Skocz do zawartości

Powietrzna pompa ciepła do c.w.u. w parterowym domu - dobre rady


Recommended Posts

Chociaż sieć gazu ziemnego biegnie w ulicy, do systemu grzewczego z kotłem na gaz projektant dodał powietrzną pompę ciepła. Kocioł ogrzewa wodę w podłogówce, pompa - przez cały rok wodę użytkową. Oczekujemy, że taki kompatybilny układ będzie działał długo, energooszczędnie i bezusterkowo - mówią Asia i Michał, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy pompę ciepła do c.w.u. użytkują od czerwca 2018 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/a/30962-powietrzna-pompa-ciepla-do-c-w-u-w-parterowym-domu

Link do komentarza
ten układ ( + fotowoltaika ) sprawdza się idealnie w lecie dom jest prawie zerokosztowy, zimą natomiast pompa nie jest wydajna ( jak prawie każda powietrzna ) i trzeba ogrzewać cwu drugim źródłem.... mazi
Link do komentarza

Pompy ciepła do c.w.u. są bardzo wydajnie i idealnie sprawdzają się nie tylko do nowych obiektów, ale do modernizacji systemów grzewczych. Po ich montażu i konfiguracji z istniejącym systemem grzewczym, pompa ciepła odciąża system grzewczy w lecie i po cześci w okresach przejściowych, a w zimie może funkcjonować jako zasobnik na c.w.u. 

 

W mojej ocenie - bardzo dobre rozwiązanie właśnie do uzupełnienia systemu grzewczego już istniejącego. Polecam nasze pompy ciepła - zobaczcie jakie dodatkowe korzyści mają takie urządzenia! dla przykładu - Vitocal 262-A

 

 

Zapraszam do kontaktu i zadawania pytań!

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

Sprawdzone pompy ciepła tego typu z rodziny Logather WPT posiada w swojej ofercie marka Buderus. Pompa może współpracować z innymi źródłami ciepła np. kotłem lub instalacją solarną poprzez wężownicę o dużej powierzchni wymiany ciepła znajdującej się w urządzeniu. Urządzenie cechuje się ciekawym wyglądem. Dzięki wykorzystaniu energii powietrza otoczenia urządzenie osiąga sprawność nawet do 430%. Do wyboru są cztery modele, z których trzy o pojemnościach 200 i 250 litrów (występuje model bez wężownicy grzewczej) pracują do temperatury powietrza 5°C, a czwarty model 270 nawet do -10°C. Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie internetowej produktu: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/do-cieplej-wody/logatherm-wpt.html
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania. 
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Buderus
 

Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Pompa ciepła może nie mrozi jak klimatyzacja, ale da radę schłodzić pomieszczenia. Jak kupowałem swoją pompę TermoPlus z wentor to też zapytałem o możliwość chłodzenia.  Doradzili mi jaką wybrać i jak to działa. Jestem zadowolony z wyboru. Zimą jest ciepło a latem temperatura w domu jest optymalna.

Link do komentarza
21 godzin temu, Rafal Sam napisał:

Witam jakies nowosci w pompach ciepa (powietrznych)

I moze ktos odpowie mi na pytanie czy latem jest w stanie dzialac jak klimatyzacja??

 

Witam, tak, pompa ciepła może dawać przyjemny efekt chłodu. Jak to wygląda w praktyce? Czas w którym pompa ciepła pracuje na potrzeby chłodzenia to 4 miesiące, po ok. 50 godzin na każdy miesiąc. W ten sposób można oszacować (przyjmując efektywność chłodzenia EER=3), że zapotrzebowanie na energię do chłodzenia pomieszczeń o powierzchni ok 50m2 potrzeba ok. 1000 kWh energii, a więc zakładając EER na poziomie 3 pompa ciepła zużyje ok, 333 kWh.

Link do komentarza
Dnia 29.05.2020 o 21:40, Rafal Sam napisał:

To moze inaczej sie zapytam zakladjac ze w domu mamy podogówke + rekuperacje + pompe ciepa, co potrzeba aby latem chodziala?

A moze nie chodzi jak klima ?

Profejonalista to ktos taki kto potrafi wytumaczy lapatologicznie:)

zarówno pompa ciepła jak i rekuperator to nie są klimatyzatory, ale mogą pracować zapewniając komfort latem, obniżając temperaturę do przyjemnego poczucia komfortu. 

Szczegóły takiego systemu należy ustalać z projektantem instalacji, który pokaże jak to działa i jak obsługiwać system. 

Interesuje Pana konkretne rozwiązanie? Marka? Ma Pan określony budżet na inwestycje?

Link do komentarza
Dnia 29.05.2020 o 21:40, Rafal Sam napisał:

To moze inaczej sie zapytam zakladjac ze w domu mamy podogówke + rekuperacje + pompe ciepa, co potrzeba aby latem chodziala?

A moze nie chodzi jak klima ?

Profejonalista to ktos taki kto potrafi wytumaczy lapatologicznie:)

Jako odbiorniki potrzebne są grzejniki rewersyjne, podłogówka lub klimakonwektory.

