Skocz do zawartości

Cegła w łazience i kwestia oświetlenia


Recommended Posts

Napisano

Witam, nie wiem czy w dobrym miejscu pisze. :) ale chciałam rozwiać swoje wątpliwości, jak również liczę na porady i konstruktywną krytykę mojego pomysłu, który przedstawię poniżej. Zaznaczę, że jestem kobietą i dopiero rozpoczynam swoją edukację związana z działką budowlana 😉🙄😁

 

W łazience w prysznicu chciałam położyć czerwona cegłę klinkierową taka postarzaną. Będzie ona narażona na ciągle działanie wody, więc wydaje się że trzeba ją jakoś zabezpieczyć. Czym radzicie ją zaimpregnować?, ale w taki sposób by nie straciła swojego charakteru (mi przychodzi na myśl jakiś matowy lakier nadający się do miejsc gdzie będzie duże działanie wody). Jakie są wasze opinie jako fachowców na taki pomysł?

A druga kwestia to oświetlenie. Zależy mi żeby oświetlenie było w podłodze pod prysznicem. Myslalm żeby tam zamontować oświetlenie ogrodowe IP68 (https://lumina.sklep.pl/atria-led-ip68-4048601-p-45543.html) dokładnie o tej lampce myślałam. W załączeniu obraz na którym chce się wzorować. Liczę na wasze uwagi co do poziomu trudności, funkcjonalności i wykonalności takiego projektu. Pozdrawiam. 

ceglana ściana pod prysznicem.jpg

Napisano
48 minut temu, Lana napisał:

W łazience w prysznicu chciałam położyć czerwona cegłę klinkierową taka postarzaną. Będzie ona narażona na ciągle działanie wody, więc wydaje się że trzeba ją jakoś zabezpieczyć. Czym radzicie ją zaimpregnować?, ale w taki sposób by nie straciła swojego charakteru

Kiedyś interesowałem się modelarstwem kolejowym i czytałem nieco o takim hobby. We wszystkich poradnikach autorzy przestrzegali, żeby na makietach do imitowania jeziora nie używać wody! Bo na makiecie jezioro z wodą wygląda nienaturalnie! :icon_biggrin: Paradoks, ale tak ono jest. 

Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje, ale obawiam się, że podobnie będzie z cegłą pod prysznicem. Że impregnacja naturalnej cegły zniszczy cały jej urok. Pomijam tutaj inne niedogodności związane z użytkowaniem takiej ściany, ale to już będzie Twój problem.

Cytat

A druga kwestia to oświetlenie. Zależy mi żeby oświetlenie było w podłodze pod prysznicem. Myslalm żeby tam zamontować oświetlenie ogrodowe IP68 

A montuj, tylko niech zajmie się tym kumaty elektryk, żeby nie narobił kłopotów podczas prowadzenia przewodów instalacyjnych. Łazienka jest miejscem w którym najłatwiej stracić życie w przypadku pomyłek, należy o tym pamiętać.

 

W każdym razie jestem przekonany, że jeśli zrealizujesz swoje marzenia, dość szybko będziesz tę łazienkę remontowała.

Napisano

mam cegłę klinkierową pod prysznicem, ale gładką.

Z czasem osadza się mydło i kamień.

U mnie to obecnie prysznic "gościnny", nie używany na co dzień, ale trzy lata był używany normalnie. Trzeba było co kilka m-cy wyszorować i przejechać octem. 

 

Ale cegłę rustykalną, pełną zagłębień doczyścić będzie o wiele trudniej. Z drugiej strony, jak cegła rustykalna będzie miała niejednolite wybarwienie, osady nie będą rzucały się w oczy.

Impregnaty bardzo często nadają połysk, a nie wiem czy o taki efekt chodzi? 

 

 

Napisano

Też myślę o klinkierowej i chyba jednak zaryzykuje. Policzę koszty i ewentualne koszty zmiany jakby było naprawdę bardzo źle to się zbije i zrobi zwykłe kafle. Czy Ty tą cegłę klinkierową zabezpieczałeś dodatkowo impregnatem, lakierem? Zorientowałam się że cegła elewacyjna na domach która jest narażona na bardzo różne warunki pogodowe jest zabezpieczana olejem. I daje rade, więc nie może być aż tak źle. :)

Napisano

Nie zabezpieczałam.

Klinkier jest nienasiąkliwy. Na dodatek, jak pisałam mam gładką cegłę (Pomerania).

A chciałam uniknąć połysku.

  • 2 tygodnie temu...
Napisano

Impregnat powinno się położyć - tak doradzali sprzedawcy ręcznie wypalanego klinkieru. Są specjalne impregnaty, bezbarwne, które delikatnie wymatawiają. Na Twoim miejscu, bym zabezpieczył. 

Napisano

Naszedł mnie szalony pomysł! A jakby przykryć tę ceglaną ścianę szkłem... wiem że efekt będzie zupełnie inny, ale może być równie interesujący

Napisano

Jest tyle ładnych wzorów na kaflach - taka cegła jest wg mnie bardzo mało praktyczna. Jakby moja wpadła na taki pomysł to bym się nie zgodził. Owszem, ładnie to może wyglądać (gusta), ale dla mnie liczy się jeszcze praktyczność. Za to oświetlenie od spodu super, takie rzeczy też mi się podobają, takie nowoczesne. 

  • 1 rok temu...
Napisano

Muszę się zgodzić z resztą, ta cegła to może być totalny strzał w kolano. Na samą myśl odechciewa się tego czyścić :D A co do lamp w podłodze to wydają się naprawdę dobrym pomysłem, tylko faktycznie lepiej, żeby elektryką tu zajął się jakiś porządny elektryk. Z samych opraw chyba najlepiej sprawdziłby się ogrodowe najazdówki.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...