Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
artekj

szary czy zwykły, praca z tymi materiałami?

Recommended Posts

Dobry kolega chcę ocieplić dom  styropianem Termo Organiki Termonium fasada z grafitem, z kolei wykonawca namawia go na biały styropian, bo rzekomo lepiej się robi i się nie nagrzewa czy to może mieć wpływ na ocieplenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, artekj napisał:

 bo rzekomo lepiej się robi i się nie nagrzewa  

Ogrzewa??? Od czego, od słońca? Chyba ten ktoś ma klapki na oczach...

Pod uwagę należy brać własności termoizolacyjne, a nie czy się komuś lepiej robi. Mnie się na przykład lepiej robi po pięćdziesiątce, ale to nie znaczy, że nią należy wykonywać docieplenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tym szarym styropianie już legendy krążą. Boję się, ze producenci wprowadzą czarny styropian a wtedy będzie trzeba pracować tylko jesienią i zimą albo w nocy z uwagi na silne nagrzewanie - oczywiście w myśl tej teorii - podobno potwierdzonej wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

  producenci wprowadzą czarny styropian a wtedy będzie trzeba pracować tylko jesienią i zimą albo w nocy z uwagi na silne nagrzewanie -  

O, to, to! Tylko w nocy i używając narzędzi z napędem ręcznym, żeby nie zakłócać snu kierownika robót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest komfort mieszkańców, którzy będą w tym budynku mieszkać i niskie rachunki za energię, przez cały okres użytkowania.  Nie może być tak, że wykonawca będzie dyktował warunki dotyczące wyboru materiału, a sprowadzając to do innego porównania... to mniej więcej jak inwestor chciałby w łazience wannę, a wykonawca namawia go na kabinę prysznicową, "bo się lepiej robi". Wracając do meritum pytania; zapisane  w projekcie rozwiązanie, szczególnie w nowych projektach, są zazwyczaj w charakterze standardu energooszczędnego, a  każda zamiana materiałów może mieć wpływ na efekt końcowy zapotrzebowania budynku na energię, chyba, że grubość zostanie zwiększona o około 30%.

Styropian grafitowy to obecnie najczęściej stosowany materiał do ocieplania ścian zewnętrznych z uwagi na bardzo dobre (w porównaniu ze zwykłym styropianem) właściwości izolacyjne.

Zastosowanie  20 cm ocieplenia styropianem grafitowym TERMONIUM PLUS fasada zapewni uzyskanie ochrony cieplnej budynku w taki sam sposób jak ocieplenie zwykłym styropianem o grubości płyt  27 cm.

W kwestii montażu płyt grafitowych, które są koloru ciemnego i bardziej się nagrzewają w słońcu,  w porównaniu ze zwykłym styropianem wystarczy  zasłonić elewację specjalną siatką ochronną przeznaczona do zabezpieczenia robót ociepleniowych, która jest rozwieszana na rusztowaniu. To jest najszybszy,  najlepszy i najtańszy sposób ochrony elewacji przed dużym nasłonecznieniem.

Dodatkowo siatka ochronna zabezpiecza pozostałe etapy wykonania ocieplenia przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych jak np. wykonanie warstwy zbrojonej, gruntowanie nakładanie tynku, itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...