Skocz do zawartości

Panele fotowoltaiczne, proszę o pomoc.


Recommended Posts

Napisano

Cześć VacoSQ! Stoję aktualnie przed bardzo podobnym dylematem jak Ty w ubiegły roku (podobna moc instalacji, podobne ceny i komponenty w zebranych ofertach). Byłabym zatem bardzo ciekawa, na którą z ofert się zdecydowałeś i czy jesteś z tego wyboru zadowolony. Pozdrawiam, Anna

  • 2 miesiące temu...
Napisano

Pytanie do osób mających panele - z usług jakiej firmy korzystaliście? Już od tamtego roku tak naprawdę rozważamy założenie paneli, dopytywaliśmy już różnych firm, jak na razie najlepsze wrażenie zrobili na nas SPR Polska, doradzili nam panele polikrystaliczne, a także podpowiedzieli co nieco w kwestii ulg, wydają się spoko a panele też mają dobrej jakości.

  • 1 miesiąc temu...
Napisano

Martinna 
Jeżeli chodzi o panele polikrystaliczne (panele z niebieską poświatą) to jest to starsza technologia. Sprawność takich paneli wynosi 16-19%, natomiast monokrystalicznych 18-24% co znaczy, że na jeden metr kwadratowy panel jest w stanie przerobić padające promienie słoneczne na energię elektryczną (procentowo, tak jak wyżej wymieniłem). Co za tym idzie, takich paneli trzeba zamontować więcej, żeby otrzymać uzysk energii na takim samym poziomie co z paneli monokrystalicznych.  Oczywiście są tańsze od paneli monokrystalicznych, ale wg mnie wizualnie wyglądają dużo gorzej - ostre krawędzie, niebieska poświata, widoczne kryształy krzemu. Osobiście odradzam używania takich paneli, prawdopodobnie firmie, która Państwu je poleciła po prostu zalegają na magazynie i chcą się ich pozbyć. Jeżeli taki panel zostanie uszkodzony może być problem później z jego wymianą, gdyż odchodzi się już od produkcji paneli polikrystalicznych.

 

Anna1234
Według moich obliczeń jestem w stanie zaproponować instalację tańszą o 20 %. Przyjmując, że posiadasz dach od strony południowej z nachyleniem 20-40% to wg moich podstawowych wyliczeń instalacja wyniosła by 17973 zł brutto. Wyliczenia zrobiłem na polskim panelu firmy Kensol KS320MFB-60 (15 lat gwarancji na panel, 25 lat na wydajność) oraz falowniku Sofarsolar (z wyświetlaczem, 10 lat gwarancji). Oczywiście w swojej ofercie mamy szeroki wybór paneli i falowników renomowanych producentów, więc dostosowując instalację do Twoich potrzeb możemy wybrać panele lub falowniki innych producentów o innych parametrach. Nasza firma znajduje się w województwie zachodniopomorskim, więc działamy głównie w woj. pomorskim, wielkopolskim, kujawskim i lubuskim. Oczywiście wszystko jest do ustalenia, nawet dalsza podróż jest możliwa.

Zapraszam do kontaktu mailowego pawel@drh.com.pl lub telefonicznego 882642646

Wybierając firmę, która będzie wam realizować instalację warto jeszcze sprawdzić czy dana firma ma swoje ekipy montażowe. Z doświadczenia wiem, że jeżeli nie posiadają to później mogą wyniknąć z tego problemy, gdyż osobna firma sprzedaje instalację, a inna ją instaluje co może prowadzić do różnych kłopotów i niedopowiedzeń.

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam, Paweł.

  • 4 miesiące temu...
Napisano

Temat fotowoltaiki szybko się zmienia bo sama branża mocno się rozwija. Ja wymieniłem sobie obecnie falownik na trójfazowy i jestem zadowolony, trzeba iść z czasem i dostosować się do progresu. 

  • 1 rok temu...
Napisano
Dnia 25.11.2020 o 12:44, MartinnA napisał:

Pytanie do osób mających panele - z usług jakiej firmy korzystaliście? Już od tamtego roku tak naprawdę rozważamy założenie paneli, dopytywaliśmy już różnych firm, jak na razie najlepsze wrażenie zrobili na nas SPR Polska, doradzili nam panele polikrystaliczne, a także podpowiedzieli co nieco w kwestii ulg, wydają się spoko a panele też mają dobrej jakości.

Ja, szukając info o panelach na balkonie trafiłam na stronkę firmy SunTrack - opinie mają spoko, chociaż dla mnie właściwie było najważniejsze, że oferują fotowotaikę firmy Victron, a to ponoć jedna z najlepszych na rynku.  Nie mniej jednak nadal zastanawiam się nad tą instalacją balkonową ;/ 

  • 11 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...