Skocz do zawartości

Jak odświeżyć, uszczelnić drewniane okna?


Recommended Posts

Napisano

Wiecie może jak odświeżyć, uszczelnić drewniane okna? Nie chcę wymieniać na plastiki, bo mamy naprawdę piękne okna, ale wymagają trochę pracy. Mogę się zgłosić do fachowca, ale najchętniej ile się da zrobiłbym sam - aby ograniczyć koszta. O uszczelnienie zwrócę się do firmy, ale z odświeżeniem i konserwacją chyba dam sobie radę. Macie jakieś sugestie od czego zacząć? Tak się podpinam pod post bo tematyka okien, nie ma co robić nowego tematu

Napisano
10 godzin temu, jacekg1 napisał:

Wiecie może jak odświeżyć, uszczelnić drewniane okna? Nie chcę wymieniać na plastiki, bo mamy naprawdę piękne okna, ale wymagają trochę pracy. Mogę się zgłosić do fachowca, ale najchętniej ile się da zrobiłbym sam - aby ograniczyć koszta. O uszczelnienie zwrócę się do firmy, ale z odświeżeniem i konserwacją chyba dam sobie radę. Macie jakieś sugestie od czego zacząć? Tak się podpinam pod post bo tematyka okien, nie ma co robić nowego tematu

Najprościej będzie zastosować uszczelki z pianki samoprzylepne. Coś jak poniżej.

177277.jpg

uszczelki+do+okien+drewnianych.jpg15-Metre-P-Vormige-Rubber-Foam-Strips-Lu

Tylko przed przyklejeniem tych uszczelek musiałbyś oczyścić ramy okienne i pomalować.

 

 

Napisano

Wszystko fajnie, ale nie jest to robota na TERAZ...

Artykuł wskazany przez Norberta jest kompletny, ale trzeba sobie uświadomić, że jest to pracochłonne, wymaga przestrzegania czasów technologicznych  - na schnięcie gruntów, szpachlówek i farb, wymaga czasu na szlifowanie, czyszczenie i dopieszczanie... jeśli te piękne okna

11 godzin temu, jacekg1 napisał:

naprawdę piękne okna

mają pozostać NAPRAWDĘ PIĘKNE...

 

Teraz, na zimę trzeba uszczelnić co sie da - materiałami wskazanymi przez przedpiścę, czyli mhtyla :icon_mrgreen: i czekać do wiosny... :bezradny:

Napisano
10 minut temu, uroboros napisał:

Teraz, na zimę trzeba uszczelnić co sie da - materiałami wskazanymi przez przedpiścę, czyli mhtyla :icon_mrgreen: i czekać do wiosny...

Dzięki za uznanie :) 

W zasadzie koszt tych uszczelek nie jest wielki, więc można teraz je założyć a na wiosnę czy latem ściągnąć/oderwać odrestaurować okna i przykleić nowe uszczelki.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • W tej konkretnej sytuacji nie zachodzi taka sytuacja żeby profile musiały się stykać z instalacją grzewczą.  Napiszcie jeszcze że na rurki które będą przechodzić przez płytę GK trzeba założyć elastyczne kołnierze kompensacyjne bo rozsadzi gips.      To chyba oczywiste i zostało wkalkulowane w całą operację.
    • Jeżeli to mata w typie Mapei MAPEGUARD WP 200, to ją można układać pod płytkami. Tzn. na podłoże daje się warstwę kleju, potem matę, znów klej i płytki. Jako akcesoria są systemowe taśmy, narożniki itp. Chociaż ja bym sprawdził czy nie da się ułożyć przy ścianach dwuwarstwowo i wywinąć po prostu na ścianę. Tak najpewniej da się też ukształtować przejście spod płytek pod brodzik.  W wersji, gdy mata trafia bezpośrednio na OSB nie bardzo rozumiem w czym ma być lepsza od dobrej jakości folii stosowanej w podłogach na gruncie. Oczywiście, tu potrzebna byłaby jeszcze płynna folia i taśmy pod płytkami. Ewentualnie specjalny klej do płytek, który pełni także funkcję uszczelnienia pod płytkami.  Niezależnie od wybranego wariantu pozostaje pytanie na jakim stropie to wszystko robimy? Co tam było wcześniej? Jeżeli to strop drewniany to czy nie uwięzimy w nim wilgoci, układając od góry takie warstwy. 
    • Jest zasadnicza różnica pomiędzy systemem kominowym wykonanym z tworzywa sztucznego oraz rurą kanalizacyjną. W przypadku tej drugiej nikt nie bada jej odporności na działanie spalin, trwałości tworzywa i uszczelek w takich warunkach. Taka instalacja nie powinna przejść odbioru kominiarskiego. Szanujący się instalator kotłów też nie powinien tego tak wykonać.  
    • Szanowny Panie,   Pragniemy zapewnić, że każde zgłoszenie traktujemy indywidualnie i nie korzystamy z gotowych szablonów. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć Panu wszelkich niezbędnych informacji technicznych związanych z produktem, jego odpowiednim zastosowaniem i montażem, a także staramy się pomóc w ramach naszych możliwości. Rozumiemy, że jest Pan świadomy zaleceń dotyczących postępowania z blachą z antykondesatem. W związku z tym, nasza pomoc w tym zakresie może być już ograniczona. Nie możemy wypowiadać się w kwestii oceny jakości przeprowadzonych prac montażowych. W Pana przypadku, mając dodatkowo do czynienia z profilem trapezowym firmy Blachotrapez, zachęcamy do skorzystania z pomocy technicznej producenta lub skontaktowania się z niezależną jednostką organizacyjną – Polskim Stowarzyszeniem Dekarzy (PSD).   W celu konsultacji lub inspekcji na budowie, która może skutkować wystawieniem opinii technicznej, zachęcamy do kontaktu z odpowiednim dla Pana lokalizacji oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. Inspekcja ta odbywa się bezpośrednio na miejscu, a orzecznik PSD po przeprowadzeniu oględzin może wydać zalecenia wskazujące, co należy poprawić. Link do zamówienia opinii technicznej: https://www.dekarz.com.pl/zamow-opinie-techniczna  
    • Najpierw usuń samosiejki i śmieci z działki, potem wyrównaj teren i sprawdź ziemię – leśna gleba bywa kwaśna, więc może trzeba będzie dodać trochę ziemi ogrodowej albo wapna. Jak już uporządkujesz wszystko, możesz wysiać trawę (najlepiej cieniolubną) albo zrobić żwirowe ścieżki i kawałek miejsca do siedzenia. Nie musisz wszystkiego robić od razu – działaj etapami, będzie łatwiej ogarnąć.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...