Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Witam forumowiczow.

Elektryk robiac przepust pod kable na zewnatrz budynku przewiercil izolacje pozioma (folie)  i w tym miejscu gazobeton podciaga nieznacznie wode. Stan budynku pozwala na naprawe, gdyz jest on w stanie surowym zamknietym. Jak to najskuteczniej z uwzglednieniem minimalizacji kosztow i nakladu pracy wykonac?

Z gory dziekuje za sugestie/porady.

20190928_194558.jpg

20190928_194630.jpg

Napisano

Dzień dobry,

 

pytanie czy zawilgocenie to tylko efekt przeciętej izolacji poziomej i podciągania kapilarnego?

 

Czy poziom izolacji poziomej jest powyżej poziomu terenu?

Jeśli tak, to mamy do czynienia tylko z podciąganiem kapilarnym i nieciągłością izolacji poziomej. W takim przypadku zastosowanie weber.tec 946 (hydroizolacja iniekcyjna) załatwi temat. ;) Więcej na stronie (instrukcja krok po kroku): https://www.pl.weber/renowacja-murow/renowacja-wilgotnej-piwnicy-hydroizolacja-iniekcyjna

Dodatkowo, po wniknięciu kremu, zalecamy wypełnienie otworu uszczelniaczem poliuretanowym, tak, aby zamknąć ten otwór.

 

Jeśli natomiast izolacja pozioma jest poniżej poziomu terenu, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest odkopanie fundamentów, naprawienie izolacji pionowej przy użyciu masy bitumicznej np. weber.tec 911 a następnie wypełnienie otworu od wewnątrz kremem iniekcyjnym weber.tec 946.

 

Pozdrawiamy serdecznie!

Napisano

Dziekuje za odp. A preparaty zywiczne, mapelastic, szlamy hydroizolacyjne?  tylko nie bardzo wiem czy to zwize z folia i brudem po wierceniu? Myslalem tez zeby gazobeton w tym miejscu potraktowac kilkoma iniekcjami preparatem hydrofobowym?

Zalezy mi na skutecznym i dlugofalowym rozwiazaniu.

Napisano
  Dnia 30.09.2019 o 09:21, SianoweChłopaki napisał:

Dziekuje za odp. A preparaty zywiczne, mapelastic, szlamy hydroizolacyjne?  tylko nie bardzo wiem czy to zwize z folia i brudem po wierceniu? Myslalem tez zeby gazobeton w tym miejscu potraktowac kilkoma iniekcjami preparatem hydrofobowym?

Zalezy mi na skutecznym i dlugofalowym rozwiazaniu.

Rozwiń  

Hydroizolacje mineralne (szlamy hydroizolacyjne), są zazwyczaj aplikowane w cieńszych warstwach niż otwór, który jest na zdjęciu. Nie wiadomo, czy nałożenie takiej grubości nie spowoduje, że popękają. Inną sprawą jest to, że dobrze byłoby, aby był to produkt penetrujący, właśnie taki, jak polecany krem iniekcyjny weber.tec 946.

 

Otwór przed aplikacją produktu należy wyczyścić, przedmuchać i odkurzyć.


Pozdrawiamy!

Napisano

A wyciagniecie przewodow z obecnych dziur i podkucie, podciecie  zaprawy na szerokosci 10cm i wlozenie nowego pasa z foli, a nastepne zalanie tego betonem samopuchnacym? I przewiercenie przepusu pod wiekszym skosem ale juz pod izolacja pozioma (folia), lub gora w bialym pustaku?

Napisano

Izolacja pozioma jest uszkodzona, przewiercona po skosie na styku scian, az na wylot przez styropian. W otwor wlozony przewod, ktory ma byc do garazu z tylu dzialki. Dziura w styropuanie na zewnatrz niezaklejona, a powinna byc zapianowana i zaciagnieta dysperbitem, elektryk ja tylko przysypal ziemia.

Wystarczylo zaklad folii izolacyjnej podniesc do gory i wiercic pod wiekszym skosem od chudziaka az na zewnatrz i otwor bylby pod izolacja pozioma. Jak to naprawic? Wyciagnac kabel i zalac dysperbitem WM, czy lekko podkuc i wlozyc folie?

