek o zmianę uchwały w sprawie zmniejszenia ze 100 m. Do 50 m. możliwość zabudowy działek od linii brzegowej jeziora. Działki są praktycznie obok siebie, grunty rolne klasa VI z. Obecnie uprawiane, orane i talerzowanie. Brak jakiejkolwiek zabudowy. Urząd Marszałkowski wysłał prośbę do PINB celem skontrolowania tych działek pod kątem samowoli. Dostaliśmy pismo z PINB zawiadamiający o takiej kontroli. Czy PINB może kontrolować działkę, na której nic nie ma? Ani budynku, ani stodoły, nic.  Działka nie ma warunków zabudowy nawet! Jakież było moje zdziwienie gdy przyjechali dzisiaj skontrolować jedną! Działkę. Wyglądało tak: to tą działka? Tak. Nie jest zabudowana. Nie jest jak widać. Zrobienie 2 czy 3 zdjęć i odjazd. Całość trwała 3 minuty. Pozostałe działki są w ciągu nad jeziorem. Kolejna działka kontrola za miesiąc. I tak kilkanaście razy. Trzeba być na takiej kontroli. Wolne w pracy trzeba brać. Jaki jest problem aby zrobić sobie spacer 15 minutowy nad jeziorem i za jednym przyjazdem zrobić zdjęcia pól? Podkreślam. Nie ma na nich nic. Nawet pola nie mają jeszcze WZ Co robić? Jeśli nadal będą tak działać jak inspektor zapowiedział to informacja zwrotna do urzędu Marszałkowskiego że nie ma samowoli nadejdzie w połowie przyszłego roku.l kalendarzowego. Co robić?
    • Dzień dobry, Blachodachówka PŁASKA Plus ma wiele zalet, takich jak nowoczesny wygląd, trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwość montażu. Do jej wad można zaliczyć wyższy koszt w porównaniu z tradycyjnymi blachodachówkami oraz konieczność precyzyjnego montażu. Ważnym elementem montażu jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego C24 i dokładnemu wypoziomowaniu połaci, co zapobiegnie efektowi odstawania arkuszy. Montaż blachodachówki PŁASKA Plus wymaga doświadczenia i precyzji, szczególnie w przypadku dachów o skomplikowanej geometrii. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe ułożenie i pokrycia, aby uniknąć problemów z przeciekami. Blachodachówka PŁASKA Plus nadaje się na dachy o różnych kształtach.  Przed montażem najlepiej zapoznać się z instrukcją montażu: Instrukcja montażu blachodachówki PŁASKA Plus _________________________ Blachodachówki panelowe - Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/blachodachowka-panelowa-modulowa/
    • Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
    • Co wiadomo o tym domu - ile i gdzie jest ocieplenia? Dla jednych ocieplone ściany to takie z 5 cm izolacji, dla innych z 20 cm. Jaka jest izolacja dachu, ewentualnie stropu, jeżeli nie ma użytkowego poddasza? Jakie są okna - jak duże, o jakim standardzie? Zakładam, że wentylacja jest grawitacyjna. Jakie tam są grzejniki? Bardzo stare, zakładane jeszcze przed ociepleniem budynku, czy nowsze? Bo te nowe mogły być już dobierane na znacznie niższe zapotrzebowanie na ciepło. Co paradoksalnie jest wadą.  Czy dotąd źródłem ciepła także był kocioł gazowy? W instalacji c.o. jest otwarte czy zamknięte naczynie wzbiorcze? Chyba największą zaletą kotłów ACV jest możliwość pracy w otwartych instalacjach. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...