Skocz do zawartości

Cegła w łazience i kwestia oświetlenia


Recommended Posts

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu pisze. :) ale chciałam rozwiać swoje wątpliwości, jak również liczę na porady i konstruktywną krytykę mojego pomysłu, który przedstawię poniżej. Zaznaczę, że jestem kobietą i dopiero rozpoczynam swoją edukację związana z działką budowlana 😉🙄😁

 

W łazience w prysznicu chciałam położyć czerwona cegłę klinkierową taka postarzaną. Będzie ona narażona na ciągle działanie wody, więc wydaje się że trzeba ją jakoś zabezpieczyć. Czym radzicie ją zaimpregnować?, ale w taki sposób by nie straciła swojego charakteru (mi przychodzi na myśl jakiś matowy lakier nadający się do miejsc gdzie będzie duże działanie wody). Jakie są wasze opinie jako fachowców na taki pomysł?

A druga kwestia to oświetlenie. Zależy mi żeby oświetlenie było w podłodze pod prysznicem. Myslalm żeby tam zamontować oświetlenie ogrodowe IP68 (https://lumina.sklep.pl/atria-led-ip68-4048601-p-45543.html) dokładnie o tej lampce myślałam. W załączeniu obraz na którym chce się wzorować. Liczę na wasze uwagi co do poziomu trudności, funkcjonalności i wykonalności takiego projektu. Pozdrawiam. 

ceglana ściana pod prysznicem.jpg

Link do komentarza
48 minut temu, Lana napisał:

W łazience w prysznicu chciałam położyć czerwona cegłę klinkierową taka postarzaną. Będzie ona narażona na ciągle działanie wody, więc wydaje się że trzeba ją jakoś zabezpieczyć. Czym radzicie ją zaimpregnować?, ale w taki sposób by nie straciła swojego charakteru

Kiedyś interesowałem się modelarstwem kolejowym i czytałem nieco o takim hobby. We wszystkich poradnikach autorzy przestrzegali, żeby na makietach do imitowania jeziora nie używać wody! Bo na makiecie jezioro z wodą wygląda nienaturalnie! :icon_biggrin: Paradoks, ale tak ono jest. 

Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje, ale obawiam się, że podobnie będzie z cegłą pod prysznicem. Że impregnacja naturalnej cegły zniszczy cały jej urok. Pomijam tutaj inne niedogodności związane z użytkowaniem takiej ściany, ale to już będzie Twój problem.

Cytat

A druga kwestia to oświetlenie. Zależy mi żeby oświetlenie było w podłodze pod prysznicem. Myslalm żeby tam zamontować oświetlenie ogrodowe IP68 

A montuj, tylko niech zajmie się tym kumaty elektryk, żeby nie narobił kłopotów podczas prowadzenia przewodów instalacyjnych. Łazienka jest miejscem w którym najłatwiej stracić życie w przypadku pomyłek, należy o tym pamiętać.

 

W każdym razie jestem przekonany, że jeśli zrealizujesz swoje marzenia, dość szybko będziesz tę łazienkę remontowała.

Link do komentarza

mam cegłę klinkierową pod prysznicem, ale gładką.

Z czasem osadza się mydło i kamień.

U mnie to obecnie prysznic "gościnny", nie używany na co dzień, ale trzy lata był używany normalnie. Trzeba było co kilka m-cy wyszorować i przejechać octem. 

 

Ale cegłę rustykalną, pełną zagłębień doczyścić będzie o wiele trudniej. Z drugiej strony, jak cegła rustykalna będzie miała niejednolite wybarwienie, osady nie będą rzucały się w oczy.

Impregnaty bardzo często nadają połysk, a nie wiem czy o taki efekt chodzi? 

 

 

Link do komentarza

Też myślę o klinkierowej i chyba jednak zaryzykuje. Policzę koszty i ewentualne koszty zmiany jakby było naprawdę bardzo źle to się zbije i zrobi zwykłe kafle. Czy Ty tą cegłę klinkierową zabezpieczałeś dodatkowo impregnatem, lakierem? Zorientowałam się że cegła elewacyjna na domach która jest narażona na bardzo różne warunki pogodowe jest zabezpieczana olejem. I daje rade, więc nie może być aż tak źle. :)

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Jest tyle ładnych wzorów na kaflach - taka cegła jest wg mnie bardzo mało praktyczna. Jakby moja wpadła na taki pomysł to bym się nie zgodził. Owszem, ładnie to może wyglądać (gusta), ale dla mnie liczy się jeszcze praktyczność. Za to oświetlenie od spodu super, takie rzeczy też mi się podobają, takie nowoczesne. 

