Skocz do zawartości

Problem z zamocowaniem miski na stelażu podtynkowym - woda cieknie


Recommended Posts

Witam, 

z góry uprzedzam, że nie za bardzo znam się na fachowych nazwach pewnych rzeczy, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Otóż kiedy chcemy zamontować miskę wc na stelażu to ta górna mniejsza rura cofa się do tyłu przez co później gdy ta miska już wisi to przy spłukiwaniu pod miską cieknie lekko woda.

I się zastanawiałam czy coś da się zrobić inaczej żeby nie trzeba było rozwalać zabudowy. Czy możliwe jest żeby miska nie pasowała akurat do tych rur, czy to może być wina złego uszczelnienia czy jednak trzeba sciągnać kafelki i coś w środku w tym stelażu porobić.

Dzwoniłam już po kilku hydraulikach i żaden nie chce się tego podjąć, ani nawet przyjechać żeby to zobaczyć.

Z góry dziękuje za pomoc!

60051775_614473062402335_6711061140744437760_n.jpg

Link do komentarza

Do stelaża dołączana jest z reguły instrukcja instalacji - błędy najczęściej wynikają z niewłaściwego docięcia długości rur i wadliwie zamocowanych uszczelek. Wirtualne trudno określić jaka jest przyczyna przecieków w tym przypadku - rozbieranie obudowy raczej nie jest konieczne jeśli wewnętrzne połączenia zrobiono prawidłowo - chyba, że obejma kolanka doprowadzającego wodę ze zbiornika nie została zamocowana.

P.S. Zasadą jest sprawdzenie funkcjonowania miski przed opłytkowaniem.

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
5 godzin temu, patrycjapaulina94 napisał:

I się zastanawiałam czy coś da się zrobić inaczej żeby nie trzeba było rozwalać zabudowy.

Najlepiej było by sprawdzić to kamerką inspekcyjną. Przewód kamerki można spokojnie włożyć w otwór przycisku spłukującego i obserwować co się dzieje przy montażu kibelka a potem przy jego spłukiwaniu. Cena kamerek nie jest kosmiczna więc nie będzie wielkiego nadszarpniętego budżetu domowego przy jej kupnie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...