Skocz do zawartości

Podłoga z kleju do płytek - czym zabezpieczyć?


Recommended Posts

Ekipa, która remontowała mi mieszkanie wykonała posadzki na całej powierzchni z kleju do płytek, aby uzyskać betonowy efekt. Niestety, podłoga nie nadaje się do użytkowania ze względu na ciągłe pylenie posadzki. Chciałabym ją czymś zabezpieczyć, aby betonowy efekt uzyskany z kleju został zachowany, jednak aby powstała gładka powierzchnia nad tym nieszczęsnym klejem możliwa do mycia, użytkowania i przede wszystkim uniemożliwiająca dalsze wykruszanie się kleju.

 

Bardzo proszę o wskazanie właściwych preparatów, jakie muszę kupić i w jakiej ilości, pojemności:

  • powierzchnia podłóg 150m2
  • ok. 15m2 ściany pod prysznicem również zaciągniętej klejem - tu na szczęście położona została hydroizolacja, więc woda nie cieknie do sąsiadów). 

 

 

Zastanawiam się nad zakupem żywicy epoksydowej na Allegro, ale nie mam pojęcia czy to dobry kierunek, ani jak mieszać ze sobą komponenty (w większości ofert sprzedawane są 2 osobne preparaty)

Link do komentarza

To dobry kierunek i chyba jedynie słuszny w tej sytuacji. Najlepiej zamówić firmę do wykonania takiego pokrycia żywicą epoksydową lub poliuretanową, ale też można we własnym zakresie, bo firmowo to wychodzi chyba drożej niż położenie płytek.

Mieszać tak żeby wymieszać, w proporcjach podanych na opakowaniu.

Polecam filmiki na YT.

Link do komentarza
2 godziny temu, Anna Potocka napisał:

posadzki na całej powierzchni z kleju do płytek

LUUUdzie!!! Klej do płytek jest przeznaczony DO KLEJENIA płytek!!!

On nie ma takiej wytrzymałości jak zaprawy do WYKAŃCZANIA posadzek! Klej ma wytrzymałość liczoną na trzymanie płytki licującej ścianę, czy posadzkę!

Do uzyskiwania betonowego efektu na bidę na ścianie można coś takiego zrobić i zalakierować - po tym chodzą najwyżej muchy...

 

Ale do uzyskania betonowego efektu na podłodze jest beton, albo jakieś wysokowytrzymałe zaprawy.

 

 

Żeby położyć żywicę, trzeba zapewnić odpowiednio wytrzymałe podłoże (wylewka samopoziomująca na przykład)... klej trzeba by próbować porządnie zagruntować jakimś GŁĘBOKO PENETRUJĄCYM gruntem, a to już może ten "efekt betonowy" zniszczyć.

Już klej się wykrusza i nie ma szans na to, żeby się nie kruszył... 

 

Kto to wymyślił? :zalamka:

 

I jestem pewien, że ta żywica - jeśli już ją położycie - za niedługi czas będzie płatami odłazić :bezradny:... Każde przesunięcie szafy...

2 godziny temu, demo napisał:

Najlepiej zamówić firmę do wykonania takiego pokrycia żywicą

Nigdy nie podjąłbym się wykonania żywicowego wykończenia na takim podłożu!

 

Kiedy ta podłoga była wykonana? mieszkacie już, czy sprzątacie po ekipie?

 

2 godziny temu, demo napisał:

To dobry kierunek

Moim zdaniem to nie jest dobry kierunek... Nawet wylanie samopoziomu na klej nie da odpowiedniej wytrzymałości, również i po żywicy...

 

 

 

 

 

Kto to wymyślił? :wallbash:

 

 

Link do komentarza
Gość mhtyl

Już prędzej zaakceptowałbym posadzkę samopoziomująca aniżeli klej do płytek, taki klej to można ostrym nożem wydłubać a tu dali na posadzkę :) wenne twórczą to niektórzy "fachowcy" mają, tylko pozazdrościć :D

Link do komentarza

Wbrew pozorom niektóre kleje oprócz tego że mają właściwości klejące są całkiem wytrzymałe.

Ale jak to już pyli to chyba jednak faktycznie nie jest najmocniejsze. Posadzka poliuretanowa też nie jest mocna i każdy upadek twardego przedmiotu powoduje uszkodzenie, ale łatwo ją naprawić.

1 godzinę temu, uroboros napisał:

 

I jestem pewien, że ta żywica - jeśli już ją położycie - za niedługi czas będzie płatami odłazić :bezradny:

 

 

Tego to nie byłbym tak pewnym, bo odpowiedni grunt i podkład szczepny i nic nie będzie odłazić.

W sumie to osobiście bym wolał na to położyć średniej ceny płytki i będzie taniej, ale kto bogatemu zabroni jak ma taki kaprys.