  • 5 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
  Dnia 10.12.2019 o 11:58, jonatan.baran@arado.com.pl napisał:

Jeśli szukasz fajnego dysperbitu to polecam ten - https://hydroizolacje24.pl/dysperbit-bit-plus u mnie się fajnie sprawdził

Rozwiń  

Rewelacja - zawartość wody w masie 60%... 40% produktu. xD Ile warstw tego trzeba nałożyć? I nie można kleić styropianu. Nie, dziękuję, zostaję przy sprawdzonym Superflexie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Wstrzyknąć do dużej strzykawki, najlepiej weterynaryjnej, a na strzykawkę zamiast igły założyć wężyk odpowiedniej długości. 
    • Mam duży problem a mianowicie muszę wypełnić otwór w suficie o głębokości ok 25-20 cm kotwą chemiczną najszczelniej jak się da. Aplikacja może odbyć się od dołu do góry...inaczej sie nie da. Dzióbek do aplikacji ma dlugość 10-15 cm  czyli zostanie pusta przestrzeń 10-15 cm .Jak to zrobić wg Was, żeby wcisnąć tę masę najdalej jak się da, najlepiej do samego końca pod górę. Myślałem, żeby jakimś kołkiem tam to wcinąć ale możnaby jakoś ten "dzióbek " przedłużyć ....? To taka nietypowa sytuacja, co radzicie ?Jakies pomysły ?    Drugie pytanie - czy znacie jakaś kotwę chemiczną dedykowaną do sufitów , dachów ? właśnie z dłuższym "dzióbkiem" do aplikacji? Czy wystarczy zwykła z marketu budowlanego? Aczkolwiek patrzyłem tam to bieda straszna  o doradztwie nie wspominam, bo co jeden sprzedawca to lepsze "porady" daje ...
    • Rozumiem że się niecierpliwisz, ale mnożenie tematów nie ma sensu. Ten pierwszy został zauważony przez tych którzy są na forum w weekendy, ale pewnie nikt nie czuje się na siłach, aby odpowiedzieć. Ja też Ci nie podpowiem, bo znam się na ogrzewaniu podłogowym elektrycznym, a prąd - jak wiadomo - płynie równo dobrze zarówno z górki jak i pod górkę, więc analogii z wodą tu nie ma.  Pewnie dopiero w poniedziałek pojawią się specjaliści.
    • Hej, Obecnie jestem na etapie elektryki w budynku (SSZ + wod-kan gotowy). Na przełomie lipca/sierpnia zaplanowane mamy tynki i rekuperacje. W sierpniu chcemy się zająć podłogówką. Nasuwa nam się kilka technicznych pytań, może któryś z kolegów koleżanek byłby w stanie podpowiedzieć. Kilka kwestii na temat budynku poniżej. - Dom na płycie z poddaszem użytkowym - Na parterze gotowa podłoga na wysokości 24 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience, kotłowni i kuchni płytki - Na poddaszu gotowa podłoga na wysokości 19 cm - w pomieszczeniach mieszkalnych panale winylowe, a w łazience płytki - Podłogówka we wszystkich pomieszczeniach - Wylewka anhydrytowa 5cm   Moje pytania: 1) Sporządziłem małą tabelkę z grubościami styropianu jakie chciałbym zastosować. Czy grubość jaką zostawiłem na wykończenie podłogi jest wystarczająca? Czy grubości styropianu można dobrać jakoś optymalniej? 2) Z racji tego, że w niektórych pomieszczeniach będą panele, a w niektórych płytki, grubość styropianu będzie się różnić między nimi. W jaki sposób prowadzi się rurki od ogrzewania podłogowego pomiędzy takimi pomieszczeniami, bo podejrzewam, że trzeba uniknąć spadków itp. Czy rurki do tych pomieszczeń prowadzi się w warstwie styropianu?   3) Czy biorąc pod uwagę punkt 2, na etapie podłogówki muszę wykonać jakąś dodatkową przerwę dylatacyjną między tymi pomieszczeniami? Czy tym zajmują się już posadzkarze?   4) W jaki sposób ułożyć styropian przy klatce schodowej na poddaszu? Czy zakończyć układanie w jakiejś odległości od krawędzi schodka/krawędzi klatki? Tak aby umożliwić lepsze zakotwiczenie barierek?   Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...