Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Ogrzewanie podłogowe + grzejniki - sterownik pokojowy


Recommended Posts

Witam,

Prosiłbym o poradę w sprawie sterownika pokojowego.
Od kliku miesięcy użytkuje nowy dom w zabudowie bliźniaczej o pow. 100 m2. za sprawą pogody panującej na dworze testuje ogrzewanie które w nim zostało zrealizowano i chciałbym by pracowało ono efektywnie i ekonomicznie. Dom składa się z ogrzewania podłogowego na parterze (kuchnia, korytarz, salon, pom. gospodarcze, łazienka) sterowanie rotametrami + głowica ze stopniami temp przepływu, oraz na piętrze z grzejników w 3 pokojach oraz ogrzewania podłogowego w łazience sterowanego głowicą termostatyczną. Wobec powyższego zastanawiam się na zainstalowaniu sterownika pokojowego do pieca gazowego (Immergas Victrix Exa 28 ). Proszę o poradę czy wobec ogrzewania podłogowego które jest na całym parterze i tam też miałby się znajdować sterowniki takie rozwiązanie ma sens ?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Termostat pokojowy sterujący kotłem jest w zasadzie podstawowym elementem sterującym temperatura pomieszczeń, a zatem istotnie  wpływa na zużycie paliw. Warto zakupić termostat przenośny, bezprzewodowy dzięki czemu łatwo można będzie znaleźć optymalne miejsce jego ustawienia .  Ustawiona na nim temp. będzie bazą do regulacji poszczególnych obwodów (głowic przygrzejnikowych, temp.  zmieszania w podłogówce).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Można też pójść krok dalej i wyposażyć grzejniki w głowice regulowane w funkcji temperatury w pomieszczeniu.

https://www.auraton.pl/produkty/auraton-200-tra/

Auraton-200_TRA-400x400.png

to bez udziału kotła

Natomiast sterownik, o którym wspominał Ekspert Cezary, wpływa na pracę kotła na podstawie przenośnego regulatora w pomieszczeniu. Komunikacja między wyświetlaczem (sterownikiem) a odbiornikiem przy kotle może przebiegać bezprzewodowo. Kocioł działa na zasadzie włącz/wyłącz na podstawie programatora (wspomnianego sterownika przenośnego z wyświetlaczem).

Paleta bezprzewodowych programatorów (regulatorów czy jak zwał tak zwał) Auraton

https://www.auraton.pl/kategorie-produktow/regulatory_temperatury/

 

Jest jeszcze kilka innych firm na rynku, które mają tego typu regulatory np. Salus i oferta do sterowania kotłem na różne sposoby:

https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-kotlem

grzejnikami

https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-offline-ogrzewanie-grzejnikowe

podłógówką

https://www.salus-controls.pl/produkty/sterowanie-offline-ogrzewanie-podlogowe

nawet w środowisku zdefiniowanej sieci  - namiastka sterowania bezprzewodowego Smart Home, o którym teraz dużo się mówi i ofertę wybranych rozwiązań można nawet spotkać w supermarketach branżowych

 

Immergas - producent wspomnianego kotła, który posiadasz, ma własne dedykowane sterowniki do zarządzania kotłem w funkcji temperatury pomieszczenia - sterowniki bezprzewodowe dedykowane TYBOX 137 lub TYBOX 237 (na zdjęciu)

https://www.immergas.pl/Produkty,7278/TERMOSTATY_POKOJOWE?dest=1&category=7278

DD6053010.png

 

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...