Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

W dobrze ocieplonym budynku podłoga ogrzewania nie powinna być ciepła ani chłodna, powinna być przyjemna w dotyku. Temperatura podłogi jest średnio różna względem temperatury w pomieszczeniu o parę stopni, co pozwala w tych budynkach zrównoważyć upływ ciepła na zewnątrz.

Poza temperaturą podłogi, ważne jest z czego podłoga jest wykonana.

Prawidłowo wykonany projekt podłogówki powinien uwzględnić straty ciepła oraz komfort cieplny użytkownika.

Użytkownik powinien określić czy będąc boso lub w lekkim obuwiu domowym, będzie się czuł komfortowo , stojąc na płytkach lub na drewnie czy dywanie, kiedy ich temperatura będzie 22 - 23oC.

Natomiast projektant powinien tak skonstruować podłogę aby zapewnić tenże komfort cieplny z  zachowaniem bilansu cieplnego.

Może niektórym wyda się to abstrakcyjne, ale budynek za kilkaset tysięcy bez komfortu dla jego właściciela to .........

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość ghjjj
      Morawiecki zniszczyłeś ludziom życie przez autostradę bubla pod Częstochową hałas w nocy się rozciąga na ponad 5km nawet w domach nie można spać żeby cię pokarało za to
    • Rolety zewnętrzne są chętnie wybierane nie tylko jako osłony przeciwsłoneczne. Stanowią również zabezpieczenie antywłamaniowe, są barierą przed dobiegającym z zewnątrz hałasem, a zimą izolują wnętrza. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/6856-porownujemy-15-modeli-rolet-zewnetrznych
    • Witam podczas mrozów i rano dodatnia temperatura w dwóch miejscach przeciekła płyta K-G. Po wycięciu otworu rewizyjnego i wyciągnięciu welny aż do membrany zobaczyłem duży problem. Do rzeczy są miejsca gdzie wszystko suche a są miejsca gdzie membrana wilgotna welna wilgotna/mokra przy membranie. W dwóch miejscach Mokre 2 warstwy welny płyta K-G i mam w pokoju 2 przecieki. Wełna miejscami dotyka membrany a miejscami jest około 2 cm luzu.      Teraz moje pytanie czy dach oraz izolacja jest wykonana prawidłowo?    Gdzie leży problem?    Jak rozwiązać problem bo zaraz będzie grzyb pleśń itd. 
    • Witam, Mam pytanie odnośnie zastosowania wełny z rolki pod elewacje na ruszcie drewnianym. Zostało mi ponad 100m2 wełny 5+10 cm ( łącznie ma być 15 )  Dodam tylko ze nie ma być ona zastosowana na całości elewacji tylko w miejscu gdzie będzie elewacja drewniana reszta to styro 15 lub wełna twarda   Lambda 0,036 w/mk Gęstość 80kg m3
    • Cześć,   W MPZP działki znajduje się taki wpis, którego nie jestem w stanie zrozumieć. Bardzo bym prosił o wyjaśnienie: "Odległość zabudowy mieszkaniowej od krawędzi jezdni ulicy zbiorczej tranzytowej (02KO) min. 40m"   Druga sprawa, to napisane jest, że jest to "teren zabudowy mieszkaniowej o niskiej intensywności zabudowy (do 0.5% brutto) z usługami podstawowymi oraz dopuszczeniem zakładów produkcyjno-usługowych" Jak w takim razie to rozumieć, ile metrów z mojej działki 1000m2 mogę zabudować?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...