Skocz do zawartości

Domek letni na zgłoszenie (do 35 m2) - Projekt


Recommended Posts

Witam
Planujemy z żona postawić na działce domek letni. Domek nie duży więc na zgłoszenie. Generalnie chciałem sam go wybudować (no może przy pomocy szwagra ;-).
Jednak aby nie mieć problemów natury technicznej jak i finansowej, planowałem zrobić to na bazie gotowego projektu. Wystarczy wyskoczyć gdzieś na wieś i stoi tam masa podobnych letnich drewnianych domków i chciałem zrobić coś takiego u siebie.
Jednak jak się okazuje samego projektu raczej nie dostane tylko muszę dokonać zakupu całego domku, przyjedzie wtedy ekipa i mi go sama wykona. Takich firm jest dużo i praktycznie wszystkie robią podobne domki, poniżej kilka linków.

http://www.fides.gda.pl/cennik.php
http://www.sendom.pl/domy-drewniane/projekty-gotowe/karol/karol-i.html
http://danmardomy.pl/produkt/danmar-vi/

Mam do was pytanie i zarazem prośbę o radę. Może koledzy forumowicze wiecie gdzie można zdobyć/kupić gotowe projekty takich domków. Mając gotowy projekt wiem ile czego kupić jak zmontować itp.

Proszę was o pomoc.

Link do komentarza

Sekundę mi to zajęło z ciekawości bo uznałem, ze leniuchów nie wyręczam :) Ale, że dzisiaj piątek i ładna pogoda.

Pro-Arte, projekt LIDO 3. Jeden z wielu projektów, które oferują pracownie projektowe w całym kraju. Każdy śledzi rynek i próbuje się dostosować do Klienta.

 

Drugi projekt z pracowni archon. Domek letniskowy w krokusach 2. Starczy już tych podpowiedzi.

Link do komentarza

Dziękuję za odpowiedz, ale nie tego szukam. Specjalnie dodałem linki do domków które mnie interesują. Czyli proste drewniane konstrukcje z poddaszem na dwa małe pokoje/sypialnie. Na rożnych stronach gdzie sa projekty można znaleźne domki do 35 m2. ale to nie są projekty które szukam (patrz w linki, to mnie interesuje).

Ale dziękuje za chęci i poświęcony dla mnie czas ;-)

Link do komentarza

Zgadza się, ale jest niuans że może być poddasze użytkowe. Od razu dodam że informacja pochodzi z jednej z firm kt óra stawia takie domki na zgłoszenie. Byłem i się dopytywałem jak to wygląda. Samego projektu mi nie chcieli sprzedać, tylko łącznie z usługą budowy.

Link do komentarza
2 godziny temu, Ryhawa napisał:

Dziękuję za odpowiedz, ale nie tego szukam. Specjalnie dodałem linki do domków które mnie interesują. Czyli proste drewniane konstrukcje z poddaszem na dwa małe pokoje/sypialnie. Na rożnych stronach gdzie sa projekty można znaleźne domki do 35 m2. ale to nie są projekty które szukam (patrz w linki, to mnie interesuje).

Ale dziękuje za chęci i poświęcony dla mnie czas ;-)

Dlatego napisałem, że leniuszkom :) wystawiam linki tylko raz. Teraz szukałem w czeluściach www i znalazłem jeszcze kilka pracowni z projektami do 35 m2 do wyboru do koloru. Był nawet dom z poddaszem i w sumie miał 34 m2 użytkowej ponieważ były ogromne skosy dyktowane dachem spadzistym 45 stopni. Skoro bajbaga podpiera się PB art.29.1.2 to sprawa kończy się na parterze. Wspomniane projekty były klasyfikowane jako domki letniskowe czyli nie całoroczne. Nie zmienia to faktu, że pomysłowość projektantów godna uwagi. Było też dużo parterowców przypominających do złudzenia "domki na prerii" z takiego serialu z dzieciństwa lub domki trapera.

 

OK, jest piątek i świeci słońce - strona dom.pl, tam się napatrzyłem :)

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...