Pani się nie pytała czy to zmienić tylko jak pokryć żywicą.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
15 minut temu, demo napisał:

Pani się nie pytała czy to zmienić tylko jak pokryć żywicą.

 

Ale pani też napisała, że  już jest problem z "posadzką", bo następuje

 

4 godziny temu, Anna Potocka napisał:

 wykruszanie się kleju

więc należy już coś tam załatać, aby uzyskać gładką powierzchnię nad tym nieszczęsnym klejem możliwą do mycia, użytkowania...

 

A nie ma takiego odpowiedniego gruntu, a podkład sczepny musi się do czegoś przyczepić, aby mógł coś sczepić...

 

2 minuty temu, joks napisał:

.niestety teraz to tylko kątówka minimum 2000w i tarcza garnkowa do zdzierania

No, alleluja... 150 m kwadratowych... mam nadzieję, że firanki jeszcze nie wiszą...

Link do komentarza
Gość mhtyl
42 minuty temu, joks napisał:

Na to to już nic się nie nadaje .....klej zamiast związać swoim tempem po prostu odparował i się ,, utlenił '' . Przerabiałem takie tematy ...niestety teraz to tylko kątówka minimum 2000w i tarcza garnkowa do zdzierania ..:bezradny:

To współczuję temu kto to będzie robił, pylica płuc na zawołanie :) 

Lepszym rozwiązaniem byłoby chyba to skuć, mniej kurzu a klej słaby to powinien łatwo odchodzić.

44 minuty temu, uroboros napisał:

No, alleluja... 150 m kwadratowych... mam nadzieję, że firanki jeszcze nie wiszą...

Autorka napisała że to jest mieszkanie ale to chyba apartament przy takiej wielkości podłogi  :) 

Link do komentarza

Parę worków się nazbiera...

 

A tak w ogóle to ciekaw jestem

  • kto wpadł na taki pomysł - z tym klejem,
  • jaki to był klej,
  • Ile go poszło...

 

Anny, póki co, jeszcze nie było od zadania pytania, no chyba że vzyta bez zalogowannia...

 

Link do komentarza

Nie straszcie kobiety koniecznością usuwania tego kleju, bo nie na takie gówniane podłoża kładłem kafle.

Porządne gruntowanie, potem warstwa sczepna (jeśli tak przewiduje instrukcja żywicy) i można pokrywać żywicą. Powierzchniowe pylenie o niczym jeszcze nie świadczczy. Ale gdyby mnie Pani zapytała o taką radę to jednak bym to pokrył kaflami i będzie być może taniej niż wtedy gdy wkroczy do akcji firma z żywicą, która za metr2 liczy sobie chyba 2 stówki.

Jak żywica to biorąc pod uwagę słabe podłoże, najlepsza by była wylewana, dlatego że będzie jednolita, grubsza warstwa.

A tak swoją drogą to traktowanie kleju do kafelek jako końcowej warstwy użytkowej, to faktycznie dość mocno kuriozalny pomysł.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Teraz widzę, że można było tego uniknąć. Na całej powierzchni mieszkania była położona 15-cm warstwa wylewki samopoziomującej i na samym początku powiedziałam ekipie, że ja bym to najchętniej zostawiła, tylko czymś zabezpieczyła. Na co ekipa umarła ze śmiechu i powiedziała, że nie, bo... nie. No i na tym się skończyło, klej położyli.

 

Zaryzykujemy - spróbujemy zagruntować i położyć tą żywicę. Patrząc na komentarze widzę, że jest ok.33% szansa na to, że się uda. Warto spróbować...

Link do komentarza

Ja radzę się zastanowić bo cena takiego pokrycia jest naprawdę wysoka i wynosi jak w przypadku tej firmy 320 zł za m2.

https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/a/17195-posadzki-zywiczne-cena-wykonanie

 

A do tego za taką kasę otrzymamy powierzchnię podatną na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i powierzchnię która w trakcie użytkowania niestety pokrywa się dość łatwo rysami.

 

Tak się zastanawiając to myślę że warstwa tego kleju jest chyba dość cienka, bo nie wyobrażam sobie żeby wykonać to klejem do kafli równo w grubszej warstwie. Pewnie to jest dosłownie na grubość ziarna czyli 1 mm, więc może jednak pokusić się o zdarcie tego świństwa i zostawić tylko tę wylewkę samopoziomującą odpowiednio zaimpregnowaną.

Wylewki samopoziomujące bywają też bardzo twarde, ale niekoniecznie, bo niektóre mają twardość porównywalną do gipsu.

Nie wiemy jaka jest u Ciebie, więc trudno cokolwiek definitywnie przesądzać.

 

Jak zdjąć tak cienką warstwę kleju nie uszkadzając wylewki ? sam nie wiem.

Ale pewnie koledzy coś podpowiedzą.

