Skocz do zawartości

Kolizja z siecią drenarska


igloo

Recommended Posts

Witajcie, 

 

Mam do Was pytanie, znalazłem działkę której zakupem jestem zaintersowany, ma wydane warunki zabudowy w których jest zdanie

" Na obszarze planowanej inwetycji może wystąpić kolizja z siecią drenarska " 

 czy zaznaczone przezmnie czerwonymi strzałkami linie to może byc ta własnie siec ? na geoportalu nic przez działke nie przebiega. 

Czytałem w sieci i jak dobrze rozumiem przesunięcie drenażu na granice działki nie byłby problemem i kosztowne też to nie jest. Tylko musze sie dowiedzieć co to są za linie które biegną wzdłuż miejscowości. 

 

Link do zdjecia z mapka

https://ibb.co/mTWY3jD

 

 

 

Link do komentarza

To są poziomice, izohipsy, linie krzywe na mapie łączące punkty o takiej samej wysokości nad poziomem morza.

Drenaż może przebiegać poniekąd "prostopadle" do nich w kierunku z góry do dołu i na pewno nie po granicy działki...

Tu nachylona jest działka od drogi w dół i gdzieś tam jest rzeczka czy potoczek, albo zakopany kolektor...

Link do komentarza
6 godzin temu, janczar napisał:

Tak masz racje, nie jest to skomplikowana ani kosztowna operacja

A na jakiej podstawie tak kategorycznie stwierdzasz? Widziałeś jak wygląda proces meliorowania i drenowania? Czy wiesz jak gęsta jest tam sieć drenów, jak głęboko są wkopane? Jakie materiały były wykorzystane? Czy wiesz jak należałoby ułożyć nowe "dróżki" drenów po umiejscowieniu lokalizacji budynku i  wykonaniu wykopów pod fundamenty? Czy można położyć je na granicy działki?

 

Nie jest wykluczone, że nie będzie potrzebna jakakolwiek ingerencja w sieć drenarską, bo działka jest niewielka, ale trzeba znaleźć instytucję zarządzającą tą siecią i wydobyć od niej jakieś plany.

 

Akurat kiedyś przez moją działkę w poprzek stoku, wzdłuż drogi wykopano po amatorsku doły, w których znaleźć się miały rury wodociągowe na głębokości ponad metra. Nad działką, na wzniesieniu był duży plac magazynowy i manewrowy, utwardzony i zdrenowany - wody opadowe odprowadzane były tymi drenami, pod moją działką, do potoczka i stawu. Dreny, w postaci kształtek ceramicznych oczywiście wykopano i porzucono bezładnie. Po jakimś czasie, ze względów finansowych zrezygnowano z wodociągu i ot, tak sobie zasypano, nie odtwarzając prawidłowo układu drenów... Nie będę opisywał jakie skutki wywołała ingerencja w sieć drenarską...:zalamka::icon_rolleyes:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią.  A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
    • Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...