Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Bramy garażowe. Które rozwiązanie wybrać?

Recommended Posts

Najważniejszą cechą, którą różnią się bramy garażowe między sobą, jest sposób ich otwierania. Inne istotne parametry, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie, to termoizolacyjność, rodzaj zabezpieczeń antywłamaniowych, komfort użytkowania i estetyka. Nie bez znaczenia są różnice w cenie. Najtańsze wrota kupimy już za niespełna 1000 zł, ale w sprzedaży są też modele kosztujące kilkakrotnie więcej.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/garaz/a/7290-bramy-garazowe-ktore-rozwiazanie-wybrac

Gość Tomasz

Ciekawy artykuł! U mnie garaż sąsiaduje bezpośrednio z domem, dlatego przy wyborze bramy musiałem zwracać uwagę na jej szczelność i izolację.

W ograniczeniu strat ciepła przez przegrody musimy również pomyśleć o szczelnym zamknięciu garażu. Producenci bram garażowych zdają sobie z tego doskonale sprawę oferując bramy o niskim współczynniku U i odpowiednim systemie uszczelek. Ustawodawca podniósł poprzeczkę a producenci znakomicie odnajdują się w nowych realiach. Przykładem mogą być bramy garażowe wiodących producentów.

Jeżeli marzymy o budynku pasywnym, lub o przynajmniej energooszczędnym najprostszym rozwiązaniem jest budowa garażu wolnostojącego, poza bryłą domu. 

43 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

ten garaż też trzeba ogrzać

Jest jakiś odgórny nakaz? Wydaje mi się, że podstawą to ochrona przed wiatrem i śniegiem zimą, ewentualnie gradem w innym sezonie... 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...