Skocz do zawartości

wypełnienie bruzd po podłączeniu klimatyzacji


Recommended Posts

Witam!

Dziś zamontowali mi klimę w mieszkaniu w którym już mieszkam i mam bruzdy w pomalowanej ścianie. W jaki sposób je załatać żebym potem mógł ścianę pomalować? Czytałem że szczeliny wypełnić klejem gipsowym, potem nałożyć siatkę, tak żeby wystawało poza obrys bruzdy i potem zaszpachlować. Ale czy jak nałożę tą siatkę i potem zaszpachluje to ta cała bruzda nie będzie "wybrzuszona" względem reszty ściany?

Na zdjęciu jest pokazane jak wyglądają te bruzdy

klima.jpg

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedź, a czy jest jakaś opcja żeby zrobić to bez płyty gk? Czy to będzie najlepsze rozwiązanie? Jeśli tak to jakiego kleju użyć do wklejenia płyty i jakiej szpachli do szczelin? Najlepiej żeby (klej i szpachla) były gotowcami. Aha i co z takimi większymi "odpryskami"?
 

dz1.jpg

dz2.jpg

Edytowano przez ciupakabrans (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Można oczywiście bawić się w nałożenie np. tynku gipsowego na siatce , ale powstanie wypukłość wymagająca wyrównania całej ściany. w przypadku płyt praktycznie uzyskuje się równa powierzchnię, a do klejenia i szpachlowania można wykorzystać zaprawę gipsową. Inna sprawa do izolacja cieplna rur  - na zdjęciu widać, że poprowadzone są dość płytko, co może skutkować wykraplaniem się pary wodnej i po wypełnieniu bruzdy na ścianie widoczny będzie ich przebieg.

Link do komentarza

Zamiast pianki można było wypełnić te bruzdy dedykowaną zaprawą naprawczą. Wpisz w wyszukiwarce - Zaprawa do zadań specjalnych :) lub coś podobnego

https://www.kreisel.pl/PRODUKTY/SYSTEM-NAPRAWY-BETONU

Możliwe, ze takie zaprawy mają w składzie włókna, które minimalizują skurcz i wpływają korzystnie na sam sposób wiązania i efekt końcowy. Potem wykończyć na cito. Ta pianka to nie jest dobry pomysł.

Link do komentarza

Pianką zrobili to już fachowcy od montażu klimatyzacji. Nie za bardzo widzi mi się teraz tą całą piankę "demontować", może spróbuje to zrobić tak jak pisał Pan Cezary J, tylko jeśli chodzi o to skraplanie, to czy mogę to jakoś zabezpieczyć na ten moment? I czy przy klejeniu tych płyt mam zagruntować tą piankę, czy tylko miejsca przy otworach? Jeszcze co do tych rur, to wystają one tylko na ścianie przy balkonie która jest ogólnie praktycznie nie widoczna, bo są tam zasłony i fieranki

Edytowano przez ciupakabrans (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Czy mam tą płytę przykleić czymś takim? 
https://www.castorama.pl/klej-gipsowy-dolina-nidy-10-kg-id-15357.html

Pod "zaprawą gipsową" w google widzę głównie zaprawy do wykańczania ścian, dlatego pytam

czy może takie coś? https://www.castorama.pl/zaprawa-naprawcza-mapei-planitop-5-kg-id-15378.html#product_review

Edytowano przez ciupakabrans (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...