Skocz do zawartości

Deskowanie dachu


Recommended Posts

Napisano

Dzień dobry,

Połączenie pełnego deskowania dachu, wraz z papą, jest stosowane i ma przede wszystkim sens wtedy, gdy inwestor chiałby rozłożyć koszty pokrycia w czasie.

Na zimę dach zabezpieczony jest papą, a w kolejnym roku pokryciem docelowym z blachodachówki.

Pełne deskowanie zastępuje się obecnie poprzez zastosowanie nowszych technologii w postaci membran, które doskonale izolują wilgoć, zapewniając jednocześnie odpowiednią cyrkulację powietrza. Membrany to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż papa, wydłużające znacznie okres eksploatacji dachu.

Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze o lepsze jeśli chodzi o sztukę budowlaną.

 

 

 

panelówki.jpg

Napisano
  Dnia 11.10.2019 o 10:46, Ekspert Pruszyński napisał:

Membrany to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż papa, wydłużające znacznie okres eksploatacji dachu.

Rozwiń  

 

Nie w każdym przypadku membrana jest lepszym rozwiązaniem niż papa. I wątpię aby membrana "przeżyła" pełne deskowanie i papę.

  Dnia 11.10.2019 o 10:46, Ekspert Pruszyński napisał:

Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze o lepsze jeśli chodzi o sztukę budowlaną.

 

Rozwiń  

Zgadzam się, że membrana jest tańsza niż pełne deskowanie i papa i dodam, że szybciej wykonuje sie wstępne krycie ale nie lepsze od pełnego deskowania i papy.

Napisano
  Dnia 11.10.2019 o 10:46, Ekspert Pruszyński napisał:

Połączenie pełnego deskowania dachu, wraz z papą, jest stosowane i ma przede wszystkim sens wtedy, gdy inwestor chiałby rozłożyć koszty pokrycia w czasie.

Rozwiń  

ciekawy pogląd. Ale niekoniecznie sensowny.

  Dnia 11.10.2019 o 10:46, Ekspert Pruszyński napisał:

Pełne deskowanie zastępuje się obecnie poprzez zastosowanie nowszych technologii w postaci membran,

Rozwiń  

Pełne deskowanie (lub płyty osb) usztywnia więźbe dachową, zapewnia np. stabilną szczelinę wentylacyjną, a można je zastosować w połączeniu z papą czy membraną. Oczywiście jest droższe niż sama membrana - ale moim zdaniem warte tego kosztu.

W połączeniu z izolacją przeciwwilgociową zapewnia awaryjną ochronę w razie uszkodzenia właściwego krycia wierzchniego.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dokładnie. Gram na nim z bratankami w piłkę, biegają, a ja lubię między drzewami i kwiatami wysadzanymi pod kontrolą rozłożyć sobie leżak i poczytać przy piwku książkę. Tak jest pięknie.
    • Na wydzielonych obszarach, gdzie samosiew łąki nie zagrozi ogrodom.  Bo tu zdjęcie jednego z trawników zrobione 8 godzin temu:   Na szybko przejrzałam profil na FB Uniwersytetu w Oksfordzie i nigdzie się na chwalą widokiem owej łączki. Same wystrzyżone trawniki. Pewnie nie wygląda najlepiej.   W miejscach publicznych jak najbardziej łąki są do wprowadzenia. Ale Łuczaj skupił się na przydomowych ogródkach ze swoim apelem.  Trawnik nie jest łąką. Pełni inne funkcje. Zamiast zakazywać koszenia trawników należałoby się skupić na propagowaniu łąki jako elementu ogrodu/parku . 
    • Oferuje zapoznanie się z rzetelną i profesjonalną firmą świadczącą usługi elektryk warszawa. Zapraszam się do zapoznania z zakresem usług. Instalacje elektryczne, montaż alarmów, kamer CCTV, usuwanie i naprawa awarii prądu. Wszystko szybko rzetelnie i z głową.
    • Nowość w Osmo ,  Plamy na drewnianym parkiecie to zmora wielu właścicieli mieszkań i domów. Pojawiają się najczęściej w wyniku kontaktu drewna z wodą, metalem (np. spod mebli), a także w miejscach o zwiększonej wilgotności – przy wejściu, pod doniczkami czy wokół kuchni. Czy da się je skutecznie usunąć bez szlifowania i uszkadzania powierzchni? Tak!  Rozwiązaniem jest Osmo Odplamiacz 6602.
    • Mam garaz w trakcie budowy ktory nie ma w srodku chudziaka a jedynie nasypaną glinę zmieszaną z piaskiem. Stoi na wylewanej i zbrojonej ławie fundamentowej oraz tym scisnie fundamentowej z bloczka betonowego w ilości 6 warstw i dość gruba spoina ok 2-3cm. Chcialbym go z zewnątrz odkopac do spodu ściany fundamentowej (czyli ława bedzie nadal zasypana) i zasmarowac ściany izolacja oraz obłożyć styropianem. Czy w związku z tym ze w srodku jest zasypana glina na wysokości 5 bloczków nie dojdzie do jakiegoś obsuniecia, rozsunięcia bloczków betonowych? Druga sprawa wieniec na scianie fundamentowej robi sie chyba powyżej 6 bloczków prawda?  U mnie nie ma tego wieńca a zaobserwowałem kilka rys na bloczkach betonowych na stronie gdzie są dwa okna.  Nie pamiętam czy otwory okienne były zbrojone (zbrojenie pod okienne) ale chyba nie. Czy te rysy mogą być spowodowane występowaniem okien czy może braku wieńca?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...