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
4 godziny temu, Anna Potocka napisał:

15-cm warstwa wylewki samopoziomującej

Piętnaście centymetrów??? :icon_eek: wylewki samopoziomującej??? Czy jakiegoś wynalazku tak nazywanego przez ekipę... ich chyba stać na różne różności...

Kobieto, ile to musiało kosztowało... jeśli RZECZYWIŚCIE była to prawdziwa wylewka samopoziomująca... ponad 20 metrów sześciennych...

4 godziny temu, Anna Potocka napisał:

Na co ekipa umarła ze śmiechu i powiedziała, że nie, bo... nie

 

Link do komentarza
Gość mhtyl
4 godziny temu, Anna Potocka napisał:

Na całej powierzchni mieszkania była położona 15-cm warstwa wylewki samopoziomującej 

:zalamka: 15 cm wylewki samopoziomującej?!!!!!!!!!!!!!! Fajnych miałaś fachowców, więcej ich lepiej już nie bierz do wykonywania żadnych prac budowlanych.

Zależy jaki to był klej, ja kiedyś jak zrywałem stare płytki to resztki kleju ze ściany odchodziły bez problemu więc nie wiem jak można coś mocnego położyć na czymś słabym.

Link do komentarza
5 godzin temu, Anna Potocka napisał:

Na co ekipa umarła ze śmiechu

 

Szkoda, że chociaż rozwolnienia nie dostała...

 

4 godziny temu, Anna Potocka napisał:

Zaryzykujemy - spróbujemy zagruntować i położyć tą żywicę.

Pewnie - jest ryzyko, jest zabawa... A co... parę tysięcy w to, parę w tamtą... kto bogatemu zabroni...

A po paru miesiącach, jeśli nie wcześniej rwanie wszystkiego i od nowa robota...

9 minut temu, mhtyl napisał:

 nie wiem jak można coś mocnego położyć na czymś słabym. 

Chyba można, bo Anna ma takie plany...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Współwłasność obejmuje wszystko co odziedziczyliśmy po rodzicach ,nie ma jeszcze fizycznego podziału działki ani domu .Postanowieniem sądu nabyliśmy udziały ułamkowe w całości  ,ja mniej siostra więcej .Siostra robi z naszym ogrodem co chce ,nie pytając mnie o zdanie czy zgodę .
    • tylko ogród jest wspólny? w umowie jest tylko mowa o udziałach? decydowanie o sposobie zagospodarowania powinno polegać na zasadzie porozumienia, tu udziały raczej nie mają decydującej roli, ale jak porozumienia nie ma to pozostaje rozstrzygnięcie sądowe, nic innego
    • o ile nic się nie zmieniło, to te 8m odległości jest nadal wystarczające, więc stary budynek nie jest w strefie oddziaływania nowej inwestycji,  co oznacza, że nie ma wymogów odnośnie oddzielenia pożarowego (ściany pożarowej) bo zachowane są odległości, nie widzę powodu czynienia takich manixów są czasami (z tego co pamiętam) jakieś obostrzenia w gęstej zabudowie zakwalifikowanej do miejskiej, ale to jest zawarte zazwyczaj w MPZP   stąd pytanie - czy to Twoje przemyślenia, czy ktoś Ci to powiedział poza tym tak czy siak potrzebujesz projektanta do chociażby adaptacji projektu, więc ten Ci by to wyjaśnił   masz tam Studium czy MPZP?
    • Mam pytanie odnośnie altany ogrodowej .Moja siostra w naszym wspólnym ogrodzie wyłożyła kostkę o wymiarach 4x4 metry a na niej postawiła drewnianą altanę ogrodową wraz z meblami . Nie wyraziłem zgody jako współwłaściciel nieruchomości .Mam mniejsze udziały ,ona większe i twierdzi ,że ma prawo sobie takie konstrukcje stawiać gdzie chce .Czy siostra ma rację?
    • widzę, że Kolega, podobnie jak zeniu, opanował perfekcyjnie mistyczną sztukę ctrl+c - ctrl+v więc wiemy jak wyglądają przepisy i teorię jeżeli chodzi o to jak to wygląda niemniej jednak zalecałbym zapoznanie się z wymogami zawartymi w PnB i warunkach umowy kredytowej odnośnie zakończenia robót; być może wystarczy zgłoszenie zamiaru przystąpienia do użytkowania, urząd to oleje (cicha zgoda), wtedy wystąpić o zaświadczenie o braku sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania i to może mogłoby zaspokoić papierożądność banku; pakowanie się w pozwolenie na użytkowanie może się Panu Ł czkawką odbić, bo to już trochę inna bajka i urząd może to potraktować znacznie poważniej, nawet jak dotyczy w sumie niewielkiego zakresu robót, bo tam też często siedzą ludzie, co wg schematu lecą   ale to nie mój cyrk, to tylko moje zdanie, choć na własne życzenie pchanie pod górę nigdy mi się nie podobało
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...