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Muszę się zgodzić z resztą, ta cegła to może być totalny strzał w kolano. Na samą myśl odechciewa się tego czyścić :D A co do lamp w podłodze to wydają się naprawdę dobrym pomysłem, tylko faktycznie lepiej, żeby elektryką tu zajął się jakiś porządny elektryk. Z samych opraw chyba najlepiej sprawdziłby się ogrodowe najazdówki.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przypominam, że właśnie chodzi o naprawę i wyrównanie powierzchni.      No właśnie. Kostka. Policz brutto, nie netto. Dostawa trzy razy tyle co towar. A pod kostkę też trzeba kleje i zaprawy.     Policzono. Dwa razy więcej kasy. Co najmniej.       Dokładnie o to chodzi. Wszystko jest chodnikiem, Tylko co na chodnik poza odcinkiem pod dachem, tego jeszcze nie wiem. Najpierw muszę wyrównać i nie mogę go podnosić zbyt wiele. Ta tarasowa jest rzeczywiście niezbyt tania, a chodnik długi. Czyli nikogo w błąd nie wprowadzałem. To Ci się tylko wydaje.     Nie wiem, czy kumam, dla mnie ta dyskusja jest pozytywna.    11 x 9,43 = 103,73 z dostarczeniem dokładnie w miejsce, gdzie będzie układane. Koszty ułożenia żadne, a przytnę se sam.  Do betonu trzeba kupić kostkę, przywieźć, rozładować i zamówić ekipę do układania. Nie wiem jak liczysz koszty.   Czytaj pierwszy post. Napisałem, że "część jest pod dachem, ale zdecydowana większość na świeżym powietrzu". I wcale nie mam zamiaru tych podestów dawać poza dachem, nie konfabuluj. 
    • Kombinujesz jak Kopcia koń pod górkę Chcesz, abyśmy upewnili Cię w tym co i tak masz już niemal postanowione...   A tu dochodzi i kasa - no chyba, że to Ty zgarnąłeś ostatnią kumulację z Jackpota...   Zrób tak jak ja radzę, a będziesz zadowolony   1 m2 Twojego wynalazku to ponad 125 zł,    A kostka betonowa:       Do tego 2 obrzeża       I taczka suchego betonu...   Pod furtkami rzucisz na chudy beton - ewentualnie podocinasz do słupków - po 4 płyty,.. (nawet jak popękają, to i tak wiatr ich nie wywieje)     Bez kupy roboty i kasy na wyrównywanie podłoża... To Twoje wytrzymało tyle lat - wytrzyma i kostkę...     A poza tym - sam porównaj swój pierwszy post (chodzi o zawarte w nim informacje o "lokalizacji" problemu), w którym apelujesz o pomoc:     a postem #29, w którym nieco inaczej i szerzej opisałeś problem...   A my już po pierwszym dywagujemy,,, Kumasz o co mi chodzi?   Rób jak uważasz - Twoja decyzja, Twoje małpy w Twoim cyrku...    
    • Jak posadzisz rośliny błotne to tej wody może być 5 cm nad poziomem gruntu. Ale sam piach spowoduje, ze rośliny nie będą rosły, bo skąd miałyby czerpać substancje odżywcze? Chyba, ze robiłbyś torfowisko wysokie z rosiczka
    • Jedna płytka ma co najmniej 50 punktów podparcia, bo zaczepy są wydłużone na dół i krawędzie na nich się opierają, aby boki się nie uginały.
    • Nie macie racji bo nie znacie budowy tej płytki. Ona pod spodem ma kratownicę, w narożnikach której znajdują się nie punkty, tylko takie wysunięte rurki i to na nich wspiera się cała płytka. Tych rurek jest ponad 30. Cała płytka jest więc uniesiona 4 mm nad powierzchnią podłoża i pod spodem swobodnie przepływa powietrze, Poza tym, boki płytek nie przylegają do siebie, oddzielone są tymi zaczepami, którymi się je łączy. Właśnie dlatego nie chciałem deski kompozytowej, bo deska ma płaszczyzny, wprawdzie rowkowane, to jednak. Te "rurki", czyli takie słupki mają 8 mm średnicy każda i to jest cała powierzchnia do której może nie być dostępu powietrza. Może, a nie musi, bo przecież beton nie jest super szczelny, z czasem i spod nich wilgoć wywieje.   Dla mnie, po przemyśleniach, najważniejszą rzeczą jest wytrzymałość dodanej warstwy naprawczej na betonie, bo właśnie krawędzie tych rurek - słupków będą przy nacisku atakowały tę powierzchnię. Płytki nie mocowane, mogą się minimalnie przemieszczać, więc ścinanie na krawędziach może być duże I tego sie obawiam, nie wilgoci.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...