Jako źródło zasilania i "motor" do wymuszania obiegu medium (zimnej wody w instalacji), pompa ciepła pracująca w odpowiednim trybie (która juz ma na pokładzie wszystko, co potrzeba) lub pompa obiegowa + układ zaworów mieszających i rozdzielaczy i powrotnych + układ sterujący, który pchnie zimną wodę w instalację i wymusi kontrolowany obieg. Możliwe, że pompa obiegowa w nowoczesnym kotle kondensacyjnym może pracować w celu wymuszenia obiegu bez uruchomienia palnika (to zależy od sterownika kotła - może ma tryb pasywny). I jak mi poszło - ŁOPATOLOGICZNIE ? :) Resztę dopowie/skoryguje Ekspert Viessmann.

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Witam

Profesjonalista na poziomie:)

Tylko gromadząc wiedze PC nigdy nie schlodzi jak klimatyzacja, moze schlodzic o 3 stopnie.

Interesujące dla mnie rozwiazanie bylo by  mozliwosc puszczenia zimnego powietrza latem do rekuperacji.

Mowiac wprost zamias pchac energe w  system do podlogowki  instalujemy urzadzenie, ktore doprowadza do centrali wentylacyjnej zimne powietrze czyli np okolo 20 stopni, ktore pozniej jest '' pchane do kanalow wentylacyjnych.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Da się nawet w warstwie docieplenia. Nie mam teraz czasu szukać, ale kiedyś to widziałem. Poza tym istnieją okna "wysuwane" poza linię ściany, umożliwiające obserwację obszaru 180 stopni. Wiele obiektów ma takie okna, hotele szczególnie.  
    • Witam serdecznie pierwszy raz na forum i proszę o poradę.   Chciałbym przeprowadzić kompleksową termo-modernizację sporego domu z lat 80-tych, tj. w pierwszym etapie wymienić okna i docieplić ściany. Dom wybudowany jest w powszechnej wówczas technice ściany 3-warstwowej, patrząc od wewnątrz: warstwa nośna pustak "Max" - pustka powietrzna ~5cm - warstwa osłonowa cegła kratówka Dom wybudowany jest bardzo solidnie bo budował go architekt dla siebie.    I tu pojawia się podstawowy problem na który nigdzie nie znalazłem żadnego fachowego opisu, stąd niniejsze pytanie na tym forum. Chciałbym wymienić okna skrzynkowe na nowoczesne drewniane oraz ocieplić ściany styropianem lub płytami PIR ale nie wiem w którym miejscu ściany zamontować okna. Teoretycznie okna powinny zostać zamontowane w warstwie nośnej, tylko że wtedy bo dodaniu docieplenia płaszczyzna okna będzie oddalona od lica ściany o ponad 30 cm, co będzie wyglądać komicznie. Czy da się zamontować okna w warstwie osłonowej z cegieł żeby uniknąć tego problemu?   Z w/w wiąże się drugie pytanie: czy do warstwy osłonowej z cegły można przymocować ocieplenie?   Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.  
    • Takie spalanie ma plusy i minusy, na plus to bezpieczniejsze spalanie drewna, na minus niestety z dużą stratą kominową, powietrze niebiorące udziału w procesie spalania wychładza kominek.     Szyber na kominie trzeba usunąć dla własnego bezpieczeństwa.   Procesy spalania paliwa reguluje się doprowadzaniem powietrza do komory spalania, a nie zmniejszaniem przekroju kanału odprowadzającym spaliny.    Powietrze pierwotne w palenisku powinno być podawane  u dołu z „pleców”  kominka.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku).    Powietrze wtórne powinno być podawane od wnętrza paleniska  na szybę wkładu.(Powietrze doprowadzone z zewnątrz budynku, czasami z pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, zależne od budowy kominka).   Powietrze do paleniska nie powinno być podawane z wnętrza pomieszczenia to spora strata na ogrzewaniu.   Dno kominka powinno być pełne wyłożone szamotem, ściany boczne również, u góry  nad paleniskiem powinien wisieć  deflektor. Proszę sobie kupić i postawić.   Czujnik tlenku węgla (czadu) Kidde K10LLDCO LCD (10 lat bateria)    https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-kidde-k10lldco-z-wyswietlaczem-lcd-12171431511?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:query&bi_c=YzQxNjE1ZmItNGYxNS00Njk4LWE0MzUtYjYwNzA0YzNkMTExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bf605530-0a24-4b81-946b-75cf2d5cd1b8    
    • Napotkałem artykuł https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/. To pierwszy raz, kiedy dowiedziałem się, że nie jest obowiązkowe posiadanie JDG, aby wystawiać fakturę. Czy ktoś już korzysta z takiego rozwiązania? Mój budowlaniec zaproponował i nie wiem jak na to reagować
    • To dokładanie powinno wyglądać inaczej, żar przesuwasz na bok i układasz drewno, następnie masz dwa wyjścia, albo szufelką wsypujesz żar na górę wsadu bardziej od tylnej ścianki, drugi sposób to przysuwasz żar z boku drewna i spalasz go sposobem kroczącym.  Jak położysz polano na żar, to gaz drzewny się nie spali, tylko ucieknie kominem, a to spora strata w opale.  Ruszt jest zbędny, powoduje stratę w trakcie spalania drewna.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...