Skocz do zawartości

Odmowa wydania warunków przyłączy wodociągowych


Grzegorz19821

Recommended Posts

Witam . Sprawa wygląda tak , że staram się o Warunki Zabudowy pod dom jednorodzinny, mam warunki przyłącza z ZE ,złożyłem także wniosek do MZUM  o wydanie warunków przyłączy . Dostałem odmowę uzasadnieniem jest to , że MZUM nie posiada środków do rozbudowania sieci , rozbudowa to

około 35 metrów . Podjąłem więc decyzję o rozbudowie wodociągu na własny koszt,  napisałem pismo  , zaznaczyłem również że po rozbudowaniu wodociągu , przekaże go nie odpłatnie na rzecz gminy. Dostałem kolejną odmowę która mówi , że MZUM nie posiada środków na rozbudowę wodociągu , i koło się zamyka . Dodam tylko , że poprzednia właścicielka działki przed podziałem działki , otrzymała warunki zabudowy dla 7 domów jednorodzinnych ,moja działka to numer 3,sieć wodociągowa kończy się przy działce numer 2.Na jakiej podstawie MZUM wydał jej oświadczenie o możliwości podciągnięcia sieci po tę budynki  , skoro teraz wydaje mi odmowę warunków przyłączy. Co mogę teraz zrobić ? Bez warunków przyłączy wod-kan. stoję w miejscu .

Link do komentarza

Przed kupnem działki zlożylem wniosek o wydanie oswiadczenia o zapewnieniu dostawy wody ,dostałem odmowe . Pomimo tego zdecydowałem się kupić tą działkę , wodociąg konczy sie na około 30 metrze od granicy więc pomyslałem że nie powinno być problemu z rozbudową. Gdy tylko dostałem akt notarialny ,zlożylem wniosek o wydanie warunkòw przyłączy  ponieważ Urząd Miejski zaakceptowałby je zamiast oświadczenia o zapewnieniu dostawy wody, i też odmowa .Byc może powinienem zlożyc wniosek nie o warunki przyłączy , a wydanie warunkòw technicznych do rozbudowy wodociągu wraz z pismem mòwiącym o pokryciu kosztòw? Tak czy inaczej dziękuje za odpowiedź, będe walczył dalej.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry, Zakupiłem dom, w którym wybiłem otwór okienny, który był w nim pierwotnie przewidziany, jednak później został zamurowany. W związku z tym, że otrzymałem okno, które pierwotnie zostało zakupione, musiałem zorganizować montaż na własną rękę (nie przez producenta). Nie mając pojęcia o temacie, posłuchałem wykonawcy i zrobił to tak, że wykuł otwór od wewnątrz, nie usuwając ocieplenia z zewnątrz, a następnie podkuty został porotherm poniżej wylewki, do warstwy izolacji poziomej ściany. Na izolację poziomą ściany została wylana wylewka betonowa, a następnie usunięte zostało z zewnątrz ocieplenie i na klinach i osadzone zostało okno (200kg) i zapianowane, Wygląda na to, że nie została zastosowana żadna podwalina pod oknem. Czy taki montaż można jeszcze jakoś poprawić aby zniwelować mostek termiczny od spodu i uniknąć przemarzania? Czy tutaj na plus wpływa to, że do gruntu jest około 50-60cm? Bardzo proszę o poradę.
    • Nie rozumiem, na co mam im dać czas? Co w tym czasie powinni zrobić ze swojej strony? "Bezboleśnie" miałem na myśli żeby było jak najmniej potrzeby kontaktu z nimi z mojej strony, bo z nimi nie da się dogadać w żaden sposób. Może czegoś nie zrozumiałem - jeżeli ja zawnioskuje o nowe przyłącze i każe by stare odłączyli, to sąsiedzi nie będą mieli swojego przyłącza, a co za tym idzie - prądu. Rozumiem, że w tym czasie oczekiwania, oni powinni ogarnąć swoje przyłącze? 
    • Zlecić wykonanie nowego przyłącza dla siebie (bo teraz się nie da inaczej, zgodnie z przepisami każdy musi mieć oddzielne i nowego przyłącza dla siebie i sąsiada nikt Ci nie wykona), a jeśli ma być bezboleśnie dla sąsiadów, to daj im termin. Dwa, trzy miesiące chyba im wystarczy. I po tym okresie zawnioskuj do Energi, aby Ciebie przepięli na nowe, a stare odłączyli od zasilania i zlikwidowali. 
    • Witam serdecznie  Przychodzę z problemem z którym ostatnio się borykam. Mieszkam w bliźniaku na wsi, który konstrukcyjnie został zrobiony tak, że na strychu po mojej stronie jest główny bezpiecznik prądu, podłączony do przyłącza elektrycznego. Obsługuje on oba mieszkania. Każdy ma swój licznik i bezpiecznik dla mieszkania, ale główny jest u nas, przez co jeżeli coś się stanie to obaj nie mamy prądu. statnio mieliśmy problemy z tym bezpiecznikiem, były przeciążenia i ciągle ten bezpiecznik się wywalał. Dodatkowym utrudnieniem może być fakt, że dostęp do strychu na którym znajduje się bezpiecznik główny, mamy tylko my.  Chcę zrobić tak, by każdy miał własne przyłącze, żeby takiego problemu nie było. Byłem w enerdze, czyli u mojego operatora, powiedziano mi tylko żebym zawnioskował o nowe przyłącze.  Niestety z sąsiedami nie da się dogadać, nikt tam nie pracuje i nie są skorzy do płacenia za cokolwiek. A może w końcu dojść do pożaru przez to, dlatego przyszedł czas by to załatwić. Ale jak to zrobić najbezboleśniej?   
    • Jeśli te roboty są równie dokładne, jak Twoje posługiwanie się językiem polskim, to żadna reklama nie pomoże...           Te same balkony??? Czyżby zmienił się właściciel firmy?      
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...