Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Pomocnik

Jak odnowić parkiet?

Recommended Posts

Parkiety z naturalnego drewna należą do najbardziej trwałych pokryć podłogowy, ale po wielu latach użytkowania również i one ulegają mniejszym lub większym uszkodzeniom. Przyspieszonemu zniszczeniu podłogi sprzyja niewłaściwe jej użytkowanie i konserwacja, utrzymywanie zbyt wysokiej lub bardzo niskiej wilgotności w pomieszczeniach, a także na skutek awarii, np. zalania wodą z instalacji domowych.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/okladziny-scienne-i-podlogowe/49880-jak-odnowic-parkiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedowiarek
Często parkiety robione są z miękkiego drewna a potem po kilku latach użytkowania widać ślady po obcasach i dociążonych szafkach. W tym przypadku raczej twardy lakier wiele nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Gość Niedowiarek napisał:

Często parkiety robione są z miękkiego drewna a potem po kilku latach użytkowania widać ślady po obcasach i dociążonych szafkach.

Często parkiety są z dębu lub jesionu - to twarde drzewo. Tak było dotychczas - jeśli idzie o "częstość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczowe opracowanie - uznanie dla autora. A drewno miękkie np. sosna lub twarde dąb, jesion - to klasyfikacja w grupie drewna. Grupa ceramiki czy kamienia to inna skala twardości. Warto wiedzieć, że im wyższa twardość materiału podłogowego, tym niższy komfort cieplny. Coś  za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Renowacja podłogi wcale nie jest taka prosta. Mąż robił podejście ale jak nie ma się wprawy i odpowiednich narzędzi to tylko strata czasu. Zleciliśmy to w końcu profesjonalnej firmie i wykonał kawał dobrej roboty. Podłoga wygląda jak nowa a i udało im się nawet naprawić to co mój Janek sama próbował odnawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli parkiet  nie rozszedł się / dziury/ - tylko wymiana  . Jeśli w dobrym stanie to cyklinowanie , szpachlowanie ubytków i lakierowanie -firmy profesjonalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pikuś1 napisał:

Jeśli parkiet  nie rozszedł się / dziury/ - tylko wymiana  . 

Nie rozumiem twojego pisania, piszesz że jeżeli parkiet nie rozszedł się to tylko wymiana, ale po co wymieniać jak się nie rozszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • No niby tak ale grypę i inne choroby mamy od chyba tysiącleci oswojone. A koronawirusa,nawet jak jest to odmiana grypy (bo to tak łagodniej brzmi) jeszcze nie. Stąd ta panika,ta niepewność działania,opóźnienia a dopiero potem zakazy i obostrzenia. Bo każdy z początku jest głupi i nie wie co będzie. Znasz chyba fakt masowego wymierania Indian którzy zetknęli się z chorobą/chorobami podanymi im przez zdobywców kontynentu.Podanymi świadomie np w derkach. A białym ludziom niewiele szkodzącym. A media....no cóż media...jakie są każdy z nas wie. Aby sensacja,aby news,aby podnieść nakład.
  • Jakąs tam tzw. kiszkę jadłem do tej pory, ale nie wiedziałem, że produkcja polega na jakimś upuszczaniu krwi żywcem z głowy zwierzęcia przed zabiciem go.  Teraz to mi przez gardło nie przejdzie.   Ja się nie obrażam - ja piszę co myślę, albo nie. Nie kłamię, bo i po co?
  • znalezione  
  • Warstwa zbrojąca, czyli siatka z włókna szklanego zatopiona w warstwie Kleju Uniwersalnego TO-KU musi być sucha, a różnym czasie ten stan jest osiągany w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Zazwyczaj jest to kilka dni. Warstwę zbrojącą należy zagruntować po całkowitym jej wyschnięciu, ale nie wcześniej niż po 3 dobach. Natomiast grunt powinien schnąć co najmniej 24 godziny zanim rozpocznie się tynkowanie. Gruntowanie gruntem sczepnym,  jest niezbędne dla poprawnego położenia i funkcjonowania tynku. Z produktów Termo Organika rekomenduję grunt sczepny TO-GS – dla wszystkich rodzajów tynków z wyjątkiem  tynku polikrzemianowego TO-TP, gdzie przed tynkowaniem wymagany jest grunt polikrzemianowy TO-GP
  • Widziałem to rano. Kawka Pani i Pana przy stoliku pod balkonem spowodowała, że nie za bardzo jestem z całym sercem za tatusiem.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...