Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Recommended Posts

Parkiety z naturalnego drewna należą do najbardziej trwałych pokryć podłogowy, ale po wielu latach użytkowania również i one ulegają mniejszym lub większym uszkodzeniom. Przyspieszonemu zniszczeniu podłogi sprzyja niewłaściwe jej użytkowanie i konserwacja, utrzymywanie zbyt wysokiej lub bardzo niskiej wilgotności w pomieszczeniach, a także na skutek awarii, np. zalania wodą z instalacji domowych.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/wykanczanie/baza-wiedzy/okladziny-scienne-i-podlogowe/49880-jak-odnowic-parkiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedowiarek
Często parkiety robione są z miękkiego drewna a potem po kilku latach użytkowania widać ślady po obcasach i dociążonych szafkach. W tym przypadku raczej twardy lakier wiele nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Gość Niedowiarek napisał:

Często parkiety robione są z miękkiego drewna a potem po kilku latach użytkowania widać ślady po obcasach i dociążonych szafkach.

Często parkiety są z dębu lub jesionu - to twarde drzewo. Tak było dotychczas - jeśli idzie o "częstość".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczowe opracowanie - uznanie dla autora. A drewno miękkie np. sosna lub twarde dąb, jesion - to klasyfikacja w grupie drewna. Grupa ceramiki czy kamienia to inna skala twardości. Warto wiedzieć, że im wyższa twardość materiału podłogowego, tym niższy komfort cieplny. Coś  za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Renowacja podłogi wcale nie jest taka prosta. Mąż robił podejście ale jak nie ma się wprawy i odpowiednich narzędzi to tylko strata czasu. Zleciliśmy to w końcu profesjonalnej firmie i wykonał kawał dobrej roboty. Podłoga wygląda jak nowa a i udało im się nawet naprawić to co mój Janek sama próbował odnawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Pewnie rurka fi 50, odpływ z wanny... kielich od tej rurki - tak myślę... zakorkowany
  • Plan domku zamieszczam tu: https://tufotki.pl/0yiV4 bo dołączone zdjęcie jako załącznik jest zbyt małe. Na czerwono zaznaczyłem miejsca, które powinny moim zdaniem podparte, a cegły nie są podłożone równo na wysokości płatew tylko trochę obok. Na drugim zdjęciu widać jedno z tych miejsc - na czerwono zaznaczyłem miejsce które jest na wysokości płatwy a cegły stoją obok a nie bezpośrednio pod. Na trzecim też między futrynami w dachu jest płatew kalenicowa - też moim zdaniem powinna być podparta. Niestety są już wylane wylewki, ale jeszcze można podkuć by dołożyć te parę cegieł. Pytanie czy jest to konieczne, bo wykonawca bagatelizuje sprawę. Dach 19 stopni, lekki (blacha trapezowa).
  • Poproszę o lepsze zdjęcie. Z tego i opisu trudno coś wnioskować.
  • Nie wiem czy już tu pisałem, ale mój dom jest wzorowany na domu kolegi o nazwie "Pod Jarząbem" z Archona, Z tym że mój ma piwnicę, jego nie. I mój ma garaż dostawiony.   W międzyczasie pożyczyłem od niego projekt i przypomniałem sobie w momencie jak układaliśmy zbrojenia. Ktoś ze znajomych jak i z innego forum zauważył z moich zdjęć że brakuje zbrojeń podporowych na niektórych ścianach. Pytając majstra i kierownika dostałem odpowiedź że nie potrzeba, wystarczą tylko na najdłuższych ścianach zewnętrznych. Zaglądam w jego projekt i co widzę? U niego są podporowe wszędzie, plus na ścianach nośnych wewnątrz, oraz ma gęściej ułożone podporowe niż u mnie. U mnie są co 3 pręty, u niego co dwa. Ponadto u mnie to pierwszy strop nad którym znajduje się jeszcze parter i kolejny strop. U kolegi jest tylko poddasze. Więc wygląda na to że ma lepiej zazbrojony strop niż mój. Pozostałe parametry jak grubość stropu 12cm jak i kratka 12x12 jest taka sama.   Oto zdjęcie jego stropu. Ja czegoś takiego nie mam. Majster jak to zobaczył to powiedział że gdyby coś takiego wcześniej widział to by im ułatwiło sprawę. Mówił też że nie w każdym projekcie są takie rysunki.       A tak wygląda rysunek zbrojeń:     Widzę że u niego akurat nie ma słupów przy wykuszu chociaż ma go mniejszego, nie ma też okna narożnego:     Możliwe że trudność narysowania tego wynikała z faktu że mój to projekt rysowany ręcznie a nie w programie, więc może projektant stwierdził że resztę dopowie kierownik    
  • mhtyl skoro piszesz że przedostająca się woda podczas ulewy to nie jest normalne zjawisko powinniśmy zakończyć tą dyskusję. Wprowadzasz tylko niepotrzebnie ludzi w błąd.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...