Skocz do zawartości

Różnice po zmianie z groszku na pellet i zgroszku lub pelletu na gaz


Recommended Posts

Witam Panie i Panowie.

Poszukuje opinii osób które mogą wypowiedzieć się z własnego doświadczenia. A mianowicie przejście z :

1.Kotła na ekogroszek na Kocioł na Pellet i odwrotnie

2.Kotla na ekogroszek lub Pellet na kocioł na gaz i odwrotnie

Wasze spostrzeżenia co do obsugi, czystości i finansów.

Z góry dziękuję

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link do komentarza

Zmiana kotła węglowego  - mniejsza o sortyment paliwa - na kocioł gazowy kondensacyjny.

Obsługa - niebo a ziemia. Nie ma w zasadzie porównania.

Praca instalacji  - j.w.

Zużycie paliwa a raczej koszty - mniejsze.

Czystość spalin  - bo chyba o to pytasz? Nowa sąsiadka przylatywała, że jej smrodzę i wzywała straż miejską a teraz już nie przylatuje i całe szczęście :)

 

Teraz do piwnicy idę z ciekawości a nie z konieczności. Zapomniałem jak pachnie sadza.

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...


Witam, 

Wymiana kotła stałopalnego na gazowy kocioł kondensacyjny będzie bardzo dobrym oraz komfortowym wyborem. Dzięki bezobsługowej pracy nie będzie potrzeby wykonywać żadnej pracy przy czynnościach eksploatacyjnych takich jak magazynowanie i dostarczania paliwa stałego do kotła czy usuwanie popiołu. Gaz spala się czyściej, więc polepszona zostanie jakość powietrza w otoczeniu budynku. Przy wymianie źródła ciepła na kotły gazowe można skorzystać z dofinansowania oferowanego przez NFOSiGW. Program wsparcia o nazwie „Czyste Powietrze” pozwoli nam na uzyskanie dofinansowania lub pożyczki na zakup i montaż kotła kondensacyjnego lub wykonanie termomodernizacji budynku. Przy okazji zachęcam do sprawdzenia oferty kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch. W celu doboru kotła, zachęcam do kontaktu z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych z rodziny Cerapur lub Bosch Condens: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/
Pozdrawiam, 
________________________________ 
Konsultant Junkers-Bosch
 

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Według mnie najlepsza opcja ogrzewania to wysokiej jakości pellet. Z mojego doświadczenia to są dajlepsze parametry pelletu:

Kaloryczność do 5,1kWh/kg
Popiół do 0,7%
Wilgotność do 10%
Średnica 6mm

Pellet dobrej jakości w połączeniu z dobrym nowoczesnym piecem zapewnia bardzo ekologiczną i ekonomiczną formę ogrzewania.

W przypadku pelletu emisja szkodliwych gazów zostaje ograniczona do minimum, natomiast emisja dwutlenku węgla jest równa zeru.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam podobny dom z kaloryferami i jestem bardzo zadowolony z Termeta 19kw. Najważniejszy dla mnie jest dostęp do menu serwisowego żeby ustawić sobie wszystko pod konkretną instalację. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam chcę zamontować kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem wody ACV SMART 210 litrów wymiennik stal nierdzewna. Dom jest wiekowy ocieplony 150 m2. Ogrzewanie kaloryferki:)  Proszę o sugestie na jaki piec powinienem zwrócić uwagę i jakiej mocy. 
    • Dzień dobry Drodzy Forumowicze!   W tym sezonie planuje rozpoczęcie budowy swojego domu i mam pewien dylemat, którym chciałbym się podzielić oraz poprosić o rady. Otóż działka, na której stanie dom ma spory spadek w kierunku cieku wodnego znajdującego się w sąsiadującym ze mną lasie, w związku z czym poziom terenu jest niższy niż pozostałe domostwa po drugiej stronie ulicy.  Projekt drogi dojazdowej zakłada rzędną 54.1. Na tej podstawie mój Projektant wyznaczył rzędną "0" na rzędnej 54.3, załadając 0.5m schodów. W związku z czym poziom terenu po niwelacji, będzie na rzędnej 53.8 (30cm poniżej planowanej drogi) Rzędna najbardziej wysuniętego punktu do lasu (najniższy punkt) to obecnie 53.2 Założenie przewiduje ławy fundamentowe. Jak widzicie, teren będzie musiał zostać mocno podniesiony, ława fundamentowa w najniższym punkcie terenu będzie posadowiona płytko, na głębokości 40cm (grunt nośny) a potem teren będzie obsypany ziemią (z pobliskiej budowy drogi szybkiego ruchu także materiału gliniastego jest sporo).  Obawiam się jednak, iż podniesienie terenu do rzędnej 53.8 i tak będzie powodował zalewanie terenu. Czy powiedzmy zniwelowanie terenu dookoła posesji z 2% spadkiem w strone lasu wystarczy, żeby uniknąc problemu? Dodam, że projektant przewidział drenaż fundamentów. Czy widzicie tutaj ryzyka, którym powinenem się bardziej przyjrzeć? Działki sąsiadujące są na razie puste.  Będę bardzo wdzięczny za rady.   Pozdrawiam
    • Może podaj linka o którą dokładnie Ci chodzi.
    • Czy ktoś z was stosował blachodachówkę PŁASKA PLUS na dużych połaciach dachowych? Duża to rozumiem, taka ok. 500 m2. Jakie są wasze doświadczenia z jej montażem i użytkowaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...