Skocz do zawartości

Zapytanie o działkę a domek letniskowy.


Recommended Posts

Mam pytanie mam działkę rolną jest nad rzeką , i w planie zagospodarowania jest że : Tereny zabudowy Mieszkaniowej jednorodzinnej oraz mieszkalno- letniskowej i letniskowej. i pisze że utrzymuje się bezpośrednio zagrożona powodzią istniejącą zabudowę mieszkalno- letniskową z dopuszczeniem jej remontów i przebudowy, bez prawa lokalizacji nowych budynków. Na działce jest domek który praktycznie nie nadaje się do niczego czy mogę go przebudować bez zgłoszenia lub zburzyć i postawić nowy letniskowy do 35 m2 bez zgłoszenia, co ewentualnie grozi za takie działanie bez zgłoszenia, bo jak się dowiedziałem to podobno 25000 zł kary, lub około 10000 zł legalizacja. Oraz czy na takiej działce mogę postawić domek holenderski bez zgłoszenia. W urzędzie dowiedziałem się że musze mieć jakieś pozwolenie wodno- prawne, czy takie pozwolenie można dostać.

Link do komentarza

Skoro bez prawa lokalizacji nowych budynków to pozostaje remont lub przebudowa istniejącego domku. Zakres przebudowy może być jednak bardzo duży.

Przy takim zapisie w planie zagospodarowania (MPZP) nawet postawienie budynku, którego budowa nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia jest niedopuszczalne.

 

 

 

 

Link do komentarza

OK masz rację że po co ryzykować ale w dzisiejszych czasach wszystko można ubezpieczyć, zresztą bliżej rzeki po drugiej stronie drogi są domy mieszkalne i letniskowe, co znaczy zakres przebudowy może być jednak bardzo duży. Więc dalej pytam :

 

1. Co grozi ze ewentualnie za takie działanie bez zgłoszenia i przebudowa istniejącego domku., lub wybudowanie nowego.

2. czy na takiej działce mogę postawić domek holenderski bez zgłoszenia.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Dnia 23.08.2018 o 10:31, adi14011 napisał:

OK masz rację że po co ryzykować ale w dzisiejszych czasach wszystko można ubezpieczyć

 

W ubezpieczeniu takiej działki jest masa zapisów które nie ochronią Cię przed finansową katastrofą w przypadku wylania rzeki.

Dowiedziałem się tego dopiero po fakcie.

Dlatego powinieneś do zapisu dotyczącego bezpośredniego zagrożenia powodziowego- podchodzić ostrożniej

Dnia 23.08.2018 o 10:31, adi14011 napisał:

dalej pytam :

 

1. Co grozi ze ewentualnie za takie działanie bez zgłoszenia i przebudowa istniejącego domku., lub wybudowanie nowego.

2. czy na takiej działce mogę postawić domek holenderski bez zgłoszenia.

 

 

 

Dnia 22.08.2018 o 10:46, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

 

Przy takim zapisie w planie zagospodarowania (MPZP) nawet postawienie budynku, którego budowa nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia jest niedopuszczalne.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • No właśnie nie wiem jak podejść do tematu. Konstruktorka przez telefon zbyla stwierdzając że jak 15 cm to musi być dzialowka i można burzyc... to że dom ma ponad 50 lat to jej nie interesowało... bardzo renomowana Pani inżynier... a mi się właśnie wydaje że to nie jest jednoznaczne 
    • Mieszkałem w budynku z lat 70-tych, który miał ścianę działową oddzielającą kuchnie od malutkiego pokoju. Ścianka z gipsowej Pro-monty. I jeszcze ta ścianka była wzmocniona słupkiem z dwóch cegieł. Tylko ten słupek dawano tak głupio, ze mocno w kuchni przeszkadzał. I żeby tę ścianę chociaż wyrównać, bo stołu nie dało się wstawić, jeden z sąsiadów w klatce ten słupek rozebrał. A wtedy temu z góry ugięła się podłoga. Po prostu wstawili inne płyty stropowe niż w projekcie i ten słupek to trzymał.  Musiał zapłacić za całą operację podnoszenia i mocowania tej płyty. Dlatego boję się budynków z tamtych czasów. Połowa mojej rodziny pracowała wtedy w budownictwie i wiem, że to była wolnoamerykanka. Nawet przebiegi linii magistralnych uzbrojenia (rurociągi) są poprowadzone o innych trasach, niż to jest w planach. Koszmar. Dlatego bądź ostrożny, nie umiem Ci podpowiedzieć konkretnie.
    • Tzn 4 kondygnacje łącznie... najpierw garaż i tam jest poprowadzona belka wzmacniająca, potem parter gdzie chce usunac ściankę, potem 1 piętro i tam tak samo 2 pokoje są podzielone z tym że ta scianka na 1 piętrze jest zbudowana z pustakow wapiennych czyli też raczej dzialowka... też 15 cm i na długości 4m ucieka aż 10cm na skos
    • A jaki jest strop? Dopiero teraz do mnie dotarło, że parter i 4 kondygnacje... Coś mi tu źle pachnie. Na górze też jest taka ściana?     Dom 50-letni, czyli lata 70-te. Najgorszy czas dla budownictwa. Wtedy było najwięcej odstępstw od dokumentacji.
    • Witam wszystkich Mam dość sporawy problem z sciana która chce wyburzyc. Dom ponad 50 letni, 4 kondygnacje, brak dokumentacji, sciana na parterze między 2ma pokojami. Nie mam pewności czy sciana jest napewno dzialowa ponieważ intuicja podpowiadała ze 15cm to dzialowa.. z tym że to stare budownictwo i nie wiem czy to ma znaczenie. Wykułem trochę ściany przy stropie... I jest zalane od góry czymś twardym.. ktoś wie co to może być i czy to może być dzialowka? Po wyburzeniu ściany 'nowy' pokój miał by wymiary 4x8,6 Dołączam zdjęcia.     
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...